• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Rotary’nin Genç Sanatçılar Seçkisi sergisine yoğun ilgi

18 Şubat 2021 Perşembe 14:00
12
14
16
18

Rotary’nin Genç Sanatçılar Seçkisi sergisine yoğun ilgi

           HABER MERKEZİ     
     Uluslararası Rotary 2440 Bölge Federasyonu E-Kulüp ve Alsancak Rotaract Kulübü’nün pandemiden olumsuz etkilenen genç sanatçılara destek olmak amacıyla düzenlediği “Değişen Dünya Değişen İnsan” konulu sergi yoğun ilgi gördü. Son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Olten Filarmoni Orkestrası’nın da projeye destek vermesiyle birlikte 8 kategoriden oluşan, dijital ve halka açık olarak gerçekleşecek sergiye 40 yaş altı genç sanatçılar 29 Nisan 2021 tarihine kadar özgün eserleriyle başvurabilecek.

     Rotary E-Kulüp ve Alsancak Rotaract Kulübü “Değişen Dünya Değişen İnsan” temalı 8 kategoriden meydana gelen seçkiden oluşan bir sergi düzenliyor. Resim, heykel, fotoğraf, seramik, video art/video, yeni medya (digital art), enstelasyon ve video enstelasyon disiplinlerinde gerçekleşecek seçkiye başvurular başladı. Son katılım tarihinin 29 Nisan olarak belirlendiği seçkinin Seçici Kurulu’nun başında Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Bedri Baykam bulunuyor.

     Proje Danışmanı olarak Küratör Nail Özlüsoylu’nun yer aldığı Rotary Genç Sanat Seçkisi 2020'nin Seçici Kurulu’nun diğer üyeleri ise; K2 Güncel Sanat Merkezi Kurucusu Ayşegül Kurtel, Uluslararası Ödüllü Kısa Film "No One" ın Yönetmeni Fotoğraf ve Video Sanatçısı Charles Emir Richards, İO Collects Kurucusu Araştırmacı, Yazar Deniz Can, Ressam Ercan Ayçiçek, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Şube Müdürü Faden Suzan Kutsioğlu, Güncel Sanat Oluşumu Monitor'un Kurucusu Nursaç Sargon, Sanatçı Ozan Atalan, Konuk Sanatçı Programları Sosyal Ağı "Daire"nin Danışmanı Recep Tuna, Uluslararası Seramik Sanatçısı Tüzüm Kızılcan, Küratör ve Sanat Danışmanı Veysel Uğurlu yer alıyor.

     Pandemi döneminde sanatın her dalında olduğu gibi plastik sanatlarda da eser veren sanatçıların olumsuz etkilendiğini dile getiren Rotary E-Kulüp üyesi ve Proje Koordinatörü Güniz Can, “2009 yılında eşimle birlikte Kedi Kültür Sanat Merkezi’ni açmamızın ardından, o dönem birlikte çalıştığımız kızım Deniz Can ve Sanat Danışmanımız Nail Özlüsoylu’yla birlikte 3 yıl arka arkaya yaptığımız Görsel Sanatlar buluşmaları ile Genç sanatçıları desteklemenin, onlara kariyerlerinin başında kendilerini ifade edebilecekleri bir platform yaratmanın önemini biliyorum. O dönemde kariyerinin başında olan pek çok genç sanatçı bugün sanat dünyasında kendine bir yer buldu.

     Rotary E-Kulüp ve Alsancak Rotaract Kulübü iş birliğinde düzenlediğimiz bu seçkide internet ortamından bize gelen eserler birbirinden değerli jüri üyelerimiz tarafından değerlendirilecek ve seçilen eserler mayıs ayının son haftası internet ortamında sanal bir galeride ve aynı tarihlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle AASSM’nde satışa açık olarak sergilenecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in AASSM’ni açarak, Olten Filarmoni Orkestrası’nın da sergi açılışında vereceği konser ile destek olmasından dolayı Olten Sanat Vakfı Kurucusu Fatma Olten’e ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

     Rotary 2440 Federasyon Başkanı Ertan Soydan ise, “Bu dönem Covid-19 pandemisi nedeniyle üzüldüğüm en önemli konu; kültürel ve sanatsal aktiviteler yapamamak olmuştu. O nedenle E-Kulüp ve Alsancak Rotaract Kulübümüzün bu projesi beni çok heyecanlandırdı ve sevindirdi. Genç sanatçılar ülkemizin geleceği, unutulmamalı ki sanatına sahip çıkmayan toplumlar ilerleyemezler. Projeyi düzenleyen, emeği geçen, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Aktif vak’a sayısı Mart’ın ilk 6 gününde 24 bin kişi arttı
» Sürdürülebilir tarım, pandemide kilit rol oynadı
» Patates ve soğan üretimi 2020’de arttı
» Şubat ayında üst segment araçların ilan sayılarında düşüş yaşandı
» “Türkiye güvenli liman olma yolunda hızla ilerliyor”
» Gürer: Bakanlıklar vekâletle yönetiliyor
» Örnekköy’de ikinci etap için temel atma zamanı
» Hedef 10 milyon kadının işgücüne katılımı
» “Teknolojiyi yaratan girişimlerde kadınların payının artması adına harekete geçiyoruz”
» Başkan Soyer: Çocuklara daha çok sürprizimiz olacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.03.2021
  Ticaret 05.03.2021
  Ticaret 04.03.2021
  Ticaret 03.03.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni