• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Safe Steps’in amacı işçinin sağlığını ve güvenliğini korumak

18 Eylül 2020 Cuma 11:00
12
14
16
18

Safe Steps’in amacı işçinin sağlığını ve güvenliğini korumak

   ► Sılaoğlu: Sosyal mesafe uyarısıyla hem ürünü taşıyana hem de bulunduğu ortamın sağlığına destek olma amacı, Safe Steps’i kâr amaçlı ticari ürünlerden ayırıyor

           KÜBRA TOPAL     
     Teknolojideki gelişmeleri toplum yararına dönüştürmek ve daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla kurulmuş Türk teknoloji firması Boni Global, firmaların iş yerlerinde COVID-19’la ilgili kural ve düzenlemelere uyum sağlamalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Boni Global, kurumları ve çalışanları, pandemi süreciyle birlikte geliştirdiği, sosyal mesafenin korunması konseptine dayalı çözümü Safe Steps ile COVID-19 virüsünden uzak tutmaya destek olacak. Safe Steps hakkında detayları paylaşmak ve Boni Global’ın hedefleri hakkında bilgi vermek üzere online toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Boni Global CEO’su Sarper Sılaoğlu ve basın mensupları katıldı. Safe Steps hakkında bilgi veren Sılaoğlu, çalışan sağlığına önem veren şirketlerin üretimlerinin aksamamasına yardımcı olacak bir ürün olduğunu belirtti.

“Safe Steps’i 1,5 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’de ürettik”
     Safe Steps’in tamamıyla pandemi sebebiyle ortaya çıkmış bir ürün olduğunu söyleyen Sılaoğlu, “Salgının başlangıcından itibaren ‘Acaba bu konuda bir çözüm geliştirerek toplum için bir yarar sağlayabilir miyiz?’ diye düşündük. Bir yönetim paneli üzerinden giyilebilir cihazla takibin güvenli sonuç vereceğini kararlaştırıp, Safe Steps’i yaklaşık 1,5 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’de ürettik.  Sosyal mesafe uyarısı ile hem ürünü taşıyana hem de bulunduğu ortamın sağlığına destek olma amacı, Safe Steps’i kâr amaçlı ticari aplikasyonlardan ve ürünlerden ayırıyor. Ürünün bu özelliği hem markanın özünde yer alıyor hem de ona ayırıcı bir üstünlük sağlıyor” diye konuştu.
     Türkiye’nin gün geçtikçe üretim konusunda dünyada sözü geçen bir ülke olma yolunda olduğunu dile getiren Sılaoğlu, “Artan ihracat rakamları da Türkiye’de üretim yapan firmaların büyümesine ve sayılarının artacağına işaret ediyor. Büyüyen üretim tesislerinde iş gücü ve bu iş gücünün sağlığı üretimin devamı için çok önemli. Safe Steps, çalışan sağlığına önem veren şirketlerin üretimlerinin aksamamasına yardımcı olacak bir ürün” şeklinde konuştu.

“İnternetten bağımsız çalışması ürüne büyük esneklik kazandırıyor”
     Safe Steps’in artılarından bahseden Sılaoğlu; “Safe Steps işletmelerin var olan ve gelecekte karşılaşabilecekleri sağlık krizlerine ve bu krizlerin beraberinde getirdiği zorluklara karşı hazırlıklı olmalarına yardımcı oluyor. Safe Steps işçi sağlığı ve iş güvenliği yönetimini kolaylaştırmaya ve sağlık sebebiyle şirketlerin üretimlerinin aksamamasına yardımcı oluyor. COVID-19 için tasarlanmış olsa bile Safe Steps giyilebilir cihazlarıyla işyerinin güvenliği için de önemli bir uygulama. Toplanan veriler, yönetimin sosyal mesafe ihlallerini izlemesini ve çalışan sosyal ağlarını bulaşma riski açısından analiz ve raporlamasını sağlıyor. Çözümün yapay zekâ özelliği ile virüsün yayılma olasılığını tahmin etmek kolaylaşıyor. İnternetten bağımsız çalışması Safe Steps’e büyük esneklik kazandırıyor” ifadelerini kullandı.
     Boni Global’in Safe Steps’le yola çıkış amacının toplum sağlığı için salgından koruyucu, bulaşmayı azaltıcı ve aynı zamanda cihazı kullanan insanlar aracılığıyla çevrelerini eğitici bir ürün geliştirmek olduğunu söyleyen Sılaoğlu bunu yapabildikleri için çok mutlu olduklarını belirtti.

Safe Steps nasıl çalışıyor?
     - Safe Steps çözümünde her çalışana verilen gizli bir numara ile giyilebilir cihazlar atanıyor.
     - Kullanıcılar iş yerinde sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğinde, giyilebilir cihaz, ses veya titreşimle uyarı verip sosyal mesafenin korunmasını sağlıyor.
     - Kullanıcılar, telefonlarına indirdikleri uygulama üzerinden sosyal mesafe durumlarını takip edebiliyor.
     - İşverenler, onlara sunulan raporlama paneli üzerinden yakın temasları izleyebiliyor.


+ Benzer Haberler
» MB’den kredi kartı faizlerine düzenleme
» HİK uçaklarının lojistiği yerli sanayi ile sağlanacak
» İzmir iş dünyasından deprem mesajı
» SunExpress’ten İzmir’e destek
» Başkan Soyer depremde son durumu anlattı
» Bayraklı Belediyesi, vatandaşı bir an yalnız bırakmadı
» İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri teyakkuzda
» Gaziemir Belediyesi’nde deprem teyakkuzu
» “Vatandaşlarımızın sağlığı için marketlerimizde üst düzey önlemlere devam ediyoruz”
» Biyoteknoloji yatırımları yükseliyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 31.10.2020
  Ticaret 30.10.2020
  Ticaret 29.10.2020
  Ticaret 28.10.2020
  Ticaret 27.10.2020
  Ticaret 26.10.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni