• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

TAİDER dünyaca ünlü piyanist, Gulda Ailesi’nin 2. nesil üyesi Paul Gulda’yı ağırladı

16 Kasım 2019 Cumartesi 15:00
12
14
16
18

TAİDER dünyaca ünlü piyanist, Gulda Ailesi’nin 2. nesil üyesi Paul Gulda’yı ağırladı

   ► TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin İzmir’de düzenlediği “Nesilden Nesile Müzik” etkinliğine dünyaca ünlü piyanist Paul Gulda ve Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı konuk konuşmacı olarak katıldı.

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine ve ülke ekonomisinin daha sağlıklı, istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla kurulan TAİDER, dahi piyanist Friedrich Gulda’nın oğlu, dünyaca ünlü piyanist Paul Gulda ve Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı’nın konuk konuşmacı olduğu “Nesilden Nesile Müzik” etkinliğini İzmir’de düzenledi. Friedrich Gulda’nın, ailesinin müzik geçmişini ve babasının müzik hayatındaki etkisini paylaştığı etkinlik TAİDER Sanat Komitesi ve TAİDER İzmir İl Temsilciliği tarafından organize edildi..

     Etkinlikte konuşan TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu, “Dünyaca ünlü piyanist Paul Gulda ve Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı’yı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. TAİDER olarak aile şirketlerini ilgilendiren konularda üyelerin sanat aracılığıyla kendilerini ifade etmelerine imkan sağlamak, üyeler arasında iletişimi ve paylaşımı güçlendirmek, TAİDER faaliyetlerinde çeşitliliği artırmak amacıyla başlattığımız forum tiyatro gösterileri gibi pek çok sanatsal etkinlikte TAİDER üyelerini sanatla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

     Düzenlenen etkinliklerin üyeler arasındaki iletişimi güçlendirmek için oldukça önemli olduğunu söyleyen TAİDER İzmir İl Temsilcisi Gülçağ Gencer, “Samimiyet ve paylaşım odaklı düzenlediğimiz toplantılarda, pek çok aile şirketinin deneyimlerini dinleme fırsatı yakalıyoruz. Sanat dünyasından önemli isimleri de dinleme fırsatı bulduğumuz bu tip etkinlikler ise ilham verici oluyor” dedi.

     Sanat aracılığıyla üyelerine dokunduklarını ifade eden TAİDER Sanat Komitesi Başkanı Fatma Olten, “Dünyada Mozart’ı en iyi yorumlayan kişi olarak bilinen Friedrich Gulda’nın oğlu Paul Gulda babadan oğula geçen Mozart bilgisini özellikle babasının vefatı sonrası kendi yolunu bularak en üst düzeyde sürdürmekte. Sanatta nesilden nesile geçişin zorlukları ve avantajları konusunu ünlü şef ve piyanist İbrahim Yazıcı tercümesi ile bu etkinliğimizde katılımcılarımızla paylaşmak istedik”dedi.


TAİDER Hakkında:
TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, ülkemiz aile işletmelerinin yüksek performanslı, uluslararası yönetim ilkelerine sahip, ülkemize değer yaratan ve sürdürülebilir kurumlar haline gelmelerine destek veren, üyelerinin en iyi uygulamaları ve çözüm gerektiren sorunları paylaşabilecekleri, dünyanın önde gelen aile şirketleri ile iletişim kurabilecekleri ve gelecek nesillerini geliştirebilecekleri önder kurumdur. Türkiye’deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesi, ülkemiz ekonomisinin daha sağlıklı ve kalıcı büyümesine destek olmak amacıyla 2012 yılında kurulmuştur ve 65 ülkede 3700 iş ailesinin buluştuğu İsviçre merkezli Uluslararası Aile İşletmeleri Ağı (Family Business Network International) Türkiye paydaşıdır.+ Benzer Haberler
» İhracatçı firmalara iki yeni müjde
» MİB, devletin yerli ve milli üretimi korumacı tavrından memnun
» Çeşme’den Sakız damlıyor Projesi 2 yaşında
» Ham çelik üretimi yüzde 5,6 oranında geriledi
» “Avrupa Birliği’nin turizm kararı tam anlamıyla ikiyüzlülüktür”
» İzmir Otogarı, Ana Transfer Merkezi’ne dönüşüyor
» “Unutmadık, unutturmayacağız”
» Şifreler Turkcell’in Dijital Güvenlik Servisi ile koruma altında
» Folkart yakında Urla Bademler’de
» Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’ndan salgınından etkilenen işletmelere 300 milyon dolarlık destek


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
  Ticaret 01.07.2020
  Ticaret 30.06.2020
  Ticaret 29.06.2020
  Ticaret 27.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni