• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

thyssenkrupp, İspanya’da yaptığı güneş şeklindeki asansör ile Elevator World 2020 ödülünü aldı

14 Ocak 2020 Salı 09:00
12
14
16
18

thyssenkrupp, İspanya’da yaptığı güneş şeklindeki asansör ile Elevator World 2020 ödülünü aldı

   ► thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, talebe özel olarak panoramik olarak tasarlanabilen ürünün Türkiye’de de özellikle turizm bölgelerinde kullanılabileceğine dikkat çekti.

           HABER MERKEZİ     
     Dünyanın en büyük asansör şirketleri arasında yer alan thyssenkrupp Asansör, inovatif teknolojilere ve sıra dışı tasarımlara odaklandığı çalışmalarıyla sektördeki öncülüğünü sürdürüyor. Şirket son olarak Kanarya Adalarına bağlı Gran Canaria’daki Riosol Hotel için yaptığı asansör projesi ile “Elevator World 2020” ödüllerinde Eğimli Asansörler” kategorisinde birincilik kazandı. Uluslararası arenada sektörün en prestijli yayınlarından biri olan Elevator World Dergisi tarafından her sene dünyanın dört bir yanındaki en iyi projelerin ödüllendirildiği etkinlikte thyssenkrupp Asansör’ün tasarladığı güneş şeklindeki asansör büyük ilgi gördü.

İsmail Polat: Asansör, Türkiye’deki turizm bölgelerinde de kullanılabilir
     Ödüllü asansör projesinin özellikle turizm bölgelerindeki işletmelere ivme kazandıracağına dikkat çeken thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, “Sektörün en prestijli ödüllerinden birini almanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Güneş şeklindeki panoramik asansör, uygulandığı otelde özellikle turistlerden büyük ilgi görüyor. Bu nedenle başta Antalya olmak üzere turizme öncülük eden bölgelerimizde faaliyet gösteren işletmelerin, bu asansör ile misafirlerine eşsiz bir deneyim sunabileceklerini düşünüyoruz. Gran Canaria’da, otelin konumundan dolayı yamaç asansörü uygulaması gerçekleştirildi. Türkiye’de ise projenin konumuna göre dikey veya yamaç asansörü uygulamaları da yapılabilir” dedi.

Güneşin içinde yolculuk!
     İki adet panoramik asansörün tasarlandığı Riosol Hotel, dikkat çekici bir konuma sahip. Projenin mimarı ve tasarımcısı Ramón López-Neira, deniz seviyesinden yaklaşık 200 metre yükseklikteki oldukça büyük bir katılaşmış lav üzerine oturan bir dağda yer alan otelin konumunun tasarımda belirleyici faktör olduğuna dikkat çekiyor. Tasarımcı, dağ yamacına uyum sağlaması için asansörleri parlak güneş şeklinde ve eğimli olarak tasarladı. Her iki asansörün kabininde de paslanmaz çelik kafes ekranlar, kavisli sarı cam ve kabin içinden manzaraları filtreleyen kavisli aydınlatma sistemleri kullanılarak ışık ve renk kolajı oluşturuldu. 20’şer kişilik kapasiteye sahip asansörler, otel misafirlerine şehir, plaj ve liman manzarasının keyfini çıkarma imkânı sunmasının yanı sıra otelin farklı katlarına kolay ulaşma olanağı da sağladı.

thyssenkrupp’a prestijli ödüller
     Yenilikçi ürünleriyle rekabetçi ve özel çözümler geliştiren thyssenkrupp, faaliyet gösterdiği sektörlerde verilen birbirinden prestijli ödüllere layık görülüyor. Şirket 2019 yılında İspanya’nın Santander şehrindeki erişilebilirlik projesi kapsamında yürüyen yaya yolu kategorisinde ödül kazandı. 2018’de ise Bilbao’da yürüyen merdiven ve Melilla’da yürüyen yaya yolu kategorisiyle iki ödülün daha sahibi oldu.


+ Benzer Haberler
» Savunma sanayi sektöre ivme kazandırıyor
» Bahçıvan: “Nitelikli ve sürdürülebilir büyüme için yüksek teknoloji kaçınılmaz”
» Jeoloji mühendislerinden çağrı: Fay hattında güçlendirmeyin, dönüştürün
» “İzmir turizminde yurtiçi pazar payı düştü”
» TİM, Türkiye logosu için düğmeye bastı
» PÜİS ve Solaray enerji’den dev işbirliği
» Bakan’ın “Yasak”dediği pestisitler ürünlerde çıktı
» Başkentgaz’dan dağıtıma 300 milyon TL yatırım
» Uğur Mumcu ölüm yıl dönümünde Narlıdere’de anılacak
» 2020 değişimin yılı olacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.01.2020
  Ticaret 22.01.2020
  Ticaret 21.01.2020
  Ticaret 20.01.2020
  Ticaret 18.01.2020
  Ticaret 17.01.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni