• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Susam: “Türkiye’nin liderliğini yapmaya adayız”

06 Kasım 2019 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

Susam: “Türkiye’nin liderliğini yapmaya adayız”

   ► Ege Ekonomik Forum’u ulusal ve uluslararası arenadaki iş ve ekonomi dünyasını ‘Yarın İçin Hayal Et’ ana teması altında, 3’üncü kez İzmir’de bir araya getirmeye hazırlanıyor.

           KÜBRA TOPAL     
     Ulusal ve uluslararası arenadaki iş ve ekonomi dünyasının duayenlerini ‘Yarın İçin Hayal Et’ ana teması altında,  3’üncü kez İzmir’de bir araya getirmeye hazırlanan Ege Ekonomik Forum’un tanıtım toplantısı Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda (EBSO) gerçekleşti.
     Toplantıda, 13-14 Kasım 2019 tarihleri arasında İzmir Swissotel’de gerçekleşecek Forum’un içeriği paylaşıldı. Toplantıya; İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Tunç Soyer, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam, Özgencil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Özgencil, EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, EMİB Başkanı Mevlüt Kaya, İTB Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ katıldı.

“Ege Bölgesi ekonomide iddialı noktaya gelmesini hedefliyoruz”
     Toplantıda açılış konuşmasını yapan EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam, Ege Bölgesi olarak çok özel topraklarda yaşadıklarını belirterek, “Liman kenti, ticaretin odak noktası, tarım merkezi, sanayi merkezi, yenilenebilir enerji merkezi, çok kültürlü, çok dinli yapısıyla özgür düşüncenin yetiştiği çok önemli bir bölge. Bu bölgenin yeniden ekonomik hayatın çağın gerekleri doğrultusunda iddialı bir noktaya gelmesini arzu ediyoruz” diye konuştu. Ege bölgesi olarak çok değerli imkânlara sahip olunduğunu söyleyen Susam, “Türkiye’nin liderliğini, lokomotif gücünü yapmaya aday bir bölgeyiz, bunun için inancımız ve gücümüz var” dedi.

“İzmir, Ege’nin baş şehridir”
     Forumun sadece İzmir için değil tüm Ege’yi kapsayan bir etkinlik olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, “İzmir asla İzmir’den ibaret değildir. İzmir, Ege’nin lokomotifi ve baş şehridir. Bunu hep söyleye geldik” diye konuştu. ‘Gerçekten bizim başka bir hikâyeye ihtiyacımız var’ diyen Soyer, “Marka kent dediğiniz aslında dünya kenti olmasıdır. Bir kentin markalaşmasından benim anladığım şey, dünya kenti olduğunu göstermesidir. Dolayısıyla bu toplantılara küresel vizyon üzerinden bakarsak küresel aktörlerin katılması şart. Bizim ne yapıp edip küresel aktörler ile gündemi konuşmamız lazım” ifadelerini kullandı.

     Üç yıldır Ege Ekonomik Forum’un hem yurt içi hem de yurtdışında ses getirdiğini ifade eden Özgencil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Özgencil ise “ Ege Ekonomik Forum’da bölgemiz için çok önemli olan tarım ve teknolojiyi ele alacağız. Türkiye’de yakından takip edilen bir forumu daha iyi noktalara taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.
     İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz da, “İzmir teknolojinin, inovasyonun, teknoparkların olduğu, genç girişimcilerin yaşadığı silikon vadisi gibi marka kent olması için bu forumun çok önemli. Bu konuda ne gerekiyorsa yapmak bizim vazifemiz” dedi.
     EBSO Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, küresel gelişmeler bölgesel kalkınmanın konuşulacağı güzel bir forum olacağını söyledi.


+ Benzer Haberler
» “Maden sektöründe başarı için güç birliği yapılmalı”
» Vatandaş yeni “Gümrük Rehberi” ile sorularına yanıt bulacak
» İnternetten ilaç satışının önüne geçilemiyor
» İşler: Konaklama vergisi sektöre ağır gelir
» En iyi tasarımlar Design Week Turkey’de sahiplerini buldu
» Tarım Krediden tarım sigortası çağrısı
» Türk ayakkabı sektörü dünyaya meydan okuyor
» Hedef, Ege’yi Türkiye’nin lokomotifi yapmak
» Palandöken, “Faiz ve komisyon oranlarının düşmesi sevindirici”
» “Ülkemizde emlak vergisi tespitleri gerçeği yansıtmıyor”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.11.2019
  Ticaret 15.11.2019
  Ticaret 14.11.2019
  Ticaret 13.11.2019
  Ticaret 12.11.2019
  Ticaret 11.11.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni