• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Sağlık turizminde İzmir ve Ege’nin geleceği parlak

24 Mayıs 2019 Cuma 14:00
12
14
16
18

Sağlık turizminde İzmir ve Ege’nin geleceği parlak

   ► Tokman, İzmir’in gerek ulaşım kolaylığı, gerekse de kent yaşamının çekiciliği ve hastane kalitesiyle çok geniş bir pazara hitap ettiğini dile getirdi.

           HABER MERKEZİ     
     Sağlık turizmi konusunda İzmir ve Ege Bölgesi’nin büyük potansiyel taşıdığını söyleyen Toker Sağlık Turizmi Danışmanlık Kurucusu Berfu Tokman, sektörde yapılacak nitelikli yatırımlarla birlikte ülkenin önemli bir gelir kapısına daha kavuşacağını söyledi.
     İzmir ve İstanbul’da 15 yıldır önemli sağlık kurumlarına sağlık turizmi ve yurtdışı hastaları konusunda danışmanlık hizmetleri verdiğini belirten Tokman, İzmir’in gerek ulaşım kolaylığı, gerekse de kent yaşamının çekiciliği ve hastane kalitesiyle çok geniş bir pazara hitap ettiğini dile getirdi.

     Halen İzmir’de Ekol Hastanesi ve Dent 35, İstanbul’da ise Medi State Hastanesi’nin yurtdışı hasta organizasyonunu yürüttüklerini kaydeden Berfu Tokman, “2004 yılından beri sektöre hizmet veriyoruz. Birbirinden değerli hocalar, klinikler ve sağlık kuruluşlarıyla çalıştık. Avrupalı hastaların en çok talep ettiği konuların başında obezite, estetik, diş tedavisi ve saç ekimi geliyor. Bu konuda kendini kanıtlamış ve Sağlık Bakanlığı denetimindeki kurumsal yapılarla çalışıyoruz. Sağlık turizmi konusunda bütünsel bir yaklaşımla anahtar teslim hizmet veriyoruz. Uçak bileti, otel konaklaması, vip araçla ulaşım, yabancı dil bilen refakatçi ve hukuki konulara kadar danışmanlık sunuyoruz. Hastanelerin kurumsal yurtdışı ilişkileri danışmanı olarak onların distribütörlüğünü yapıyoruz” diye konuştu.

A’dan z’ye hizmet
     Sağlık turizmi konusunda dijital bir pazarlama ajansı yapılanmasında olduklarını belirten Tokman, “Kurumlara Facebook, Google reklamlarından, tanıtım stantları, medya ilişkileri, call center hizmetine kadar çözümler sunuyoruz. Ağırlıklı olarak Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda ve Belçikalı turistlere hizmet veriyoruz. Yurtdışında da güvenilir çözüm ortakları ve aracılarımız sayesinde ilişkilerimizi yıllardır güvenli bir şekilde canlı tutuyoruz” ifadesini kullandı.

İzmir hem kaliteli, hem de uygun bütçeli
     İzmir’deki sağlık turizmi hizmetlerinin hem kaliteli, hem de yurtdışına göre üçte bire yakın maliyetlerde olduğuna dikkat çeken Tokman, “İzmir’in tercih edilmesinin nedeni stressiz yaşam tarzı, ulaşım, hekim ve hastane kalitesinin yanı sıra; uygun maliyet sunması. Almanya’da 15 bin avroya yapılan bir obezite ameliyatı burada otel transfer ve birinci sınıf hastanede ameliyat dahil 3’te 1 fiyatına gerçekleştirilebiliyor. İzmir’i seçen hastalar da memnuniyetlerini dile getiriyorlar ve ikinci kez de turist olarak kente yeniden gelmek istediklerini söylüyorlar” bilgisini verdi.  

Katma değeri çok yüksek
     Sağlık turizminin hacminin, normal turizme göre 4’te biri yoğunlukta, fakat getirisinin ise 4 kat daha fazla olduğuna dikkat çeken Berfu Tokman sözlerine şöyle devam etti: “Kısacası katma değeri çok yüksek bir sektör. Bununla birlikte özellikle yerli turist açısından da rağbet gören İzmir’de yatak kapasitesi yetersiz. 5 yıldızlı yeni otellerin yapılması gerekiyor. Ne kadar çok turist gelirse, sağlık turizmine olan ilgi de o kadar artacaktır. Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda önemli destekleri var.

     Bu desteklerden faydalanmak için kontrollü bir süreç yönetilmesi gerekiyor. Kurumların Sağlık Bakanlığı’nın getirdiği kriterlere uyması ve desteklerden de faydalanabilmeleri açısından bu teşvikleri takip ediyor ve hastanelere profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Hastaneler için avantaj sağlayacak bu teşviklerle birlikte pazarlama harcamalarının geri dönüşünü de sağlıyoruz. Onlara bir vizyon ve yol haritası sunuyoruz”
12 ay turizm hedefinde olan ülkemizde bu konuda artan potansiyele cevap verebilmek yeni yatırımlar yaptıklarını da vurgulayan Tokman, bu hizmetleri online bir portal aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.


+ Benzer Haberler
» KOBİ’ler geleceklerini ’karne’ ile belirleyecek
» Ağustos’ta kurulan şirket sayısı % 26,34 azaldı
» Finans dünyasının yıldızları Sardis için toplandı
» Kruvaziyer gemiler İzmir’e geri dönüyor
» Çinliler, Türk kuru meyvelerini çok sevdi
» İzmir’de bulunan sürücü kurslarına eğitim
» Temizlik ve hijyen rekabette fark yaratıyor
» Tedavide ‘ameliyathane’ muamması
» ZES sıfır emisyon için yatırımlarını sürdürüyor
» Kışın artan faturaların çözümü Multipor’da


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.09.2019
  Ticaret 21.09.2019
  Ticaret 20.09.2019
  Ticaret 19.09.2019
  Ticaret 18.09.2019
  Ticaret 17.09.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni