• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Türkiye, dünya kozmetik sektörünün üretim üssü olacak”

20 Kasım 2020 Cuma 10:00
12
14
16
18

“Türkiye, dünya kozmetik sektörünün üretim üssü olacak”

           HABER MERKEZİ      
     34 ülkeden 58 markaya Private Label (Özel Markalı Ürün) kozmetik malzemesi üreten Giz Kozmetik, dünya perakende devleriyle çalışarak 5 kıtaya ulaşıyor. 2019’da 10 milyon dolar ciroya ulaştıklarını belirten Giz Kozmetik Uluslararası Satış Müdürü Emre Yılmaz, “Ciromuzun yüzde 42’sini Private Label üretimden sağlıyoruz. Dünyanın en büyük markalarına gerçekleştirdiğimiz üretimle Türk kozmetik sektörünün önünü açıyoruz. Yakın zamanda Türkiye kozmetik sektörünün üretim üssü olacak.” dedi.

     2018 yılı kozmetik sektörü ihracat lideri Giz Kozmetik, dünya devlerine ürettiği Private Label (Özel Markalı Ürün) ürünler ile 34 ülkede büyümeye devam ediyor. 5 kıtaya ürün gönderdiklerini belirten Giz Kozmetik Uluslararası Satış Müdürü Emre Yılmaz, “34 ülkedeki 58 markaya üretim yapıyoruz. Bu 58 marka içinde dünyaca ünlü kozmetik markaları ve tekstil perakende devlerinin yanı sıra yüzlerce şubesi olan gıda, kozmetik zincir mağazaları ve eczaneler de bulunuyor. Türkiye’de de şubesi olan dev markaların yanı sıra kendi ülkesinde yüzlerce şubeye ulaşan markalarla da çalışıyoruz. Fransa gibi kozmetiğin merkezi başta olmak üzere ABD, İngiltere, Norveç, Kanada, Avustralya, Singapur ve Malezya gibi standartların yüksek olduğu ülkelerde, farklı markalar altında katma değeri yüksek ürünlerimiz satılıyor. Kozmetik üretimi olmayan dünya markalarının bize güvenerek üretim yaptırması, Türk kozmetik üreticilerinin de önünü açıyor. Yakın zamanda Türkiye kozmetik sektörünün üretim üssü olacak.” şeklinde konuştu.

“MİLYON TAKİPÇİLİ SOSYAL MEDYA FENOMENLERİNE ÜRETİM YAPIYORUZ”
     Private Label üretimde sadece nihai ürün ihracatı yapmadıklarını belirten Emre Yılmaz, “Tüketime hazır ürünün yanı sıra yarı mamul ve formül de hazırlıyoruz. Dünyanın en büyük şirketleri uzmanlığımıza güvenerek markasını bize emanet ediyor. Giz Kozmetik’in ürettiği ürünlere dünyanın en saygın markalarının etiketi basılıyor. Bu dev markaların yanı sıra Türkiye’nin en ünlü ve milyon takipçili sosyal medya fenomenleri (influencer) için de üretim yapıyoruz. Onların ismiyle markalaşan bu ürünler önemli sayıda tüketiciye ulaşıyor.” dedi.

CİRONUN YÜZDE 42’Sİ ÖZEL MARKALI ÜRÜNLERDEN
     Kendi markaları da bulunan Giz Kozmetik’in özelikle Rusya’da en çok tercih edilen markaların başında geldiğini belirten Yılmaz, dünyanın dört bir yanında Türk kozmetik sektörünü temsil ettiklerine dikkat çekti. 2019 yılında 10 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini ifade eden Giz Kozmetik Uluslararası Satış Müdürü Emre Yılmaz, Private Label üretimin Giz Kozmetik cirosunun yüzde 42’sini oluşturduğunun altını çizdi.

PRIVATE LABEL (ÖZEL MARKALI ÜRÜN) NEDİR?
     Private Label; perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin, kendi mağazalarında satmak için ürettirdiği ve perakendecinin kendi marka adı ya da özel olarak belirlediği marka ismiyle sattığı ürünlerdir.


+ Benzer Haberler
» İkinci dalga gelişmekte olan avrupa ülkelerini olumsuz etkileyecek
» Kripto para ile işlem yapmanın önündeki 5 bariyer
» Pandemi sonrası iş hayatında karma çalışma modelleri benimsenecek
» ‘Bitcoin’ araştırmasına uluslararası ödül
» ESHOT’un 2021 bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi
» Aktif hasta sayısı 70 bine yaklaştı
» ‘Süper Cuma’da 2 milyar TL rekoru bekleniyor
» Yöresel ürünlerin raf alanı büyüyecek
» Türkiye, 1 ayda 110 milyon dolarlık mandalina ihraç etti
» İlk yerli Tetanos-Difteri aşısı kullanıma hazır


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 26.11.2020
  Ticaret 25.11.2020
  Ticaret 24.11.2020
  Ticaret 23.11.2020
  Ticaret 21.11.2020
  Ticaret 20.11.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni