• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Tarım ihracatçısı olmanın yolu Growtech’ten geçiyor

28 Kasım 2018 Çarşamba 14:00
12
14
16
18

Tarım ihracatçısı olmanın yolu Growtech’ten geçiyor

   ► Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü (seracılık) fuarı, Growtech Eurasia 18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, ziyarete açıldı.

           SEDA GÖK / ANTALYA     
     Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü (seracılık) fuarı, Growtech Eurasia  18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı,  28 Kasım’da Antalya Expo Center’da 50 bin m2 alanda ziyarete açıldı.
     30’dan fazla ülkeden 800 firma ve markanın katıldığı, Çin, Güney Kore, Hollanda, İspanya ve Macaristan’ın ülke olarak milli katılım sağladığı Fuara, rekor düzeyde 160 ülkeden online ziyaretçi kaydı yapıldı. 1 Aralık’a kadar ziyarete açık kalacak Growtech Eurasia 85000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamayi hedefliyor.
     Growtech Eurasia 18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Antalya Expo Center’da ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ ana temasıyla düzenleniyor. 50 bin m2 alanda ‘Tohumculuk’, ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makinaları’ ile ‘Hayvancılık’ olmak üzere toplam 5 kategoride düzenlenen fuara bu yıl 30’dan fazla ülkeden 800 firma ve marka katılım sağlıyor.

160 ülkeden rekor düzeyde online ziyaretçi kaydı…
     Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü (seracılık) fuarı Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı’nın 18 yıldır seracılığı başkenti Antalya’da düzenlendiğini belirten Growtech Fuar Direktörü Engin Er,  bu yıl fuarin 400 milyon dolarlık iş  hacmi yaratacagini tahmin ettiklerini söyledi. Er, “Growtech her zaman uluslararası katılımcı ve ziyaretçi sayısının yüksekliği ve oluşturduğu iş hacmiyle öne çıkan bir fuar. Bu yıl uluslararası katılımcı ve marka sayımızın yüksekliğinin yanısıra fuar öncesinde 160 ülkeden rekor düzeyde online ziyaretçi kaydı aldık. Dünya genelinde 193 ülke bulunduğu düşünülürse; Growtech’in bu yıl da rekorlara imza atacağını söyleyebiliriz. En çok ziyaretçi kaydı aldığımız ülkeler sırasıyla, Hindistan, Cezayir, Mısır, Fas, İran, Ürdün, Irak, Tunus ve Filistin. Bu sektörde ihracatçısı olmanın yolu Growtech’ten geçiyor” dedi.

Ulusal, Yerel ve Uluslararası Basın Growtech Tarım Fuarını takip ediyor…
     Ulusal ve yerel basınla birlikte bu yıl Macaristan, Ukrayna, Gürcistan, İsrail, Sırbistan ve Irak’tan uluslararası basının da fuarı takip ettiğini açıklayan Growtech Fuar Direktörü Engin Er şöyle devam etti:  “Çin, Güney Kore, Hollanda, İspanya ve bu yıl ilk kez Macaristan ülke olarak milli katılımla Growtech’de olacaklar. T.C. Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde ve BAİB koordinasyonunda Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı ile eş zamanlı olarak Alım Heyeti Programı’ne ev sahipliği yapıyoruz. Azerbaycan, Bahreyn, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Moldova ve Ürdün’den 29  firma programa katılıyor.  Bunun yanı sıra bu yıl  birçok ülkeden bağımsız heyet ve dernekler fuarımızı ziyaret ediyorlar. Örneğin dünyada seracılık konusunda en büyük yatırım yapan ülkeler olan Rusya ve Özbekistan’dan yatırımcı heyetler alım yapmaya Growtech fuarına geliyorlar. ”

Sektöre dair en yeni ve teknolojik gelişmeler Growtech’de konuşulacak…
     Her yıl tarıma dair en son ve teknolojik gelişmelerin tanıtıldığı Growtech Uluslararası Tarım  Fuarı, bu yıl çok sayıda etkinliğe de evsahipliği yapacak. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Tarım Sohbetleri’nin ikincisi 29 Kasım Perşembe günü Growtech Etkinlik Alanı’nda yapılacak. Etkinlikte Batı Akdeniz İhracatçıları Birliği Başkanı(BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Eroğlu, Sera Konstrüksiyon, Donanım ve Ekipman Üreticileri ve İhracatçıları Derneği (SERKONDER) Başkanı Bülent Aytekin, Yüksel Tohum İş Geliştirme Müdürü Ziya Yıldız gibi önemli isimler, sektörün bugünü ve geleceğini konuşacak.

ATSO Growtech Tarım İnovasyon ve Bitki Islahı (BIPP)Ödülleri sahiplerini buluyor…
     Ayrıca, fuar kapsamında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile 11. kez verilecek ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ile tarım sektöründe faaliyet gösteren özel sektör ve kamu kurumlarına, tarımsal üretimin katma değer kazanmasına ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi ürün ve hizmetlere destek verilecek. Ayrıca Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi, ATSO ve TÜRKTOB işbirliği ile düzenlenen AR-GE Proje Pazarı Bitki Islahı (BIPP) Ödül Töreni’ne evsahipliği yapılacak.  29 Kasım’da fuar alanında yapılacak ödül törenlerine ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Akdeniz Üniversitesi  Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz katılım sağlayacak.

 


+ Benzer Haberler
» İzmir, e-ihracatta da öne çıkmak istiyor
» 8. Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı
» Üreticilere 1 milyar 432 milyon TL ödenecek
» İhracat hedefi Ortadoğu pazarının kapılarını araladı
» Türkiye dünyanın en mutlu 79’uncu ülkesi
» 10. Alaçatı Ot Festivali yine dopdolu geçecek
» Garanti Bankası’ndan 103 milyon 220 liralık ihraç
» BİST, ATPET hisselerini kottan çıkardı
» Dagi Yatırım Holding brüt takasa alındı
» Emlak Konut bir projesini tasfiye etti


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni