• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

TKYD ile IFC’den iş birliği

13 Ocak 2021 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

TKYD ile IFC’den iş birliği

           HABER MERKEZİ      
     Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), çevresel, sosyal ve yönetim (ESG) uygulamalarının iyileştirilmesine katkı sunmak üzere Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ile iş birliği gerçekleştirdi. Yatırımcıların doğru model ile yönetilen sürdürülebilir şirketleri tercih ettiğine dikkat çeken TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Feyyaz Ünal, iş birliği kapsamında bu alanlara odaklanarak çeşitli eğitim ve faaliyetler gerçekleştireceklerini söyledi. IFC Türkiye ve Rusya’dan Sorumlu Ülke Yöneticisi Arnaud Dupoizat ise özel sektörde ESG uygulamalarının yaygınlaşmasına katkı sunmayı hedefledikleri iş birliğinin sonuçlarını sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdi.
     Kurumsal yönetim anlayışının Türkiye’de tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), bu kapsamda önemli bir iş birliğine imza attı. Dernek, gelişmekte olan ülkelerde özel sektörün gelişimini teşvik etmek için yatırım, danışmanlık ve varlık yönetimi hizmetleri sunan Uluslararası Finans Kurumu’nun (IFC) partnerleri arasına katıldı.

Feyyaz Ünal: “Yatırımcılar yalnızca kârlılığa değil kurumsal yönetim yapısına da bakıyor”
     İş birliği hakkında bilgi veren TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Feyyaz Ünal, “Şirketlerin kâr ediyor olmasının hayatın sürdürülebilirliği için yeterli olmadığı bir dönemdeyiz. Artık yatırımcılar, doğru model ile yönetilen sürdürülebilir şirketleri tercih ediyor, finansal tablolar kadar finansal olmayan bilgilere ve etkin kurumsal yapılara da ilgi duyuyor. Dolayısıyla şirketlerin yatırımcıları çekmesi ve gelecekte de var olabilmesinin yolu ‘başarılı bir kurumsal yönetim yapısı’ oluşturabilmelerinden geçiyor. Biz de bu süreçte, ESG olarak bilinen çevresel, sosyal ve yönetim faktörlerine ilişkin uygulamaların yaygınlaşmasına katkı sunmak üzere IFC ile iş birliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İş birliği kapsamında düzenleyeceğimiz bilgilendirici faaliyetler, eğitimler, seminerler ve yayınlar ile sürdürülebilirliğin önemine yönelik farkındalık yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

     IFC Türkiye ve Rusya’dan Sorumlu Ülke Yöneticisi Arnaud Dupoizat ise “IFC’nin önceki dönemlerde Rusya, Türkiye ve Ukrayna’daki kurumsal yönetim projelerinde uzun soluklu iş ortağı olan TKYD ile yeni imzaladığımız iş birliğinin sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. Dupoizat sözlerini şöyle sürdürdü; “IFC’nin güncellenmiş Kurumsal Yönetim Metodolojisi ile ürün ve kaynaklarını kullanarak, TKYD ile birlikte çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim alanındaki iyi uygulamaları özel sektörde yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Aynı paralelde, sürdürülebilirlik için kurumsal yönetim ana hedefiyle ESG standartları hakkında uygulama geliştirme, eğitim ve danışmanlık kapasitelerini artırmak üzere danışmanlık şirketlerini de destekleyeceğiz.”


+ Benzer Haberler
» Toplam vak’a 2 milyon 400 bini geçti
» Özel okullara KDV desteği sürecek
» Zeytinyağı ihracatı sezona başarılı giriş yaptı
» “Pandemi sonrasına hazırlanın, fırsatlara odaklanın”
» Uydu üzerindeki operasyonlar sorunsuz devam ediyor
» Pandemi sağlıklı gıdaya yönelişi arttırdı
» “Turizm Bakanlığı’nın turizm hedefi rakamları tartışılır”
» Dünyanın artık uzun vadeli riskleri fark etmesi gerekiyor
» Selçuk: 2020’de 869 bin işe yerleştirmeye aracılık ettik
» Rekabet Kurulu’ndan 17 firmaya soruşturma


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.01.2021
  Ticaret 20.01.2021
  Ticaret 19.01.2021
  Ticaret 18.01.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni