• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türkiye’nin inovasyon üssü İTÜ Vodafone Future Lab, teknoloji sohbetlerine ev sahipliği yapıyor

19 Temmuz 2019 Cuma 15:00
12
14
16
18

Türkiye’nin inovasyon üssü İTÜ Vodafone Future Lab, teknoloji sohbetlerine ev sahipliği yapıyor

           HABER MERKEZİ     
     Vodafone, iş ortakları ile teknolojik dönüşümün getirdiği fırsatları konuşmak üzere İTÜ Vodafone Future Lab’de yeni bir etkinlik serisi başlattı. “Future Lab Tech Talks” olarak adlandırılan etkinliklerin ilkinde teknoloji lideri Kaus Phaltankar, Vodafone Business müşterilerine dijital dönüşümün iş dünyasına etkilerini, bulut teknolojilerindeki son gelişmeleri ve siber tehlikelerden kaçınabilmenin yollarını anlattı. Etkinliğin açılışında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “İşletmelerin dijital iş ortağı Vodafone Business olarak müşterilerimizin iş süreçlerini hızla akıllı çözümlerle desteklemeye, verimliliklerini artıracak esnek, ölçeklenebilir ve güvenli fırsatlar sunmaya devam ediyoruz.

     “Future Lab Tech Talks” etkinliklerimizde de iş ortaklarımızla diyaloğumuzu artırırken, bulut teknolojileri, nesnelerin interneti gibi dijitalleşmenin gündemimize taşıdığı pek çok konuyu enine boyuna değerlendireceğiz” dedi.
Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vodafone Türkiye, İTÜ Vodafone Future Lab’de iş ortaklarıyla dijital dönüşüm gündemi ile biraraya geldi. “Future Lab Tech Talks” olarak adlandırılan etkinlikler serisinin ilki özel bulut teknolojisinin önde gelen şirketlerinden Wmvare işbirliği ile gerçekleştirildi.
     “Future Lab Tech Talks”un ilk konuğu ise teknoloji lideri Kaus Phaltankar oldu. Dell Technologies, Virtustream, Verizon, Hewlett Packard ve Citicorp gibi şirketlerde çalışan, pek çok patenti ve Network Security adlı bir kitabı bulunan Kaus Phaltankar, konuşmasında Vodafone Business müşterilerine iş dünyasında dijitalleşme ile başlayan değişimi, sektörlerde yaşanan dönüşümü ve bulut teknolojilerini kullanırken siber tehlikelerden kaçınabilmek için hangi proaktif adımları atmak gerektiğini anlattı. Etkinlikte Vodafone iş ortakları Kaus Phaltankar’a dijital dönüşüm ve siber güvenlik ile ilgili soru sorma imkanı da buldu.

Meltem Bakiler Şahin: “İş ortaklarımızı, dijital dönüşümle yeniden şekillenen dünyaya hazırlamak önceliklerimiz arasında”
     Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin günümüz dünyasında şirketlerin ancak dijitalleşebildikleri ölçüde rekabet edebildiklerini ifade etti.  Meltem Bakiler Şahin şunları söyledi:
     “Vodafone Business olarak işletmelerin dijital iş ortağı olma iddiamızla şirketlerimizi teknoloji ile yeniden şekillenen dünyaya hazırlamak önceliklerimiz arasında. Daha esnek, verimli ve hızlı bir bulut altyapısı için bir çok firma Vodafone Türkiye’ye güveniyor. Kurumsal müşterilerimize komple iletişim hizmetleri sunma stratejimiz doğrultusunda 2013 yılında kurduğumuz Vodafone Türkiye Bulut Teknolojileri Üssü, teknoloji yatırımlarımızın önemli bir halkasını oluşturuyor. Dünyanın en ileri teknolojileriyle donattığımız bu merkezde, kurumların rekabet gücünü artıracak yeni nesil bilgi işlem ve iletişim hizmetleri sunuyoruz.

     Müşterilerimizin teknoloji altyapısını yönetirken en çok hassasiyet gösterdiğimiz noktalardan biri de kesintisiz hizmet. Sunduğumuz yedekleme ve felaket kurtarma merkezi hizmetleri ile müşterimizin veri kaybetmemesi için önlem alırken, aktif ettiğimiz güvenlik hizmetleri ile de dış tehditlerden etkilenmemelerini sağlıyoruz. Böylelikle müşteriler verilerini güvenli bir şekilde saklayıp, gerek duyduğunda erişebiliyor. Vodafone olarak dijital dönüşüm paralelinde müşterilerimizin iş süreçlerini hızla akıllı çözümlerle desteklemeye, verimliliklerini artıracak esnek, ölçeklenebilir ve güvenli fırsatlar sunmaya devam edeceğiz. İTÜ Vodafone Future Lab’de gerçekleştirmeye başladığımız “Future Lab Tech Talks” etkinliklerinde de bu fırsatları ele alıp işletmelerimize nasıl verimlilik ve üretim artışı olarak yansıtabileceğimizi konuşacağız. Vodafone olarak şirketlerimizin dijital dönüşümünde aktif rol almayı sürdürerek, iş yapış şekilleri değişirken mevcut ve yeni segmentlerdeki fırsatları iş ortaklarımızla birlikte belirlemeye devam etmek istiyoruz.”

Vodafone Türkiye hakkında
Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu’nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, vizyonu doğrultusunda, birey ve kurumlara sabit, mobil ve içerik hizmetleri dahil tüm telekomünikasyon teknolojilerini tek çatıda sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük uluslararası doğrudan yatırımcılarından olan Vodafone Türkiye’nin bugüne kadar toplam yatırımları 21 milyar TL’yi aşmıştır. Vodafone Türkiye, 31 Mart 2019 itibariyle 23,7 milyon mobil müşteriye ve 885 bin sabit genişbant müşterisine hizmet vermektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www.vodafone.com.tr adresi ziyaret edilebilir.


+ Benzer Haberler
» TCMB politika faizini yüzde 12’ye indirdi
» Yerli Malı Haftası’nda yerel üretim vurgusu
» Eskinazi; “Ticaret Müşavirleri tecrübelerini paylaştı”
» Erbaş: “Kaliteli çocukluk ömrü uzatıyor”
» Türkiye, sanayi 4.0 ile sıçrama yapabilir
» Corendon Airlines Hannover uçuşlarıyla Almanya pazarında güçleniyor
» Otopark yönetmeliği acilen değişmeli
» Batur: Gökdelen içimize sinmemeye devam ediyor
» İzmir Kalkınma Ajansı’nda yeni yönetim belirlendi
» Mücadele kazandırır


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 13.12.2019
  Ticaret 12.12.2019
  Ticaret 11.12.2019
  Ticaret 10.12.2019
  Ticaret 09.12.2019
  Ticaret 07.12.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni