• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Travel Turkey İzmir Fuarı dünyaya kapılarını açtı

05 Aralık 2019 Perşembe 14:00
12
14
16
18

Travel Turkey İzmir Fuarı dünyaya kapılarını açtı

   ► 13. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 5–7 Aralık tarihleri boyunca turizmin kalbi olacak.

           SELDA AK     
     13. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 43 ülke ve 36 ilden gelecek bin 300’e yakın katılımcısıyla kapılarını açtı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) ve İZFAŞ ortaklığında düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı, 5–7 Aralık tarihleri arasında açık olacak. Travel Turkey İzmir Fuarı’nın açılışında İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Onur Gözet, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Dt. Ünal Üstel, milletvekilleri, büyükelçiler, konsoloslar, konuk büyükşehir belediye başkanları, siyasi parti, Oda, borsa ve STK temsilcileri hazır bulundu. Tüm dünyanın dikkatini çeken Şanlıurfa Göbeklitepe’nin görücüye çıkacağı fuarda, 46 ülkeden sektörel satın almacının kente gelmesi ve ikili görüşmeler gerçekleştirmesi bekleniyor.

“Birçok ilki başlatıyor olmanın da gururunu taşıyoruz”
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer açılışta, “Fuarımızda her yıl olduğu gibi alım heyeti programı sayesinde dünyanın farklı şehirlerinden gelen katılımcıları ile yeni iş bağlantılarının kurulması ve ülkemizin turizmine önemli katkı sunacak sözleşmelere imza atılmasını hedefliyoruz. Bu sene bu fuarda turizm sektörüne katkı sağlayacak yeni konseptler, özel etkinlikler ve birçok ilki başlatıyor olmanın da gururunu taşıyoruz. Bu yıl onlarca farklı konuk ülkenin haricinde Dominik Cumhuriyeti, Seyşeller, Ruanda, Malta ve Bangladeş gibi ülkeleri fuarımızda ağırlıyoruz.

     Ayrıca İstanbul ve Antalya Büyükşehir Belediyesi fuarımıza ilk defa konuk oluyor. Ayrıca bu sene İzmir sokakları adı altında turizmde yer alıyor. Özel bölüm ile alternatif bir buluşmayı gerçekleştirmiş olacağız. Şehrin tarihi, kültürel, değerlerini buluşturacağız. Göbeklitepe’nin fotoğraf sergisi ziyaretçiler ile buluşacak” dedi. 
     İzmir Valisi Erol Ayyıldız da dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcılara fuarın günceli yakalama ve görüş alışverişi yakalama fırsatı sunduğunu belirterek, “Turizm sektöründe 2019 yılının ilk on ayında 50 milyar dolarlık bir getiri ve değer ortaya koyup, 50 milyon turisti ağırlamış olacağız. Kasım ayı sonu itibariyle de İzmir’de ağırladığımız turist sayısı 1 milyon 80 bini bulmuştur” diye konuştu.

“İzmir için özel çalıştay oluşturacağız”
     TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya da Türkiye’nin 2019 yılı sonunda 45 milyon yabancı ziyaret sayısına ulaşacağını kaydederek, “2023 yılında 75 milyon ziyaretçi ve 65 milyar dolar hedefine ulaşmak için var gücümüzler çalışacağız. İzmir’in tarihi, doğal güzellikleri ile turizmde daha fazlasına ihtiyacı var. İzmir için özel çalıştay ve yol haritası oluşturacağız” dedi.

Göbeklitepe Travel Turkey İzmir’de
     Ülkemizde 2019’un “Göbeklitepe Yılı” olarak ilan edilmesiyle birlikte bölge büyük ilgi görürken, 13. Uluslararası Travel Turkey İzmir Fuarı’nda 3D görselleriyle ve ‘’Özel Göbeklitepe Sergisi’’ ile bölgenin tanınırlık oranının dünya çapında artırılması hedefleniyor. Bin 300’e yakın katılımcıyla düzenlenen Travel Turkey İzmir,  10:00 ile 18:30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.


+ Benzer Haberler
» Bankalardan yakın iletişim güçlü koordinasyon ve pozitif katkı vurgusu
» Çekirdeksiz Sultani Üzüm ihracat yolcusu
» Yurt dışı bankalara TL’de esneklik yapıldı
» Covid-19’un plastik sektörüne etkisi yüzde 3,5 daralma olacak
» Gürer: Çocuklara kıymayın efendiler
» Güzelbahçe doğa için nöbette
» “Özbekistan orta asya’nın incisi konumundadır”
» Akdeniz Meyvesineği ile mücadele de FAO’dan destek
» “Gümrük vergilerinde indirim sözkonusu değil”
» MB’nin döviz rezervinde bir haftada 4,3 milyar dolar erime


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 08.08.2020
  Ticaret 07.08.2020
  Ticaret 06.08.2020
  Ticaret 05.08.2020
  Ticaret 04.08.2020
  Ticaret 30.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni