• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Sınırları dijital pazarlama ile kaldırın

25 Eylül 2020 Cuma 14:00
12
14
16
18

Sınırları dijital pazarlama ile kaldırın

   ► İşletmeler çevik ve ölçülebilir pazarlama stratejilerine yatırım yapmalı

           HABER MERKEZİ     
     Dijital pazarlama kanalları, sahip oldukları doğru veri analizi gücü ile kurumların stratejilerini değiştiriyor ve onları başarıya götürüyor. Sektörlerinin en önemli şirketlerinden IdeaSoft ve EG Bilişim Teknolojileri’nin ortaya koyduğu iş birliği, e-ticaret sitelerini üst sıralara taşıyor.
     Günümüzde pazarlamacılar müşterilerini tanımak ve anlayabilmek için yoğun bir mesai harcıyorlar. Ancak, Acquia’nın kullanıcı deneyimi eğilimleri üzerine yaptığı araştırma, pazarlamacıların gösterdikleri çabanın karşılığının alınmasının epey zor olduğuna işaret ediyor. Acquia’nın araştırmasına göre, pazarlamacılar müşterilerini olabilecek en üst seviyede tanımıyor.

     Acquia tarafından ortaya konan verilere göre, pazarlamacılar müşterilerinin yüzde 61’inin kendilerini tanıması gereken markaların tanmadığını hissediyor. Türkiye’nin önemli e-ticaret altyapı sağlayıcılarından IdeaSoft, müşterilerinin dijital pazarlama araçları ile rekabet içerisinde bulundukları pazarı ve hedef kitlelerini olabilecek en üst seviyede tanıyabilmek ve onların ihtiyacına özel çözümler geliştirebilmek için, EG Bilişim Teknolojileri ile birlikte çözüm ortaklığı yapmaya karar verdi. Sayıları 10 bine ulaşan IdeaSoft müşterileri, bu çözüm ortaklığı sayesinde konusunda uzman bir ekip üzerinden dijital pazarlama araçlarını kullanma fırsatını yakaladı.
 
EG Bilişim Teknolojileri’nden IdeaSoft müşterilerine dijital reklam hizmeti
     Müşterilerinin dijital pazarlama konusundaki yetkinliğinin geliştirilmesi gerektiğini gören IdeaSoft, onların ihtiyaçlarını ve isteklerini daha iyi anlayıp dijital pazarlama stratejilerini buna uyumlu hale getirmek için, bu konuda en deneyimli şirketlerden biri olan EG Bilişim Teknolojileri’nin bilgi birikiminden müşterilerinin faydalanmasını amaçladı. Dört yıl önce başlayan kampanyadan faydalanan 300 işletme, Google reklam yönetimi, sosyal medya reklam yönetimi ve veri analizi hizmetlerinden faydalanırken, dijital pazarlama stratejileri belirleyerek uygulamaya geçti.  Tüm bu araçlar ve oluşturulan stratejinin uygulanması ise işletmelerin büyümesine katkı sağladı.

Müşterilere yönelik kampanya
     15 yıldır Türkiye’nin en önemli e-ticaret sağlayıcılarından biri olan IdeaSoft, müşterilerine ticareti daha kazançlı hale getirmek için müşteri odaklı çalışma anlayışına sahip EG Bilişim Teknolojileriyle bir araya gelerek, IdeaSoft kullanıcılarının dijital pazarlama araçlarına erişimini kolaylaştırmak ve bu araçlarla sınırları kaldırabilmeleri için stratejik iş ortaklığına gitti. Bu ortaklık neticesinde, IdeaSoft ile e-ticarete yeni adım adan işletmeler, EG Bilişim’in dijital pazarlama alanındaki bilgi birikiminden yararlanarak, bütçelerinin doğru şekilde yönetebilme imkanına sahip oldular ve birebir hizmet alarak işlerini en hızlı şekilde büyüttüler.
 
Dijital pazarlama sınırları kaldırıyor
     Dijital pazarlamanın kurumlar için sağladığı imkanlardan bahseden EG Bilişim Teknolojileri CEO’su Gökhan Bülbül: “Eskiden kurumların başarılarını ölçebilmek için elimizde üretilen ürün miktarı ve maliyet hesabı gibi sınırlı bilgiler vardı. Müşterilerimizi ise tanımamız çok daha kısıtlı imkanlara bağlıydı. Dijital pazarlama ve veri çağında bir işletmenin başarısını ölçmek veyahut müşterilerini tanımak için elimizde oldukça kuvvetli araçlar bulunuyor ve bu araçları doğru kullanan şirketler, başarı hikayelerine konu olurken, ticari hacimlerini ise misli ile katlıyorlar. Özellikle Google Analytics gibi web analiz araçlarıyla müşterilerimizin web site trafiğini analiz edip etkili kararlar alabiliyoruz. Teknoloji ve veri, işinizi geliştirmek ve güçlendirmek için kullanılabilecek araçlar olarak, sınırları kaldırıyor ve eriştiğiniz pazarları da büyütüyor. Bu bakış açısıyla IdeaSoft ile gerçekleştirdiğimiz stratejik ortaklığımız, 10 binin üzerindeki e-ticaret sitesini hedef alıyor. Bu siteler, müşterilerini daha iyi tanıyarak, dijital pazarlama bütçelerini etkin bir şekilde yönetebiliyorlar” dedi.    

Amaç müşterileri dijital mecralarda doğru konumlamak
     3 kişi olarak çıktıkları yolculukta bugün 150 kişiye ulaştıklarını belirten IdeaSoft Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Seyhun Recep Özkara, e-ticaret yapmak isteyen firmalar için tüm güçleri ile çalıştıklarını kaydediyor. E-ticaret sektörünün 2020’nin ilk 6 ayında satış hacminin yüzde 88, sipariş sayısının ise yüzde 77 büyüdüğüne değinen Özkara, EG Bilişim Teknolojileri ile güçlendirdikleri e-ticaret çözüm merkezi projesiyle ilgili olarak da şu açıklamalarda bulundu: “EG Bilişim ile ortaya koyduğumuz proje, müşteri odaklı bakış açımızın paralelinde doğdu. Müşterilerimizin dijital pazarlamanın sunduğu imkanlardan en doğru şekilde faydalanmalarını amaçladık. Proje sayesinde e-ticaret yapan siteler, avantajlı bir şekilde EG Bilişim Teknolojileri’nin uzman ekibinden destek alabilecek ve bu sayede de etkili bir dijital pazarlama stratejisine sahip olarak gelir artışı sağlayabilecekler.”


+ Benzer Haberler
» MB’den kredi kartı faizlerine düzenleme
» HİK uçaklarının lojistiği yerli sanayi ile sağlanacak
» İzmir iş dünyasından deprem mesajı
» SunExpress’ten İzmir’e destek
» Başkan Soyer depremde son durumu anlattı
» Bayraklı Belediyesi, vatandaşı bir an yalnız bırakmadı
» İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri teyakkuzda
» Gaziemir Belediyesi’nde deprem teyakkuzu
» “Vatandaşlarımızın sağlığı için marketlerimizde üst düzey önlemlere devam ediyoruz”
» Biyoteknoloji yatırımları yükseliyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 31.10.2020
  Ticaret 30.10.2020
  Ticaret 29.10.2020
  Ticaret 28.10.2020
  Ticaret 27.10.2020
  Ticaret 26.10.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni