• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Sade bir seçim kampanyası yürüteceğiz”

11 Ocak 2019 Cuma 14:00
12
14
16
18

“Sade bir seçim kampanyası yürüteceğiz”

   ► Zeybekci: Sade ve sakin, bildiğimiz siyasi çekişmelerin olmadığı bir seçim kampanyası olacak.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İzmir’de basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Nihat Zeybekci, AK Parti İl Başkanlığı’nda basın toplantısı gerçekleştirdi. Çevre duyarlılığı olan bir seçim kampanyası yapacaklarını dile getiren Zeybekçi, “Her yerde bayrakların, flamaların, posterlerin, afişlerin olduğu veya gürültü kirliliği yapan bir seçim kampanyamız olmayacak. Seçim kampanyasıyla ilgili hiçbir ismi de zikretmeyeceğim. Geleceğe bakacağız, geleceğin İzmir’ine bakacağız. Gayet sade ve sakin, bildiğimiz siyasi çekişmelerin olmadığı bir seçim kampanyası olacak” diye belirtti.

Çevre bilinciyle seçim kampanyaları yapılacak
     Sade, net, anlaşılır projeleri olduğunu ifade eden Zeybekci, “Kampanyalarımızda Cumhurbaşkanının açıkladığı çevre duyarlılığı olan, her yerde bayraklar flamalar afişler veya gürültü kirliliği yapan bir seçim kampanyamız olmayacak. İzmir’de vatandaşlarımıza dokunan yürüyen, mahallerde, sokaklarda sanayi sitelerinde, apartmanlarda, fabrikalarda, yollarda, pazarlarda yürüyen bir seçim kampanyamız olacak. Vatandaşlarımızla önce şu anda yaptığımız şey dinlemek, İzmir’i dinliyoruz. Projeyi hazırlarken en önemli kaynaklarımızdan birisi de o oldu. İzmir’in kanaat önderleriyle bir araya geliyoruz. İzmir’in bu konularla ilgili uzman kişileriyle konuşuyoruz hem dinleme hem onlardan yararlanma hem de hayallerimizi anlatmak bir de biz İzmir’in hikayesinin peşindeyiz” diye konuştu.

“Körfez Geçiş projesini mutlaka tamamlayacağız”
     Körfez Geçiş projesinin çevre hassasiyeti gözetilerek tamamlanacağını vurgulayan Zeybekci, “Türkiye’de ve dünyada bununla ilgili uzmanlıkları toplayarak çok kısa bir zaman içinde birkaç ayda bir seferberlikle ‘Körfez Koruma ve Kullanma Master Ekibi’ni kuracağız. Öncelikle körfezi tanımamız, bir gelecek programı ve planı yapmamız lazım. İzmir körfezi kullanarak ulaşım çözümü geliştirmesi gerekiyor. Körfez geçişte çevre hassasiyetlerinin tamamını da yerine getirerek bir çözüm üreterek mutlaka körfez geçiş projesini tamamlayacağız. Önce dediğimiz hassasiyetleri gözeterek, dengeyi bozduğunuz zaman toparlamanız mümkün olmuyor. Körfezin etrafında İzmir’de tüm ulaşım sistemini o sirkülasyonu tamamlamamız gerekiyor. Demiryolunda, tramvayda, metro, İZBAN’da sistem tamamlanmak zorunda” ifadelerini kullandı.
     Çandarlı Limanı projelerinin de tamamlanacağını ifade eden Zeybekci, sözlerine şöyle devam etti: “Çandarlı gerek Çanakkale ve gerek İstanbul otoyolu tamamına hedefine konmuş durumda ve bütün proje tamamlanıyor. Çandarlı’nın önümüzdeki süreçte 4-5 milyonluk kapasiteye ulaşması planlanıyor. Potansiyel anlamında Akdeniz’ baktığınızda hayalimiz Çandarlı’nın Ege ve Akdeniz’in en büyük limanı olması. Çandarlı’dan dönüşümüz yok. Çandarlı doğru yer, en iyi yerdir.”

“İzmir’i dünyaya pazarlayacağız”
     İzmir’in hedefleri olması gerektiğini dile getiren Zeybekci, “İzmir’i dünyaya pazarlayacağız. Eğer elinde bir ürün varsa, bunu dünyaya pazarlayamıyorsan alıcın yoksa kime yarar? Dünyanın neleri aradığını, ne tür bir ürün ya da şehir istediğini gayet iyi biliyorum. Bu dünyadaki her alanda gerek sağlık, sanayi, bilim, teknoloji, ulaşım, tarım her alandaki yatırımcıların nasıl bir altyapı istediğini nasıl bir ulaşılabilirlik çevre hassasiyeti istediğini çok iyi biliyorum. Onun için İzmir’in hikayesini buna göre yazmak, İzmir’in hedeflerini böyle koymak zorundayız. Yoksa İzmir’le ilgili seçim kampanyasıyla ilgili hiçbir ismi zikretmeyeceğim. Geleceğe bakacağız, geleceğin İzmir’ine bakacağız. Gayet sade ve sakin, bildiğimiz siyasi çekişmelerin olmadığı bir seçim kampanyası olacak” açıklamalarında bulundu. 

“MHP binalarında posterlerimiz yer alacak”
     AKP ve MHP ittifakının İzmir’de tabanda uyum sağlandığını dile getiren Zeybekci, “Yüzde 100 uyum olsa aynı parti olurduk, ama muhteşem bir uyum var İzmir’de. MHP İzmir İl Başkanımız ve teşkilatta gittiğimiz ilçedeler de, AK Parti’de gördüğümüz sıcaklığın ve kabulün aynısı var. Cumhur İttifakı’nın adayıyız. MHP İl binasında dahil olmak üzere tüm ilçe binalarında posterlerimiz var. MHP seçim büroları kuracaklar, biz de orada yer alacağız. 1,5 ay önce MHP’li kardeşlerimizin AKP’li adaya oy oranı ile şimdi arasında yaklaşık 13-14’lük fark var. Yüzde 70’ler seviyesinde ‘evet oy veririm’ demek bizim için oldukça iyi bir noktaya gelmişiz demektir” diye belirtti.

“İzmir’in nabzını tutuyoruz”
     15 yıla yakındır aktif siyaset yaptığını ifade eden Zeybekci, sözlerine şöyle devam etti: “Basın çalışanlarının zorluklarını yakından gördük. Gazeteciler olarak yerlerinin olmadığını söyledik. Belediyemizin en güzel yerlerinden birini onlara tahsis ettik. Onları gördüğümüzde en büyük kaygılarının konut olduğunu gördük. Yaklaşık 200 basın çalışanına uygun imkanlarla ev sahibi yaptık. Toplu konut çalışmalarımızda göl manzaralı yerde konut çalışması yaptık. Yaklaşık 1,5 aydan beri İzmir’i çok daha yakından tanıdık. İzmir’in elini tuttuk, nabzını tuttuk, gözlerinin içine baktık. Bu konularla inşallah 1 Nisan’dan sonra sizlerle bu konularda bir araya gelmeyi isterim. Bilgi almak ve bilgi vermek, yerel yönetimlerin en önemli işlerinden biridir. Bilgi alma işlemini basın çalışanları eliyle yapmalı. Bilgi verme işini de basın çalışanları eliyle yapmalı.”

 


+ Benzer Haberler
» Pamukta rekolte tahmini 218 bin ton
» Meyve ve sebze sektörüne 640 milyon liralık yatırım
» Üniversite-Sanayi iş birliği güçlenerek devam ediyor
» Büyük şirketlerin kredi borcuna yapılandırma
» Sanayi üretiminde yüzde 3,6 düşüş
» Teknik tekstil ihracatı 100 milyon dolara ulaştı
» İzmir Başkanlar Kurulu’ndan bölgesel kalkınmaya destek
» Çiğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Plaka basımına başladı
» Volkswagen’in Manisa yatırımı konut fiyatlarını katlayacak
» Kültürpark ‘Üretici Pazarı’ açılıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.10.2019
  Ticaret 12.10.2019
  Ticaret 11.10.2019
  Ticaret 10.10.2019
  Ticaret 09.10.2019
  Ticaret 08.10.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni