• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Salıcı: CHP verdiği tüm sözleri tutacak

31 Temmuz 2019 Çarşamba 14:00
12
14
16
18

Salıcı: CHP verdiği tüm sözleri tutacak

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Örgütü ve yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i makamında ziyaret etti. 31 Mart’tan önce verdikleri tüm sözlerin arkasında olduklarını kaydeden Salıcı, “CHP’lilerin nasıl belediyecilik anlayışı oluğunu İzmir biliyor ama Ankara, Adana, İstanbul gibi bu anlayıştan uzak kalmış kesimlere bunu ulaştıracağız. Önümüzdeki dönem hiçbir mazeretimiz yok. Hep beraber Türkiye’nin AKP döneminde ortaya çıkmış sorunlarını çözmek için CHP’nin iktidara ihtiyacı olduğunu tüm yurttaşlara anlatmamız gerekiyor” diye konuştu.

“Eksikleri gidererek iktidara ulaşmayı hedefliyoruz”
     Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı olduğunu kaydeden Salıcı, “Bugün Seferhisar’da gençlik kollarının kampı için bir araya geldik. Belediye Başkanlarımızla kamp yaptık. CHP Örgütü ve kurulları hepsi ayrı ayrı bir araya gelmeye devam ediyor. 31 mart yerel seçimlerini kazanmamıza rağmen tekrar kazanmak zorunda kaldığımız İstanbul seçimlerini değerlendiriyoruz. Seçim başarısını, nasıl kazandığımızı bu sürece konulan katkıları eksikleri ve iktidar hedefine yürürken eksikleri gidererek iktidara ulaşmayı hedefliyoruz. AKP’nin Türkiye’ye verdiği tahribat ortada. Biz tüm Türkiye’yi kucaklıyoruz. İYİ Parti, Saadet Partisi’yle bir araya geldik. Son yerel seçimlerde İYİ Parti’yle iş birliği yaptık. 31 Mart’tan önce verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız, ne söylediysek yapacağız. CHP’lilerin nasıl belediyecilik anlayışı oluğunu İzmir biliyor ama Ankara, Adana, İstanbul gibi bu anlayıştan uzak kalmış kesimlere bunu ulaştıracağız. Önümüzdeki dönem hiçbir mazeretimiz yok. Hep beraber Türkiye’nin AKP döneminde ortaya çıkmış sorunlarını çözmek için CHP’nin iktidara ihtiyacı olduğunu tüm yurttaşlara anlatmamız gerekiyor” diye konuştu.

“CHP’de demokratik mekanizmalar işleyecek”
     CHP’nin kongre sürecinde illerde tek adayla gideceği iddialarını ve sürecin ne zaman başlayacağını değerlendiren Salıcı, “Biz iktidara aday olan bir siyasi partiyiz. CHP ilk defa parti içinde kongre yapan bir siyasi parti değil. 1995 yıldan beri kongre yapan tek siyasi parti. Nedense kimse AKP veya MHP’nin kongrelerini merak etmez, onlara siparişle il başkanı gelir. CHP’de demokratik mekanizmalar çalışacak. CHP’de kongreler konusunda bir tereddütü olmaz. Bizim arzumuz olabildiğince, illerde, büyükşehirlerde, bir sonraki seçimde kazanma ihtimalimizin olduğu yerlerde bütün örgüt yapısını kucaklayacak, çok fazla adayla değil, daha az adayla çıkabileceğimiz bir yöntem belirleyelim istedik. Kongrelerimizi 1 yıl ertelemeyeceğiz, zamanında olacak ama takvimiyle ilgili bir süreç var onu da önümüzdeki günlerde paylaşırız” diye konuştu.

“İstanbul hikayesinin gizli mimarı CHP örgütleridir”
     İstanbul hikayesinin, İstanbul’u yeniden halka verme sürecinin mimarı gizli kahramanı CHP örgütleri olduğunu kaydeden Kaftancıoğlu, “Ne mutlu bizlere yıllarca yılmadan, yorulmadan, inançla mücadele eden sizlerin bu inancı ortaklaştırması ile bu sonuca ulaştık. Görünen yüzleri bizleriz ama asıl mimarların altını çizmek lazım. Bu sürecin görülmesi gereken bir mimarı da genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu adalet yürüyüşünden itibaren başlattığı anlayışıdır. Bizler de bu anlayışa hep birlikte inanarak koyduğumuz emek sayesinde ne yaptıysak beraber yaptık” dedi.
     Kaftancıoğlu, geçmişte yaşanan bir olaydan anekdot da anlattı: “1977’de Nevşehir ‘de ön seçim yapılıyor, birinci çıkan milletvekili Mehmet Seki, ikinci sıradaki arkadaşının daha çok dokunulmazlığa ihtiyacı olduğuna inandığı için onu meclise gönderiyor ve kendisi il başkanı oluyor. İl Başkanı olduktan sonra görevi başında katlediliyor. Bu CHP’nin birlikteliğini gösteriyor. İzmir gibi İstanbul’da nefes aldı. Türkiye’de inanç ve güvenle nefes alacaktır.”

“Sabah gazetesindeki haber asılsız”
     Sabah gazetesinde çıkan ‘İstanbul İl Başkan Yardımcıları belediyeden maaş alıyor’ haberinin asılsız olduğunu dile getiren Kaftancıoğlu, “Sabah gazetesindeki manşette 6 yardımcımı gördüm. Bir iktidarın yaptığı gibi rant elde etmek için siyaset yapanlar vardır bir de siyaset yapabilmek için çalışmak zorunda olanlar vardır. Bugün sabah gazetesinin ve sabah gazetesine benzeyen bataklı medyasının yaptığı şey siyaset yapabilmek için çalışan emek üreten yardımcılarım, Asla ve asla benim yardımcılarımın böyle bir durumu yoktur. Batak medyasının sorunu ve aslında sorumsuzluğudur. Bu gençler gece gündüz çalışıp, siyaset yapabilmek için zaman arayan gençlerdir. Onlarla da gurur duyuyorum” dedi.

“CHP toplumun tüm kesimlerine umut”
     CHP’nin toplumun tüm kesimlerine umut olduğunu belirten Yücel, “31 mart seçimlerinden sonra ülkemizde siyasette yeni sayfa açıldı, korku duvarı yıkıldı. CHP’nin ülkemizin kurtuluş reçetesini yazacağına, ülkemize karşı böyle bir sor olduğuna inanıyoruz. CHP ülkemizde yeniden hukukun üstünlüğün sağlanması adaletin sağlanması için toplumun tüm kesimler, için tek adres. Yorulmadan, dinlenmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. CHP’yi önümüzdeki dönemde iktidara taşıyarak barış ortamını sağlayacağız” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Günlük vefat sayısı azalmaya devam ediyor
» TCMB: Kredi kanalının sağlıklı işleyişi için gerekli tedbirler uygulanmaya devam edilecek
» İSO Türkiye İmalat PMI Mayısta 40,9’a yükseldi
» Büyükşehir Smyrna Edebiyat Yarışması düzenliyor
» Türkiye’nin ilk sanal fuarı Shoedex başladı
» İzmir’de asfalt atağı sürüyor
» Büyükşehir’in metropol dışındaki ilçelere yatırımı sürüyor
» Büyükşehir 154 bin 500 çocuğa süt dağıtıyor
» Gürer “İki Bakanlık arasındaki koordinasyon eksikliği yüzlerce genci işsiz bıraktı”
» ESBAŞ, kontrollü normalleşmeye hazır


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni