• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türkiye’yi 2 kat büyütme imkanı bulacağız

09 Mayıs 2018 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

Türkiye’yi 2 kat büyütme imkanı bulacağız

   ► Bakan Tüfenkci, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’yi 5 senede 2 kat büyütme imkanı bulacağız” dedi.

           ANKARA TİCARET     
     Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve  beraberindeki heyeti Bakanlıkta kabul etti.
     Kabulde konuşan Bakan Tüfenkci, reel sektörün gerçek temsilcilerinin odalar olduğunu, odaların iyi çalışmasının o ilin vizyonunun gelişmesine katkı verdiğini belirtti.
     Odalar iyi çalıştığında sektör sorunlarının daha çok dikkate alındığına işaret eden Bakan Tüfenkci, odaların daha da güçlendirilmesi gerektiğine inandığını ifade etti.

Türkiye makas değiştiriyor
     Bakan Tüfenkci, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin geçmiş seçimlerden çok farklı olduğunu vurgulayarak, “Türkiye makas değiştiriyor. Sistem değiştiriyor. 16 Nisan’da milletin oyuyla sistem değişikliğine evet demiştik. Bunun uygulaması 24 Haziran’daki seçimlerde olacak. Bu seçimler Türkiye için gerçekten bir milat olacak ve Türkiye’nin geleceğini belirleyecek. Türkiye’nin istikrara kavuşacağı bir dönemi de hep birlikte yakalamış olacağız” dedi.

     İş dünyasının sürekli serzenişte bulunduğu bürokratik sıkıntıların, engellerin ve yavaşlamaların Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ortadan kalkacağını belirten Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     “Bundan elbette bütün kesimler karlı çıkacak ama en çok da iş dünyası karlı çıkacak. 2 ayda seçim süreci tamamlanacak, bu anlamda iş dünyası da fazla etkilenmeyecek. Meclis ile cumhurbaşkanlığı hükümeti uyum içinde yürüdüğünde Türkiye’nin hem dıştaki itibarı hem de hem de içteki birlik ve beraberliği, huzuru ve güvenliği daha da artacak.

     Cumhurbaşkanımız ve kadrolarının tecrübesi, Cumhurbaşkanımızın dünya lideri olması, Türkiye’yi temsil noktasında hak ve menfaatlerinin korunması noktasındaki duruşu önemlidir. Bu seçimler yeni maceralara atılmadan yakalanabilirse inşallah Türkiye farklı noktalara taşınacak. İnancımız o ki, gelecek bu günlerden çok daha iyi olacak. Üretimin ve istihdamın daha fazla olduğu, ihracatın daha da arttığı ekonominin ön planda olduğu bir Türkiye’yi yaşayacağız. Bunun getirmiş olduğu refahla da her bir kardeşimizin daha da zenginleştiği bir dönemi yakalamış olacağız.”

     Bakan Tüfenkci, 2023 hedeflerine ne kadar yaklaşılırsa Türkiye’nin o kadar zenginleşeceğini kaydederek, “Parlamenter sistemle Türkiye’yi 16 senede 3,5 kat büyütmüşsek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’yi 5 senede 2 kat büyütme imkanı bulacağız. Yarınlardan umutluyum” diye konuştu. 
     Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ise, seçimlerin öne alınmasını çok doğru bulduklarını belirterek, “Haziran’dan sonra reel kesim işine bakacak ve yılı kaybetmemiş olacağız. Hep şikayetçi olduğumuz bürokrasi engelini de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile kaldıracağız” diye konuştu. 
     Oda seçimlerini yoğun bir katılımla gerçekleştirdiklerini ve genç bir ekiple yola devam ettiklerini vurgulayan Baran, 24 Haziran seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 


+ Benzer Haberler
» Yaşlı nüfus son beş yılda %16 arttı
» Şubat ayında konut satışları yüzde 18.2 azaldı
» Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
» Siirt fıstığı dünyaya açılıyor
» İstanbul dünyanın en çok ziyaret edilen 11. şehri oldu
» AmCham Türkiye/ABFT yeni yönetim kurulu seçildi
» 26. İzmir Avrupa Caz Festivalinde son hafta
» Sürpriz yok, Arkas-M.A.T. Sailing Team yine birinci
» İzmir’de ‘Frankofoni’ zamanı
» Çocuklar dijital mikroskop ile bilim dünyasını keşfe çıkıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
  Ticaret 14.03.2019
  Ticaret 13.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni