• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Swissotel’den Çeşme’ye 500 milyon TL’lik yatırım

15 Eylül 2021 Çarşamba 00:00
12
14
16
18

Dünyanın en özel plajı Ilıca’nın ilk ve son markalı konut projesi ‘Swissotel Residences Çeşme’ hayata geçiyor

Swissotel’den Çeşme’ye
500 milyon TL’lik yatırım


   ► Proje yatırımcısı Miray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Haydar İnaç, Swissotel Residences Çeşme’yi 2022 yaz sezonuna yetiştirmek için çabaladıklarını dile getirdi.

           YAĞMUR ÖNGÜN      
     Dünyanın öncü otel grubu Accor çatısı altındaki premium segment Swissotel markası ve Ege Bölgesi’nin güçlü yatırımcıları Miray İnşaat, Dilek Holding ve ZA Madencilik şirketleri düzenlediği toplantı ile Ilıca’nın ilk ve son markalı konut projesi ‘Swissotel Residences Çeşme’yi hayata geçirdiklerini duyurdu. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olmasının yanı sıra tüm dünyanın ilgilsini çeken Çeşme Ilıca Plajı’nın, Swissotel Residences Çeşme ile yeni bir çehreye kavuştuğunu dile getiren proje yatırımcısı Miray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Haydar İnaç, “Toplam 500 milyon TL yatırım yaptığımız  Swissotel Residences Çeşme’yi 2022 yaz sezonuna yetiştirmek için çabalıyoruz” dedi.
     Ön taleplerde yoğun bir ilginin olduğunu ifade eden İnaç,  “Şu an yaklaşık  yüzde 70 ön talep için bağlantımız var. Ağırlıklı olarak İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. Ön taleplerin yüzde 60’ını ise İzmirliler oluşturuyor. Diğer kalan kısım İstanbul, Ankara ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden.  Swissotel Residences Çeşme’de birbirinden farklı metrekare ve tiplerde daireler, 6 adet bağımsız villa ve 6 adet bahçe dubleks ile özel ve ayrıcalıklı yaşama açılıyor” diye konuştu.

“Türkiye ve dünyada birçok yeni projeye imza atacağız”
     Marka ve otellerini tanıtırken bölgeyi ve destinasyonuda tanıttıklarını  söyleyen Accor Dünya Ticaret Başkanı Yiğit Sezgin, “Gelir düzeyi yüksek olan kişilere ve truzime odaklı bir yatırım. Amacımız buradaki gelir düzeyini de arttırmak ki servis ve belde kalitesini yükseltelim. Çeşme hatta İzmir,  Efes haricinde hakkettiği  yabancı turisti çekemedi. İşte böyle projeler gerçekleştrirsek turistlere buraya getirebiliriz. Yatırımcılar, yabancı yatrımcıları da çekebilmek ve belirli standartlar ile verecekleri hizmetleri  taahhüt etmek adını bizim gibi markarla iş birliği yapıyor.  Ayrıca modelin kuvvetlerinden bir diğeri ise satılmayan dairelerin mal sahipleri, daireyi  havuzun içine atabilirler. Biz onu otel olarak değerlendirebiliriz. Daire sahiplerinin karları, daireyi bize ne kadar bırakacaklarına da bağlı. Bir aylık sürede  ya da  Temmuz-Ağustos olan en yoğun dönemde elde edilen kar farklılaşır. Bizim için son derece önemli olan Swissotel markası ile hem Türkiye’de hem dünyada birçok yeni projeye adım atacağız” sözlerine yer verdi.

“Ortaklık gelecek yeni projelerde devam edecek”
     Proje ortaklarından ZA Beton Yönetim Kurulu Başkanı Sabit Aydın “Kaliteli üretim yapmayı, bunu yaparken insanı ve doğayı korumayı bu doğrultuda daha iyi bir geleceğe yatırım yapmayı kendine görev edinmiş bir şirket olarak bu kadar değerli bir projenin ortağı ve yatırımcısı olmaktan son derece mutluyuz. Güçlü ortaklık yapısı ve sermayesiyle proje hızla tamamlanarak 2022 yılında teslim edilecek. Bu ortaklık gelecek yeni projlerde devam edecek” ifadesinde  bulundu.

“Bu lokosyanda böyle bir proje bir daha hayata geçmeyecek”
     Dilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Dilek ise “ Swissotel Çeşme, muhteşem Ilıca manzarası şık odaları , yeme içme alanları ve ileri düzey otelciliği, rezidansları ile de 365 gün lüks ve konforlu yaşamı her yönüyle hissetirecek. Rezidans sahipleri ayrıca ‘Ownership Benefits’ programı dahil olarak dünyaca ünlü Swissotel misafirperverliği ve ayrıcalıklarından özel fırsatlar ve önceliklerle faydalanabilecek. Bu lokosyanda böyle bir proje bir daha hayata geçmeyecek” dedi.


+ Benzer Haberler
» Çorum İl Sağlık Müdürlüğü patoloji test karşılığı tam otomatik immünohistokimya sistemi satın alacak
» SunExpress’ten kış sezonunda yeni rotalar
» Roman Kültür Merkezi Konak’a ödül getirdi
» Okul sürecinde çocuklar için balın önemi
» Karşıyaka Ayaküstü Lezzetler Festivali’ne geri sayım başladı
» APİKAM’da “Tarih Söyleşileri” devam ediyor
» Norm Ender, Fashion Week İstanbul’da Emre Erdemoğlu defilesinde podyuma çıktı
» Kızılçam Islah Çalıştayı başladı
» Sayılkan güven tazeledi
» DEÜ’den barınma sorununa karşı önlem


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.09.2021
  Ticaret 27.09.2021
  Ticaret 25.09.2021
  Ticaret 24.09.2021
  Ticaret 23.09.2021
  Ticaret 22.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni