• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Trend Micro, 100 milyon $’lık yeni bir girişim fonu başlattı

12 Temmuz 2017 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

Trend Micro, 100 milyon $'lık yeni bir girişim fonu başlattı

           HABER MERKEZİ     
     Siber güvenlik alanında küresel lider Trend Micro gelişmekte olan teknoloji pazarlarını keşfetmek için oluşturduğu kurumsal girişim fonunu duyurdu. Trend Micro, 100 milyon dolarlık başlangıç yatırım fonu ile Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi çok hızlı büyüyen alanlarda fikir üreten start upları destekleyecek.
     Gartner'ın tahminlerine göre 2020 yılına kadar 26 milyar cihaz internete bağlanacak.

     Trend Micro'nun kurucusu ve CEO'su Eva Chen, Trend Micro'nun vizyonunun daima dünyayı dijital bilgi alışverişinde güvenli hale getirmek olduğunu belirterek, “Cihaz sayısındaki hızlı artış, dünyanın çalışma, düşünme ve davranış şeklini değiştiriyor. Ekosistemin halen gelişmekte olduğu açık… Kurumların ve bireylerin bu yeni gerçeklikte güvenli bir şekilde faaliyet gösterebilmelerini ve yaşamalarını sağlamak için yapılması gereken şeyler var.” açıklamasında bulundu.
     Trend Micro’nun bu girişimi, start up şirketlere finansal destek sağlamanın yanı sıra küresel tehdit istihbaratına, stratejik işbirliklerine ve dünya genelinde 28.000'den fazla iş ortağının yer aldığı kanalına erişim imkânı sunacak.

     Ayrıca Trend Micro’nun bu fonundan faydalanabilecek firmalar; gelişmekte olan ekosistem fırsatlarını değerlendirmek, talepleri karşılayamayan iş modellerinin yerini alacak yeni iş modelleri yaratmak, pazardaki ihtiyaçlara göre yeni çözümler sunmak ve talepler için yeterli bir çözüm sunulamadığında gerekli olan bilgi birikimini yanlarında bulmak gibi sayısız faydalardan yararlanabilecekler. Edinilen bu bilgiler ve faydalar sayesinde Trend Micro da, şirket içindeki siber güvenlik çözüm planlamalarını da geliştirme imkanına kavuşacak.

     Chen, her türlü ortamın güvenliğini sağlayacak teknoloji trendlerini başarıyla öngören 29 yıllık bir geçmişleri olduklarını belirttikten sonra sözlerine şöyle devam etti: "Yakaladığımız ilk mega dalga kişisel bilgisayar pazarının büyümesiydi. İlk andan itibaren uç nokta korumasına kendimizi adadık ve Gartner'ın Uç Nokta Koruma Platformları Magic Quadrant’ında sürekli olarak liderliğimizi koruduk, korumaya da devam ediyoruz. İkinci mega dalga ise bulut teknolojisinin ortaya çıkması oldu.

     Bulutun güvenliğini sağlamak için erkenden harekete geçtik ve şu ana kadar sadece Amazon Web Hizmetleri (AWS) üzerinde iki milyar iş yükü saatinin güvenliğini sağladık. Şimdi, bir sonraki dalganın IoT ile geldiğine inanıyoruz; fonumuz bu fırsatı değerlendirmemize yardımcı olacak. "
     Güçlü mali durumu ve 18 yıldır sürekli karlılık gösteren Trend Micro, şirket stratejisiyle tutarlı bir şekilde bu fonu; araştırma yapmak, yenilikler ve gelişmeleri desteklemek için konumlandırıyor. Trend Micro’nun bu girişim kolunun oluşması, şirketin ana faaliyet alanını bozmadan yeni alanlara açılmasına da imkan tanıyor.

     1. Gartner, 2030'da İş ve Teknolojiyi Şekillenecek Altı Güç, Stephen Prentice, 01 Şubat 2016
     2. Gartner, Uç Nokta Koruma Platformları Magic Quadrant, Eric Ouellet, Ian McShane, Avivah Litan, 30 Ocak 2017

     Gartner, araştırma yayınlarında gösterilen herhangi bir üretici, ürün veya hizmeti desteklemez ve ayrıca teknoloji kullanıcılarına sadece en yüksek dereceleri alan üreticileri seçmesini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları Gartner araştırma organizasyonunun kanaatlerinden oluşur ve olay raporu olarak açıklanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, bu araştırmaya ilişkin olarak açık veya ima edilen tüm garantileri reddeder.

 


+ Benzer Haberler
» Allianz, İzmir’de kapılarını açıyor
» “Esnaf ve sanatkarımızın kazanılmış hakları korunsun”
» Arslan: Halkbank Türkiye’nin enerjisi olacak
» “Yumurtada, öncelikle kayıt dışı üretim ele alınmalıdır”
» Mart ayında kapanan şirket sayısı arttı
» TİSK, Türkiye’deki teşvik uygulamalarını masaya yatırıyor
» Türk yatırımcısı için “İhracatçı ve Yatırımcı Zirvesi”
» Yeni Duster Roadshow Türkiye’yi dolaşıyor
» Gençler, EGİAD’la 1-0 önde
» “Ayşe Başardı” Türkiye kazandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.04.2018
  Ticaret 20.04.2018
  Ticaret 19.04.2018
  Ticaret 18.04.2018
  Ticaret 17.04.2018
  Ticaret 16.04.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni