• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Start-up’ların iş dünyasına girişini kolaylaştıran iş birliği

08 Eylül 2021 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

Start-up’ların iş dünyasına girişini kolaylaştıran iş birliği


           HABER MERKEZİ      
     Müşteri destek hizmetleri alanında uzmanlaşmış ve kariyer yapmak isteyen profesyonellere serbest zamanlı çalışma olanağı sunan Champs, Türkiye’nin en kapsamlı şirket kurma platformu Mükellef ile yol arkadaşlığına imza attı. Champs Kurucu ortağı ve Yöneticisi Mahir Tüzün, “Champs olarak Mükellef ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde bağımsız çalışanlara zaman kaybetmeden kendi işlerini kurabilmeleri için zemin yaratıyoruz” dedi.
     Profesyonel ve yetkin marka elçilerinin kendi işinin patronu gibi çalışıp kazandığı bağımsız çalışma modeli Champs, sıfırdan bir işletme kurmak ve kuruluş aşamasında ihtiyaç duyabilecek tüm finansal süreçleri yönetmeye imkan tanıyan Mükellef ile iş birliği gerçekleştirdi. Türkiye’de müşteri destek hizmetleri konusunda serbest çalışanlara yönelik hizmet veren ilk gig platformu Champs ve Mükellef iş birliğiyle yenilikçi start-up’ların iş dünyasına girişi kolaylaşıyor.

Girişimlere her sene 800 milyon dolar yatırım yapılmalı
     Girişimcilik ekosisteminin dünyada ve Türkiye’de çok ciddi bir başarı grafiğinin yakaladığına dikkat çeken Champs Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Mahir Tüzün sözlerini şöyle sürdürdü: “Üstelik Türkiye geleceğe yönelik pek çok startup girişimiyle şimdiden ümit vadeden ülkeler arasında yer alıyor. Son verilere baktığımızda kişi başına düşen girişimcilik yatırımları 1 Dolar’ın altında. Ancak global bir rekabet gücüne erişebilmek için bu rakamın en az 10 Dolar’a ulaşması gerekiyor. Bu tabloya ulaşabilmek içinse girişimlere her sene 800 milyon dolar üzeri yatırım yapılması gerekiyor. Ülkemizin potansiyelini düşündüğümüzde yeniliklere açık ve dinamik bir ülke olduğundan bu konuda oldukça iyimser bir görüş benimsiyoruz. Champs olarak Mükellef ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde bağımsız çalışanlara zaman kaybetmeden kendi işlerini kurabilmeleri için zemin yaratıyoruz.”

     Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Okan Şafak, Champs ile yaptıkları ortaklıktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hedefimiz Champs ile birlikte şirket kurulumu, online ön muhasebe programı, e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-Serbest Meslek Makbuzu hizmeti gibi tüm süreçlerde girişimcilerin yanında olmak. Mükellef olarak kurulduğumuzdan bugüne 35 binden fazla üye kaydı ve 7 binden fazla şirket kuruluşu gerçekleştirdik. Girişimciler platformumuz aracılığıyla şirket kurulumunun yanı sıra tüm finansal süreçlerini yönetirken, sanal ofis kiralayabiliyor, marka tescili başvurusu yapabiliyor. Ayrıca KOSGEB’in sunduğu girişimcilik desteğinden yaralanmak üzere danışmanlık hizmeti alabiliyor. Şimdi de Champs’in vizyonuna ortak olup gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde girişimcinin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Günlük test sayısı 356.132 ile rekor kırdı
» MB politika faizini %18’e indirdi
» Fikirlerin buluşma noktası ‘Kuleizmir’ açılıyor
» “Paris Anlaşması uluslararası işbirliğinde tek araç”
» Avrupa’nın en büyük ikinci fuarı Pet İzmir başladı
» Ege İhracatçı Birlikleri’nde Gıdada Sürdürülebilirlik UR-GE Projesi başlıyor
» Bugüne kadar 2,3 milyar TL nakdi yardım yapıldı
» TİM, inovasyon projeleri ile TEKNOFEST’e damga vurdu
» Kemalpaşalı sanayici hızının kesilmemesini istiyor
» Teknoloji fonu Vinci, rüzgâr enerjisi sektörü için önleyici bakım teknolojisi geliştiren Turbit’e yatırım yaptı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.09.2021
  Ticaret 23.09.2021
  Ticaret 22.09.2021
  Ticaret 21.09.2021
  Ticaret 20.09.2021
  Ticaret 18.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni