• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı-TÜSİAD SD2 üçüncü dönemi başlıyor

12 Kasım 2019 Salı 15:00
12
14
16
18

TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı-TÜSİAD SD2 üçüncü dönemi başlıyor

   ► Türkiye’de “Sanayide Dijital Dönüşüm” teması ile oluşturulan ilk kapsamlı program olan TÜSİAD SD2 Programı’nda teknoloji kullanıcısı olarak yer alma konusunda bilgi almak isteyen şirketler web platformunda teknoloji kullanıcısı kaydı yapabilir.

           ANKARA TİCARET     
     TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı – TÜSİAD SD2, dijital dönüşümde arayışı olan teknoloji kullanıcısı şirketlere doğru çözüm ortağını bulma imkânı sunuyor. Teknolojik ürün ve hizmet geliştiren tedarikçi KOBİ’ler de bu programla çözümlerini sunarak, müşteri doğrulaması yapabilecekleri bir platforma ulaşıyor. 2018-2019 döneminde teknoloji kullanıcıları 31 çağrı açarak 486 başvuru arasından teknoloji partnerlerini seçti ve birlikte dijital çözüm geliştirmek için çalıştı.

     TÜSİAD SD2 Programı’nda üçüncü dönem başlıyor. Teknoloji kullanıcısı ve teknoloji tedarikçisi şirketleri bir araya getiren programda, teknoloji kullanıcısı olarak yer almak isteyen şirketler www.tusiadsd2.org web platformuna başvurabilir.
     TÜSİAD SD2 Programı 2020 süreci ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda 2020 döneminde teknoloji kullanıcısı olmak isteyen kurumsal şirketlerle bir araya gelindi. Program süreci ve şirketler için getirdiği kazanımlar paylaşıldı. Aralık ayında ise “Sanayide Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri Töreni” gerçekleştirilecek. Bu etkinlikte 2019 döneminin çözüm dosyalarını kamuoyuna tanıtılacak.

Bahadır Balkır: TÜSİAD SD2 Türkiye sanayisinin dijital dönüşümü için başarılı bir anahtar görevi görüyor
     Programın 2020 bilgilendirme toplantısında konuşan TÜSİAD Sanayi Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahadır Balkır, TÜSİAD SD2 Programı’nın, makro perspektiften Türkiye sanayisinde katma değeri yüksek üretime katkı sağladığını vurguladı. Balkır, TÜSİAD SD2’nin teknoloji kullanıcılarının sorunlarına çözüm üreten teknoloji tedarikçileri ile bir araya gelmesini kolaylaştırıcı bir eşleşme programı olmanın ötesinde teknoloji kullanıcısı şirketler için iyi bir prestij kaynağı olduğunu belirtti. TÜSİAD SD2’nin Türkiye sanayisinin dijital dönüşümü için de başarılı bir anahtar görevi gördüğünü vurgulayarak dijital dönüşümüne ivme katmak isteyen şirketleri, programda teknoloji kullanıcısı olarak yer almaya davet etti.

Perihan İnci: TÜSİAD SD2 ile şirketlerin dijital dönüşümüne destek sağlamayı ve kurumsal şirketlerle KOBİ’lerin ticari ilişkisini geliştirmeyi hedefliyoruz
     Program’ın işleyişi ve çıktıları hakkında bilgi veren TÜSİAD SD2 Görev Gücü Başkanı Perihan İnci, TÜSİAD SD2 Programı ile teknoloji kullanıcılarının, dijital dönüşüm ihtiyaçlarını, Türkiye’de yerleşik tedarikçi ağından kendilerine özel çözümlerle karşılama imkanına sahip olduklarını ve Program’dan elde edilen dijital çözümlerin hayata geçirilmesinin şirketlere tasarruf sağlayacağını belirtti. “Web platformumuzda kayıtlı tedarikçiler ve takipçilerimizle 2.870 kuruluş ağına ulaştık.” diyen İnci, şirketlerin dijital dönüşümüne destek sağlamayı ve kurumsal şirketlerle KOBİ’lerin ticari ilişkisini geliştirmeyi hedeflediklerini vurguladı.


TÜSİAD SD2 HAKKINDA
TÜSİAD SD2, sanayinin dijital dönüşümü sürecinin güçlendirilmesi ve teknoloji tedarikçisi ekosisteminin desteklenmesi hedefi ile:
üretim süreçlerinde teknolojiyi kullananlar ile teknolojik çözüm sağlayanları buluşturuyor;
teknoloji tedarikçi kapasitesinin tanıtılmasını ve teknoloji üretimini destekliyor;
teknolojik dönüşüm planlamaları için ilham olacak iyi uygulama örneklerini ortaya koyuyor.
Mikro, küçük ve orta ölçekli teknoloji tedarikçilerine yönelik kurgulanan TÜSİAD SD2, çalışan prototipi olan teknoloji sağlayıcılarının müşteri doğrulamalarını yapma süreçlerine de önemli katkı sağlıyor.


TÜSİAD SD2 Programı’nda süreç nasıl işliyor?
Teknoloji kullanıcılarının dijital dönüşüm ihtiyacı tanımlanır ve çağrı hazırlanır.
Kullanıcının arayışına uygun nitelikte ürün ve/veya hizmet için teknoloji tedarikçilerine yönelik çağrılar web platformunda yayınlanır.
Bu çağrılara cevap verecek nitelikte ürün ve/veya hizmet geliştiren teknoloji tedarikçilerinin başvuruları web platformu üzerinden alınır.
Teknoloji kullanıcılarının ön değerlendirmesini geçen teknoloji tedarikçileri, “Sanayi-Teknoloji Entegrasyon Programı” (STEP) kapsamında farklı uzmanlar, kullanıcılar ve önemli ekosistem aktörleriyle bir araya gelir.
STEP kapsamında, “teknoloji kullanıcıları” en uygun “teknoloji tedarikçileri” ile eşleşip, bire bir çalışma dönemine girerek birlikte bir ‘Çözüm Dosyası’ oluşturur.
 Oluşturulan çözüm dosyaları TÜSİAD’ın, değerli iş insanları ve akademisyenlerden oluşturduğu jüriye sunulur. Yapılan sunumlar jüri tarafından değerlendirilerek projelerin başarı sağladığı alanlar belirlenir.
Bu sürecin sonunda oluşacak başarı hikayeleri “Sanayide Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri Töreni”nde kamuoyuyla paylaşılır.


 


+ Benzer Haberler
» İzmir’de ekmeğe zam geldi
» Cerrahi tulum ve maske ihracatında hibe şartı kaldırılsın çağrısı
» Türk teknoloji startupları, 5 yılda 20 milyar Dolar yabancı sermaye çekebilir
» Avrupa Şampiyonası Efes Selçuk Pamucak sahili’nde
» 6 ayda 583 üretim tesisi
» Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik programı University4Society dünyaya açıldı
» Türkiye’nin en değerli tatil yerleri açıklandı
» Yemek kartlarına ortalama 417 TL yükleniyor, kart bakiyesi ayın sonunu getiremiyor
» İngiliz turistler 1 Ağustos’ta geliyor
» Çin pazarı, Alman otomobil üreticilerinin yüzü güldürmeye devam ediyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni