• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

TETA sistemleri bir yılda kendini amorti ediyor

09 Mart 2018 Cuma 13:00
12
14
16
18

TETA sistemleri bir yılda kendini amorti ediyor

   ► TETA Teknik Tarım, düşük faizli kredi desteği kapsamında çiftliklerin verimini ve kazancını artırmaya devam ediyor.

           HABER MERKEZİ     
     Resmi Gazete’de yayınlanarak yürülüğe giren Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından sunulmaya başlanan düşük faizli kredi desteği ile ilgili açıklamada bulunan TETA Teknik Tarım Teknik Koordinatörü Başat Tömek, “TETA sistemleri en geç bir yıl içinde tamamen kendini amorti etmekte, ekonomik ömrü de 20-25 yıl olduğuna göre en ekonomik tercih olmaktadır” dedi.

     Dünyadaki en güncel hayvancılık teknolojilerini Türk çiftçisine sunan TETA Teknik Tarım, düşük faizli kredi desteği kapsamında çiftliklerin verimini ve kazancını artırmaya devam ediyor.
     Sıfır ve düşük faizli makine-ekipman alımı ilgili Resmi Gazete’de  yayınlanan “T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar” ile sunulmaya başlanan düşük faizli kredi desteği ile TETA Teknik Tarım, çiftçilere en ileri teknolojilerde süt ölçerli, sürü yönetim sistemli sağımhaneler, yem römorkları, ahır içi donanım, gübre sıyırma ve pompalama makineleri, serinletme sistemleri sunuyor.

     Konu ile ilgili açıklama yapan TETA Teknik Tarım Teknik Koordinatörü Başat Tömek, bir çiftliğin kalbinin sağım sistemi olduğunu, bu nedenle sağım sisteminin çiftliğin kârlılığını doğrudan etkilediğini, çiftlikte sağımın hiç durmadan ve doğru şekilde gerçekleşmesinin çok önemli olduğunu kaydetti. Destekler ile üreticilerin en kaliteli sistemlere daha kolay ulaşabileceğini ifade eden Tömek, “Destek olmadığı halde dahi TETA sistemleri en geç bir yıl içinde tamamen kendini amorti etmekte, ekonomik ömrü de 20-25 yıl olduğuna göre en ekonomik tercih olmaktadır” diye konuştu.

Yüzde100 gıdaya uygun
     TETA’nın en son hayvancılık teknolojilerinin uyarlandığı LAKTO sağım sistemleri ile süt kalitesini, yüksek güvenirlikteki sensör ve yazılım teknolojileri ile de bütünsel sürü yönetimini en üst seviyede tuttuklarını belirtten Başat Tömek, TETA’nın LAKTO sağım sistemlerinde süt ile temas eden bütün parçaların gıda ile temasa uygun olması sayesinde süte hiçbir ağır metal kalıntısı geçmediğini o nedenle TETA’yı tercih eden işletmelerde elde edilen sütün bol, sağlıklı ve kaliteli, kârlılığın ise yüksek olduğunu söyledi.

Her marka sağim sisteminizi geliştirebilirsiniz
     Tömek, ayrıca piyasadaki her marka sağım sistemi ile uyumlu, LAKTO sağım başlığı ve LAKTO elektronik pulsatör (beyin) seti ile çiftçilerin elinde bulunan sağım makinelerini en güncel sağım teknolojisine yükseltebileceklerini söyledi. Sağlanacak “süt artışı ve meme hastalıklarındaki azalma” ile LAKTO yatırımını yaklaşık 1 ila 4 ayda amorti edebileceğini belirtti.

En kapsamli sürü yönetim sistemi
     Düşük faizli kredi desteğinden yararlanarak çiftliklere uyarlanabilen, TETA’nın sunduğu dünyanın en gelişmiş sürü yönetim sistemi olan AfiMilk sistemi ile çiftliğin farklı noktalarından sürekli veri toplanarak analiz ediliyor ve bu veriler yazılımın özel algoritması tarafından değerlendirilerek, kullanıcılara hayvanların sağlık, refah ve kızgınlık durumları hakkında yüksek doğrulukta bilgilendirmeler iletiliyor. Bu sistem sayesinde çiftlikte hiçbir kızgınlık kaçırılmıyor, besleme hataları anında saptanabiliyor, hastalıklar erken tespit edilerek hastalıklara dayalı kayıplar en aza indiriliyor ve kazancın en yüksek seviyede gerçekleşmesi sağlanıyor.

     TETA’nın İzmir’in Menemen ilçesinde kurmuş olduğu TETA Eğitim ve Ar-Ge Çiftliği’nde ise “Cuma Buluşmaları” etkinliği ile çiftçiler en güncel teknoloji sağım ve sürü yönetim sistemleri, doğru projelendirme, gübre yönetim sistemleri, ahır ve serinletme ekipmanları gibi birçok ürünü çiftlikte, uygulama anında, yerinde görüp bilgi alma fırsatı yakalıyor.
     Düşük faizli tarımsal kredi ile en karlı yatırımı yapmak hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen çiftçiler, çifliklerine uygun çözümleri www.te-ta.com.tr websitesinden ve 0 (232) 328 00 55 numaralı telefondan bilgi alabilir.

 


+ Benzer Haberler
» 50’yi aşkın diplomalı Türk uzman Akkuyu Nükleer Şirketi’nde işe başlayacak
» Çin Demiryolları’nın kilidi Türk şirketinden
» Hyundai Türkiye’nin yeni başkanından yükseliş’e ziyaret
» Renault ve Dacia yenilikleriyle 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda
» Turizm harcamalarında kredi kartı taksit sayısı artırılacak
» S&P: Ülkelerin dış borcu ilk kez 50 trilyon doları bulacak
» Her halinizi bu sergide bulacaksınız
» Baraner, “70 ülkeden gelecekler”
» Horeca Fuarı’nda Poyraz zeytinyağı yemeklere lezzet kattı
» Ege Serbest Bölgesi sıfır atık projesinde öncü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.02.2019
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni