• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Robotlar ile üretimde verimlilik artıyor

08 Ağustos 2018 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

Robotlar ile üretimde verimlilik artıyor

           HABER MERKEZİ     
     Elektrik, elektronik ve otomasyon alanında dünyanın önde gelen markalarından Mitsubishi Electric’in Sanayi 4.0’a yanıtı olan dijital fabrika konsepti e-F@ctory içinde robotlar önemli bir rol oynuyor. Başta sanayi olmak üzere robot kullanımının hızla yaygınlaştığı Türkiye’de ileri robot teknolojileri alanında satış ve satış sonrası hizmetleri gerçekleştiren Mitsubishi Electric, sunduğu çözümlerle otomotiv, ilaç, gıda, paketleme, elektronik ve eğitim gibi pek çok sektöre hız, esneklik ve verimlilik kazandırarak yüksek katma değer sağlıyor.

     Sanayi 4.0 evresinin akıllı fabrikalarına hızlı entegrasyon, üretkenlik, esneklik ve verimlilik kazandıran Mitsubishi Electric, üretimin her aşamasında büyük kolaylık sağlayan ileri robot teknolojisi ile Türk sanayisine yüksek katma değer sunuyor. Mitsubishi Electric’in yeni sanayi evresine yanıtı olan dijital fabrika konsepti e-F@ctory içinde kritik rol oynayan robotlar, olağan bir iş gücü olarak insan ihtiyaçlarını karşılayan hemen her endüstriyel tesiste kullanılıyor.

     Başta sanayi olmak üzere robot kullanımının hızla yaygınlaştığı Türkiye’de ileri robot teknolojileri alanında satış ve satış sonrası hizmetleri gerçekleştiren Mitsubishi Electric, otomotiv, ilaç, gıda, paketleme, elektronik ve eğitim gibi pek çok sektörde insan kolu veya eline yakın hassasiyette çalışan hızlı robotlarıyla fark yaratıyor. Minyatür bileşenlerin mikro montajı için paralel robot kollarından sızdırmaz muhafazalı 6 eksenli robotlara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Mitsubishi Electric’in, robotları ile çözüm sunamayacağı herhangi bir uygulama bulunmuyor. Markanın geniş ürün gamında temiz odalardan kirli, yağlı ve tozlu ortamlara kadar her türlü ortamda görev alabilecek uygun bir robot yer alıyor.

İlaç sektörü için ideal robotlar
     Modüler kontrol sunan yapıları ve ilaç endüstrisi sertifikasyonu, Mitsubishi Electric’in endüstriyel robotlarını ilaç sektörü için ideal hale getiriyor. Robotların dahili database bağlantısı ve tüm proseslere uygun kontrol sunan yapıları, kalite ve üretim verilerinin anlaşılır bir şekilde yedeklenmesini gerektiren tüm alanlarda modüler ve esnek uygulamalara olanak sağlıyor.

Gıdada üst düzey hijyen, otomotivde küçük detaylara hakimiyet
     Gıda sektöründe artan hijyen gereklilikleri, ürün çeşitliliği ve üretim işlemlerinin izlenebilirliği gibi ihtiyaçlara yanıt verebilen Mitsubishi Electric robotlarının yenilikçi detayları, üst düzeyde hijyenik uygulamalar için kesin kaliteyi garanti ediyor.
     Son derece hassas ve esnek olan Mitsubishi Electric robotlar; otomotiv sektöründe dokunma ile ölçüm, kalite güvencesi ve karmaşık bileşenlerin montajı gibi küçük detayların önemli olduğu her durumda kullanılabiliyor. Mitsubishi Electric robotlar 7 gün 24 saat, tam hızda görevlerini yerine getiriyor.

Paketlemede güvenilirlik, hız ve süreklilik
    Yüksek performans ve esneklik sağlayan Mitsubishi Electric robotlar paketleme sektöründe yoğun olarak tercih ediliyor. PLC kontrolörler, operatör terminalleri ve ek eksenler gibi tüm Mitsubishi Electric otomasyon bileşenleri sisteme dahil edilebiliyor. Ayrıca sisteme kameralar bağlanabiliyor ve robotlar konveyör bantları ile senkronize edilebiliyor. Bu özellikler paketleme görevlerinin güvenilir, hızlı ve sürekli şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlıyor.

Uygulamalı öğrenimi kolaylaştırıyor
     Kompakt ve hafif Mitsubishi Electric robotlar ile eğitim ortamlarında uygulamalı öğrenim gerçekleştirilebiliyor. Kolay programlama ve simülasyon seçenekleri robotik alanına girişi kolaylaştırıyor ve esneklikte sınır tanımıyor. Mitsubishi Electric robotlar, standart gerçek zamanlı arayüzler ve kolay programlama sayesinde karmaşık üniversite araştırma projeleri dahil olmak üzere robotların manipülatör olarak kullanılmasına ilişkin her türlü seçeneğe imkan tanıyor.

Mitsubishi Electric Corporation Hakkında
     Mitsubishi Electric Corporation, güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler üretmekte 95 yılı aşkın tecrübeye sahip ve bilgi işlem ve iletişim sistemleri, uzay geliştirme ve uydu iletişimleri, tüketici elektroniği cihazları, sanayi teknolojileri, enerji, nakliye ve inşaat makinelerinde kullanılan elektrikli ve elektronik donanımların üretimi, pazarlaması ve satışında dünyadaki ileri gelen markalardan biri olarak kabul ediliyor. Mitsubishi Electric, kurumsal ilkesi “Changes for the Better” (Daha İyisi İçin Değişim) ve çevre ilkesi “Eco Changes” (Eko Değişim) doğrultusunda küresel ve önde gelen çevre dostu bir şirket olmayı ve toplumu teknolojileriyle zenginleştirmeyi hedefliyor. Şirket 31 Mart 2017’de sona eren mali yılda 4,238.6 milyar Yen (37.8 milyar USD*) konsolide grup satışı elde etti.

 

 


+ Benzer Haberler
» İzmir’de “yağmur suyuna” dev yatırım
» İnovasyon dünyayı değiştiriyor, Ar-Ge’ye yatırım yapan kazanıyor
» “A Ticket For Your Future” Pprogramının 2’nci atabı için başvuru süreci başladı
» Büyükşehir, Konak’ta yeni hizmet binası kuruyor
» Kaspersky, 2018’de yüzde 4 büyüdü
» Akbank ‘Nakit yönetimi’nde ‘Türkiye’nin en iyisi’ seçildi
» Buzdolabı bilgi mi sızdırıyor?
» Yapay zeka iş modellerini değiştirecek
» Türkiye’nin en saygın otelleri sanal asistan ile büyüyecek
» TÜSİAD’ın yeni başkanı Simone Kaslowski oldu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni