• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Sevgi, iyilik ve yardımseverlik

10 Ocak 2018 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

Sevgi, iyilik ve yardımseverlik

           TUĞÇE OTUK     
     Dokuz Eylül Üniversitesinde farklı bölümlerden öğrenciler, başta çocuklar olmak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatmak amacıyla, temelleri geçen yıl atılan ve resmi olarak bir topluluk adı altında 1 aydır faaliyet gösteren “İyilik Platformu” ikinci dönem etkinliklere ve kalplere dokunmaya devam ediyor.

1 Kalem +1 silgi=1 mutlu çocuk 
     Gerçekleştirdikleri ilk etkinligin ÖSYM‘nin yaptığı sınavlarda dağıtmış olduğu  kalemleri toplayarak köy okullarına gönderdiklerini aktaran İyilik Platformu Koordinatörü Veysi Bakar, “Bu projemiz1 kalem +1silgi=1 mutlu çocuk  sloganıyla devam edecektir. İkinci dönem kitap, kıyafet huzur evi ziyareti ve hayvanlara barınak etkinliklerimiz olacaktir“ şeklinde konuştu.

     Tüm yardımseverlerin de desteklerini beklediklerini belirten Bakar, “Çocuklarin kalplerine iz bırakacak dokunuşlar yapmak isteyen bir avuç insanız. Amacımız sadece ve sadece mahsumiyet, sevgi, iyilik ve yardimseverliktir. Bir çocuğun mutsuz olmasına dayanamaz ve hiç bir şeyi de bir çocuğun gülüşüne değişmeyiz. Yapacağimiz projelerde önceliğimiz gördüğümüz, dokunduğumuz gerçekliğine inandığımız noktalara parmak basmaktır. Bazen günü birlik gülümsemelerine sebep olurken, hayatlarında kalıcı izler bırakmak için atölyeler kurabilir, eğitim alanlari açabilir veya küçük hediyeler alabiliriz“ dedi.

“Yüreğinize iyi gelecek“
     Yapılan her projenin fotoğraflar ile sergilenip, gelen bağışların yayına verildiğini dile getiren Veysi Bakar, “Yapılan tüm çalışmalara herkes davetlidir. Bu şekilde kimin hediyesi, kimin parası nereye gidiyor gibi bir endişe taşınmadan takip edilebilinir. Her türlü yardım gruplarıyla çalışmaya birleşmeye her zaman hazırız. Tabi ki ego yoksa, Biz duygusuyla hareket edebilecek herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Çok kalabalık değil bir avuç insanız. Bu kadar projenin yönetimini yaklaşık 5 -6 kişi yapıyoruz. Üyeye ihtiyacımız var ama bilin ki bizim her zaman için yüreğimiz yeter“ değerlendirmesinde bulundu.

     Toplulukta gerçekleştirilen projelerde usta, çırak, üst alt ilişkisi olmadığını dile getiren Bakar, “Herkes ortak karar verir, birlikte hareket edilir. Tüm yapılanlar birlikte yapılır buna duvar kağıdı yapmak, yer kaplamak, cam silmek, temizlik yapmak, matkap kullanmak dahildir. Bir çocuğun yaşam yolculuğunda yanında olabilirsiniz. Bu büyük bir sorumluluk ama boşa üzülmenizden daha faydalı bir yöntem. Buna cesaret edemezseniz başka bir şey yapamazsınız anlamına gelmez.

     Tüm bildiklerinizi doldurun ve gönül kesenize gelin, ömrünüzün bir kısacık vaktini bu çocukların eğitimleri için harcayın..Yüreğinize iyi gelecektir. Çocuklarımıza bildiklerinizi öğretmek için bizimle olun. 2018 yılı içerisinde yapmayı hedeflediğimiz programımız; bilinçli ekip sayımızın yettiği kadar kurumlarla çalışarak çocukları müzik, dans, kompozisyon, halk oyunları vb gibi alanlarda eğitip yıl sonu gösterisi hazırlamak“ diyerek sözlerini tamamladı.

 


+ Benzer Haberler
» “‘Bağımsız, başka partiden aday olacak’ sözü, lafı güzaftır”
» Atınç Abay, “Sektörde yol haritasıyız”
» Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektöründe ihracatta 2.5 milyar doları aştı
» Palandöken, “İdari para cezaları gelir düzeyine göre verilmeli”
» “Karaburun’da nergis üretimi bitmeye yüz tuttu”
» Dergilik’ten okudukça kazandıran kampanya
» Bien tüm yenilikleriyle Unicera’da
» Egeli hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar ihracatçılarından tarihi ihracat
» Menderes Tarıma Dayalı İhtisas OSB’de önemli imza
» Serter’den Elektrik Fabrikası’nın satışına tepki


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2019
  Ticaret 21.01.2019
  Ticaret 19.01.2019
  Ticaret 18.01.2019
  Ticaret 17.01.2019
  Ticaret 16.01.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni