• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Turuncu Dernek’in turuncu konuşmalar’ı başlıyor

29 Kasım 2018 Perşembe 16:00
12
14
16
18

Turuncu Dernek’in turuncu konuşmalar’ı başlıyor

           HABER MERKEZİ     
     Başkanlığını Işınsu Kestelli’nin yaptığı ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği alanında çalışmalar yürütecek olan Turuncu Dernek tarafından düzenlenen “Turuncu Konuşmalar” etkinliğinin ilki 1 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek.
     İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli’nin liderliğinde, toplumsal cinsiyet eşitliği ve cinsiyete dayalı şiddet ile ilgili çalışmalar yürütmek üzere kurulan ve geçtiğimiz günlerde lansmanı gerçekleşen Turuncu Dernek, eşitlik, şiddet, taciz, pedofili, ensest, erkeklik, mülteci sorunları konularında konuşmaların yer alacağı Turuncu Konuşmalar etkinliği düzenliyor.

     Seçilen konular üzerindeki kanaat önderlerinin gelip konuşma yapacağı bir proje olan Turuncu Konuşmalar’ın ilki 1 Aralık Cumartesi günü İzmir Ticaret Odası’nda saat 14.00’da başlayacak. Sunuculuğunu gazeteci Özlem Gürses’in gerçekleştireceği programda toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınlar, çocuklar, mülteciler ilgili yaptığı çalışmalarla öne çıkan; Turuncu Dernek’ten Burcu Çatak “Bize Acil Eşitlik Gerek”, Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi’nden Gözde Durmuş “Çocuk Yetiştirmede Toplumsal Cinsiyet Algısı”, Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi’nden Yrd. Doç. Murat Göç “Farklı Bir Erkeklik Mümkün (Mü?)”, Kaybolan Kimlikler Ensest kitabının yazarı Sosyal Hizmet Uzmanı Dr. Pınar Özdemir “Kimliği Kaybolanlar: Ensest”, Ravdanur Derneği Başkanı Ravdanur Cuma “Ben Mülteci Olarak Doğmadım” ve gazeteci Şirin Payzın “Medyada Kadın Algısı” konularında birer konuşma yapacak.
Katılımın ücretsiz olduğu Turuncu Konuşmalar etkinliği için, derneğin @dernekturuncu Twitter hesabına mesaj atarak davetiye temin edebilirsiniz.

Daha eşit bir dünya için Turuncu Dernek
     Geçen sene Birleşmiş Milletler’in cinsiyete dayalı şiddetle mücadele için oluşturulan “Orange the World” (Dünyayı Turuncuya Boya) adlı 16 günlük aktivizm kampanyasına destek sağlamak amacıyla, küresel kampanya “İzmir’i Turuncuya Boya” başlığı ile İzmir’e uyarlanmış ve kısa sürede büyük destek almıştı.
     Bu sene de yine aynı ekip tarafından, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli’nin liderliğinde, toplumsal cinsiyet eşitliği ve cinsiyete dayalı şiddet ile ilgili çalışmalar yürütmek üzere Turuncu Dernek kuruldu.

     Turuncu Dernek’in basın lansmanında konuşan Turuncu Dernek Başkanı Işınsu Kestelli, derneğin amacını “Turuncu Dernek, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınlar ile çocuklar başta olmak üzere mülteciler, LGBTİ bireyler ve toplumdaki dezavantajlı grupların sosyoekonomik statülerinin gelişmesi için çalışmalar ve projeler yürütecek” şeklinde açıkladı.
     Dernek, Turuncu Konuşmalar etkinliğine katılım ve diğer tüm faaliyetleri hakkındaki gelişmeleri, derneğin sosyal medya hesaplarından düzenli olarak kamuoyu ile paylaşacak.

 


+ Benzer Haberler
» “Pamukta fazla ithalat fiyatları geriletir”
» Pekcan: Kapıkule’de Tır kuyruklarını azaltacak 2 ilave peron devreye girdi
» “Greve mücadeleye değil çifte standarda karşıyım”
» TAEK, Akkuyu NGS ikinci ünitesi için sınırlı çalışma izni verdi
» Türk su ürünleri ve hayvansal mamulleri Ortadoğu sofralarını süsleyecek
» Kasım ayı maden ihracatı 399,1 milyon dolar
» Palandöken, “KDV ve ÖTV indirimi 3 ay daha uzatılmalı”
» Ressam Resul Aytemür’ün Resim Sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açıldı
» Oyun geliştirme maratonu İzmir’e geliyor
» EGİAD’ın açılımı Ege Genç İş İnsanları olarak değiştiriliyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 15.12.2018
  Ticaret 14.12.2018
  Ticaret 13.12.2018
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
  Ticaret 10.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni