• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türkiye Uluslararası Yönetim Asistanları Derneği kuruldu

25 Mayıs 2019 Cumartesi 15:00
12
14
16
18

Türkiye Uluslararası Yönetim Asistanları Derneği kuruldu

           HABER MERKEZİ     
     Uluslararası Yönetim Asistanları Derneği İstanbul’da kurulan ve uluslararası platformda faaliyet gösteren iş network tabanlı ilk mesleki dernek olma özelliğini taşıyor. Kurucu başkanlığını yürüten Tuğçe İplik, yönetim asistanlığı pozisyonun farkındalığını çeşitli kesimlere daha iyi anlatabilmek ve meslektaşlarının dayanışma ve birlikteliğini sağlamak üzere birçok sektörden üst düzey asistanlarını bir araya getirmeyi hedeflediğini belirtiyor. Üyeleri arasında Doğuş Holding, Cola Cola Company, Microsoft, Tarman Group, Vodafone, Hayat Kimya, Roland Berger, SmartMessage, İzmir Biyotıp ve Genom Enstitüsü gibi çeşitli firmalarda çalışan değerli asistanlar bulunuyor.

Uluslararası Yönetim Asistanları Derneği hakkında
     Derneğimiz 2018 Ocak ayında kurulmuştur. Amacı günümüz ihtiyaçları doğrultusunda mesleğin değişim ve gelişmelerine ayak uyduran yönetim asistanları için bilgi alışverişi yaparak dayanışma içinde kişisel ve profesyonel gelişimine katkı sağlamaktır.
     Yönetim Asistanlarının mesleki farkındalığını artırmaya yönelik kurulmuş ilk dernek olma özelliğini taşımaktadır.
     Faaliyetlerini sosyal kültürel aktivitelerin yanı sıra gençler ve meslektaşlar arası eğitim panelleri ile sürdürmektedir.
     Uluslararası eğitimler kapsamında International Management Assistants tarafından 26 Ekim’de Frankfurt’ta düzenlenecek The Digital Age: The Future of the Executive Assistant – Technology, Leadersip, You toplantısına katılacaklar.


Kurucu Başkan
     N. Tuğçe İplik

Yönetim Kurulu
     Başkan Yardımcısı Bahar Eriş – Linkedin
     Sayman Sevgi Akkaya – Linkedin
     Genel Sekreter Çiğdem Aydın- Linkedin
     Asil Üye Zeynep Başkal – Linkedin


Neden Yönetim Asistanıyız?
     Kurumsal hayatta asistanlık pozisyonu tarihten günümüze bir çok ünvan almış ve yine değişmeye devam etmektedir. Bu, hızla gelişen çağın yanı sıra şirketlerin yönetim modellerinin değişimi ve üst düzey yönetici kimliklerinin çeşitlenmesi ile organik olarak değişmektedir. Bizler üst yönetimin hem arkasında tüm organizasyonu dikkatle düzenleyip takip eden aynı zamanda iletişim ve sunuş yönünde vizyon temsilcileriyiz. Birlikte çalıştığımız yöneticinin ve kurumun bir temsilcisi olarak bilgi birikim ve temsil gereklilikleri konusunda en hassas pozisyonda görev almaktayız. Geçmiş yıllara kıyasla sorumluluk ve görevleri çeşitlenip daha aktif bir performans beklenilen bu meslek artık daha çok yöneticinin eli, dili, kulağı haline gelmekte ve bu sebeple Yönetim Asistanı olarak konumlanmaktadır.
     Ancak bu pozisyonu taşıyan asistanlar bir çok farklı disiplinde eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Bu disiplinler arası bilgi birikim ve deneyimi hem de sektörel olarak farklılık gösteren çalışma modellerini şirket içinde uzaktan gözlemlemek yerine dayanışma dinamiği içinde dernek platformunda bir araya getirdik. Şimdi yaşayarak öğrenme deneyimlerini farklı sektörde aynı pozisyonda ancak ne kadar da farklı modellerde işlediğine şahit olabiliyoruz. Bu çeşitlenmeyi İnsan Kaynakları bakışında doğru değerlendirilmesi ve kendi profesyonel ve kişisel gelişimimize de katkı sağlaması için özenle çalışıyoruz.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı hızla azalıyor
» Çelikte ihracat hedefi; 23 milyon ton
» İklimlendirme sektörü ihracatta 5 milyar doları aşmaya odaklandı
» Anadolu Efes’e ‘Sıfır Atık’ belgesi
» E-ticaret ile birlikte iş gücü açığı da büyüyor
» Şirketler dijitalde daha aktif olmayı planlıyor
» Palandöken, “Emekliliği gelen esnaf sicil engeline takılmamalı”
» “İnsana yatırım yapmaya devam edeceğiz”
» Evde kaldık, oyunlara daha fazla para harcadık
» Enerji yatırımları için de sigorta olmazsa olmaz


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.01.2021
  Ticaret 15.01.2021
  Ticaret 14.01.2021
  Ticaret 13.01.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni