• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

QNB Finansbank çiftçilerin yanında olmaya devam edecek

18 Mayıs 2018 Cuma 09:00
12
14
16
18

QNB Finansbank çiftçilerin yanında olmaya devam edecek

           HABER MERKEZİ     
     Bankacılık alanında getirdiği pek çok yenilikle çiftçilere ihtiyaç duydukları her an yanlarında olduğunu hissettiren QNB Finansbank, 2016 yılından bu yana uyguladığı Finansal Okur Yazarlık programını bu yıl da sürdürecek. QNB Finansbank bu eğitimlerde finansal araçların verimli kullanılması, gelir-gider yönetimi ve tasarrufların değerlendirilmesi konularında bilgi veriyor.
     Tarım Bankacılığı ve Gayrimenkul Projeleri Finansmanı Direktörü Hakan Çağlar, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren çiftçilere, tarım sektörünün dinamiklerini doğru algılayıp ihtiyaca özel çözümler üreterek hizmet verdiklerini belirtti. Çağlar, “Sektör her geçen gün büyümeye devam ederken, bizler de felsefemizden sapmadan, üreticilerimiz ile beraber bu sektöre destek vermeye devam edeceğiz. QNB Finansbank olarak tarım sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 200 bin müşterimiz mevcut. 2017 yılında üreticilerimize ve tarımsal alanda faaliyet gösteren tedarikçi müşterilerimize 3 milyar TL’den fazla kredi kullandırdık. Kredilerimizi yüzde 50 oranında büyüttük ve sektör payımızı; yüzde 3,2’den yüzde 3,4’e taşıdık. 2018 yılında da hedefimiz sektörün üzerinde bir büyüme sağlayarak pazar payımızı arttırmak ve yeni ürün ve hizmetlerimiz ile çok daha fazla sayıda çiftçimize ulaşmak” diye konuştu.

     Çağlar çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi: “Tarım sektörüne yönelik olarak; alanında uzman özelleşmiş bir kadro ile 59 ilimizde 200’ü aşkın portföy yöneticimiz ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bitkisel üretimden hayvansal üretime, organik tarım, seracılık, su ürünleri ve arıcılık gibi sektörlerde, o sektörün iç dinamiklerine uygun vadeler ile gerek üreticilerimize gerekse tarımsal alanda faaliyet gösteren tedarikçi firmalarımıza kredi imkânı sağlıyoruz. Yaklaşık 2 yıl önce satışa sunduğumuz CardFinans Tarım Kart’a bu yıl müşterilerimizi memnun edecek birçok yeni özellik ekleyerek yeni bir yüze kavuşturacağız. Ağustos ayı itibariyle satışa sunmayı planladığımız Tarım Kartımız ile üreticilerimiz tüm tarımsal girdi ihtiyaçlarını Bankamız ile anlaşmalı üye işyerlerinden Tarım Kartları ile yapabilecek, ödemelerini hasat tarihine kadar öteleyebilecekler. Üstelik yapmış oldukları alışverişlerde altı aya varan vadelerde yüzde 0 faiz avantajından yararlanabilecekler. Ek olarak, aylık düzenli geliri olmayan üreticilerimiz SGK, BAĞ-KUR prim ödemelerini otomatik ödeme talimatı vererek Tarım Kart limitleri içerisinde gerçekleştirebilir, böylece prim borçlarını hasat tarihinde ödeme imkânına sahip olabilirler. Bu yeni özellikler ile bu yıl çok daha fazla üreticimize Tarım Kart ile ulaşmayı hedefliyoruz.”

Çiftçimizi finansal okur yazarlık konusunda eğitiyoruz
     Çağlar, şöyle devam etti: “Finansçı kimliğimiz ile müşterilerimizin yalnızca bankacısı değil, aynı zamanda iş ortağı olmak, onları anlamak ve sorunlarına beraber çözüm getirmek en önemli hedefimiz. Bu kapsamda, 2016 yılında QNB Finansbank olarak sosyal sorumluluk alanında EFSE ile iş birliği yaparak ülke çapında bir Finansal Okuryazarlık projesi başlattık. 2016 yılından bu yana her yıl farklı illerimizde çiftçilerimiz ile bir araya gelerek Finansal araçların verimli kullanılması, gelir-gider yönetimi ve tasarrufların değerlendirilmesi konularında eğitimler düzenliyoruz. Alanlarında uzman danışmanlarından aldığımız bu eğitimlerde yalnızca Finansal Okur Yazarlık değil; toprak analizi, hayvan ölümlerinin engellenmesi, süt hayvancılığı ve besicilik gibi tarım ve hayvancılığa ilişkin birçok konuda da özel oturumlar yapıyoruz. Bu yıl da önceliğimiz daha önce hiç bulunmadığımız illerde yeni toplantılar düzenleyerek daha çok çiftçiye ulaşmak ve bu alanda üreticilerimizin yanında olmak .”

 


+ Benzer Haberler
» MARBLE İzmir’i heyecanla bekliyoruz
» “Otomotiv ‘de 2. Eldeki KDV uyuşmazlığını çözdük”
» Petlim artık SOCAR Terminal adıyla hizmet verecek
» Pet sektörü 3. kez İzmir’de buluştu
» KDV ve ÖTV indirimleri uzatıldı
» Tüketici güven endeksi 59,4 oldu
» İnşaat maliyet endeksi aylık %6,49 arttı
» KDV ve ÖTV’de bahar müjdesi
» Soyer: “İzmir’de raylı sistemi iki kat artıracağız”
» NISSAN, uzatılan ÖTV ve KDV indirimlerini sıfır faizle destekliyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni