• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Takside ödeme kredi kartıyla da yapılacak

18 Şubat 2020 Salı 17:00
12
14
16
18

   ► İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, En Taksi uygulamasıyla hizmet verEn Taksilerde 13 Şubat itibariyle kredi kartıyla ödeme yapılabildiğini ifade etti.

     İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın kamu iş birliğiyle hayata geçirdiği taksi çağırma sistemi ‘EnTaksi’ uygulamasıyla İzmir’de taksi taşımacılığında yeni bir dönem başladı. 7 ocakta kullanıma açılan EnTaksi İzmir uygulamasıyla, taksilere uygulama üzerinden ulaşılabiliyor ve ücret kredi kartıyla ödenebiliyor. İzmir’de faaliyet gösteren 2 bin 823 taksiden bin 700’ünün En Taksi uygulamasıyla hizmet verdiğini söyleyen İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, 31 marta kadar İzmir’deki tüm taksilerin uygulamayla çağırılabileceğini söyledi. Bir aylık süreçte müşterilerden alınan en yoğun talebin kredi kartıyla ödeme olduğunu söyleyen Anık, En Taksi uygulamasıyla hizmet veren taksilerde 13 Şubat itibariyle kredi kartıyla sanal ortamda ödeme yapılabildiğini ifade etti.  

Sanal kredi kartıyla ödeme uygulamaya kondu
     En Taksi uygulamaya konduktan sonra müşterilerden alınan geri dönüşlerin en başında kredi kartıyla ödeme olduğunu dile getiren Anık, “En Taksi 7 Ocak’ta uygulamaya başlandığında birtakım eksiklerimiz vardı. Müşteri özellikle kredi kartıyla ödemeyi istiyordu. Özellikle gençler, akıllı telefonları iyi kullanan insanlar talep ediyordu.13 Şubat itibariyle kredi kartıyla ödemeyi hayata geçirdik. Artık taksilerde kredi kartıyla sanal ortamda ödeme yapılabiliyor. Post cihazı bulunmuyor ama telefon üzerinden mobil ödeme yapılabiliyor. Herkes kredi kartıyla veya sanal post cihazıyla ödeyecek diye bir şart yok, nakit parayla ödemeye devam da edilecek” diye konuştu.
     En Taksi uygulamasını vatandaşa tanıtmak için taksilerin arka kapısına En Taksi logosunu yapıştırmaya başladıklarını söyleyen Anık, “Kapılara da En Taksi logosu yapıştırılacak. Vatandaşlar da merak edip uygulamayı indirecek. Ayrıca taksiye binen müşterilere de uygulamanın kullanımıyla ilgili broşür vereceğiz” açıklamalarında bulundu.

“Taksiciliğe kalite standartları getirildi”
     En Taksi uygulamasının taksiciliğe kalite standartları getirdiğini söyleyen Anık, “Sistem üzerinden şoföre puanlama yapabiliyorsunuz, memnun olmadığınız araç karşınıza çıktıysa iptal etme veya memnun kaldığınız araca tekrar ulaşma şansına sahipsiniz” dedi.
     Eğitim çalışmalarına başlandığını dile getiren Anık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şoförlüğün standart hale gelmesiyle ilgili bir çalışma da bakanlık tarafından uygulamaya konuluyor. Ehliyeti olan belgeleri tamamlayan herkes taksi şoförlüğü yapmasının önüne geçilecek. Mevcut olarak eğitim veriliyor ama yeterli değil. Bir taksi şoförü gideceğiniz yeri size soruyorsa taksicilik yapmamalı. Müşteri saat kulesine gitmek istiyorsa taksici hangi semtte olduğunu bilmesi gerekiyor. Turizm bilgileri tarih bilgileri halkla ilişkiler diğer bilgiler eğitimle verilecek.”

“Engeli taksileri de En Taksi uygulamasının içerisine koyacağız”
     Engelli taksi projesini hayata geçireceklerini söyleyen Anık, “Engeli taksi projesini de En Taksi uygulamasının içerisine koyacağız. 2 tane engelli taksiyi uygulamaya koyacağız, engelli taksiler rezervasyonlu çalışacak. En azından yarım saat önce rezervasyon yapılmasının istiyoruz. Acil durumda da araba hazırsa göndereceğiz. Hedef kitlemiz tekerlekli araç kullananlar olacak. En Taksi uygulamasıyla engellilere de kolaylık sağlanacak” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Patates ihracatı ilk dört ayda yüzde 236 arttı
» Türkiye GDO’suz pamuk üreten üç ülkeden biri
» Sanayiciler muz üretimi ve ihracatına yönelecek
» “2020’de buğday üretimi 20,5 milyon ton öngörülüyor”
» “Devlet alım yaparsa fıstıkçılar tüccara teslim olmaz”
» “Turizmciler ileriye yönelik tahmin yapamıyor”
» Pandemi döneminde kuru fasulyede ani yükseliş
» Türkiye’de ayçiçeği üretimi 4 yılda yüzde 39 arttı
» 2020’de mercimek ithalatı arttı
» Yılın ilk 4 ayında mısır ithalatı arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
  Ticaret 01.07.2020
  Ticaret 30.06.2020
  Ticaret 29.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni