• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ’Tunnel Expo Turkey’ açıldı

03 Eylül 2014 Çarşamba 17:00
12
14
16
18

     ANKARA / TİCARET    
Demos Fuarcılık’ın organizasyonu ile gerçekleşen fuar, Tünelcilik Derneği (TUNELDER) Başkanı Prof. Dr. Nuh Bilgin, Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği (AKATED) Başkanı Yasin Torun ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı’nın katılımlarıyla açıldı.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen fuarlarda sergilenen, Avrupa’dan sonra Türkiye’de de kullanımına başlanan kazısız altyapı teknolojileri, önümüzdeki yıllarda tünelcilik sektörünün sayılı ülkelerinden biri olacağımızın sinyallerini verdi. Sivil ve askeri uygulamalarda kullanılan beton kumaş ürünleri ile ömrü bitmiş, sızdırmazlığını kaybetmiş, depreme, yer altı hareketlerine karşı güçlendirilmesi gereken boru hatlarını, kazı yapmadan onaran teknik CIPP sistemi, fuarda profesyonel ziyaretçilerden tam not aldı.

Türkiye’de son yıllarda büyük yatırımlar yapılan karayolu ve metro tünellerinin planlaması, inşası ve kullanımında gerekli olan her türlü makine, teçhizat ve ekipmanın sergilendiği “Tunnel Expo Turkey” Türkiye’de ilk kez düzenlendi. Üretici firmaların yanı sıra mühendislik – müteahhitlik şirketlerinin de katıldığı Tünelcilik Fuarı, dev bir sektör olan inşaat ve yapı sanayi temsilcileri tarafından da büyük ilgi gördü. İş makineleri, TBM (Tünel Açma Makineleri), yapı kimyasalları, delme patlatma sistemleri, projelendirme gibi birçok alanda faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok şirket, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen organizasyonda yerini aldı.

Tünelcilik Derneği, ülkemizde gerçekleştirilen tünelcilik alanındaki çalışmaları sektöre duyurmak amacıyla fuar kapsamında eğitim programları düzenledi. Sektör liderleri tarafından oldukça ilgi gören eğitimlerde tünelciliğin A’dan Z’ye Yapılışı ve Önemi konusunda kamuoyu da bilgilendirdi. Dernek Başkanı Prof. Dr. Nuh Bilgin önderliğinde düzenlen eğitimlerde, tünel tasarımının temel ilkeleri, karşılaşılan sorunlar, yeni teknolojiler gibi ana konular sektörün önde gelen temsilcileri ve akademisyenleri tarafından tartışıldı.

Her alanda gelişen teknoloji, kendini altyapı teknolojilerinde de göstermeye başladı. Avrupa başta olmak üzere gelişmiş ülkelerin kullandığı yeraltındaki altyapı çalışmalarını içeren kazısız teknolojiler, artık Türkiye’de de tercih edilmekte. Demos Fuarcılık altyapı çalışmalarının önemine dikkat çekmek amacıyla, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği desteğiyle Türkiye’de ilk kez NO DIG TURKEY Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Fuarı düzenledi. Sondaj ve kanal görüntüleme firmaları başta olmak üzere; özel boru üreticileri, bentonit sanayi firmaları, rögar kapağı üreticileri, ultrasonik ölçüm sistemleri kullanan firmalar ve mikrotünel uygulamaları gerçekleştiren birçok firma, fuarda ürün ve hizmetlerini sergileme fırsatı yakaladı.

Fuarda özellikle artan kuraklık tehlikesine karşı gerçekleştirilen, “Su Kayıp Kaçakları Türkiye Forumu” büyük ilgi gördü. Bakanlık, su idareleri, valilik ve belediyeler tarafından desteklenen foruma, başta sektör yetkilileri olmak üzere, yüzlerce kişi katılım sağlandı.


+ Benzer Haberler
» Hediyelik Meyve Pazarı E-Ticaretle Büyüyor
» Meraklı çocuklara ve şakacı ebeveynlere eğlenceli bir tahmin oyunu
» Günaydın Group’tan İş Garantili Şoförlük Kursu
» Doğtaş ve Kelebek Mobilya’dan Ege’de mağaza atağı
» New York’taki yeni Türkevi binası IC İçtaş İnşaat tarafından yapılacak
» Selpak’tan Türkiye’de bir ilk: Selpak Yağ Emici Havlu
» Bakandan fındık üreticisine müjde
» İKMİB, Kuzey Irak’a ihracat yapan firmaları uyardı
» İhracatçı devlet desteklerinden ışık hızında yararlanacak
» TAİDER ile Manisa OSB işbirliği protokolü imzalayacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.09.2017
  Ticaret 21.09.2017
  Ticaret 20.09.2017
  Ticaret 19.09.2017
  Ticaret 18.09.2017
  Ticaret 16.09.2017
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni