• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Panasonic, en güvenilir notebook ve tablet sağlayıcısı

14 Haziran 2018 Perşembe 10:00
12
14
16
18

Panasonic, en güvenilir notebook ve tablet sağlayıcısı

           HABER MERKEZİ     
     Geçtiğimiz günlerde yapılan bir tüketici araştırmasına göre Panasonic kurumların ihtiyacını anlamada, donanım performansında, teknik destekte ve genel memnuniyette birinci sırada yer alıyor.
     VDC Research’ün uluslararası teknoloji uzmanları tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen araştırmasında yer alan tüketicilerin yanıtlarına göre Panasonic, en güvenilir sağlamlaştırılmış notebook ve tablet sağlayıcısı olarak ilk sırada yer alıyor.

     Sağlamlaştırılmış Toughbook notebook ve Toughbook tabletlerin küresel pazar lideri sağlayıcısı, kurumların ihtiyaçlarını anlama, donanım performansı, teknik destek ve genel memnuniyet gibi birçok kategoride birinci oldu. VDC Research tarafından gerçekleştirilen araştırmaya Avrupa ve Kuzey Amerika’dan 600’den fazla mobil bilişim cihazı alıcısı katılım gösterdi.
     Sağlamlaştırılmış cihazın yaşam döngüsü üzerinden anahtar noktalar alıcılara sorulduğunda; sağlayıcı ve müşteri arasındaki memnuniyeti sıfır ve on arasında notlandıran Net Promoter Puanı’nı (NPS) kullanan Panasonic, sağlamlaştırılmış ürün alanındaki rakiplerini geride bıraktı.

Tavsiye anketlerinde ilk sırada
     Sağlamlaştırılmış bilişim aracı sağlayıcıları bir bütün olarak düşünüldüğünde Panasonic, NPS puan skalasında en yakınındaki rakibinin altı puan üstünde yer alarak ilk sıraya yerleşti. Puanlamada, bir tüketicinin tercih ettiği şirketi ve ürünü tavsiye etme ihtimali temel alındı.

İhtiyaçları anlama ve uygulama
     Alıcılar, Panasonic’in ihtiyaçları anlama ve gerekli teknik destek ile buna cevap verme özellikleri ile sağlamlaştırılmış ürünler sektöründeki benzerlerini geride bırakmayı başardığını söyledi. Panasonic, aynı zamanda çözümün uygulanması ve teknik destek alanlarında da ilk sıraya yerleşti.

Donanım performansının en güçlüsü
     Panasonic, donanım performansında genel memnuniyet alanında sağlamlaştırılmış ürünler sıralamasında ilk sırada yer aldı. Alıcılar, puanlamalar sırasında görüntü kalitesini, gün ışığında okunabilirliği, işlemci performansını, bataryanın ömrünü, kablosuz internet performansını, düşmeye ve darbeye karşı dayanıklılığı, titreşimi ve suya dayanıklılığı göz önünde bulundurdu.

Satış sonrası memnuniyet
     Bunlarla birlikte VDC Research, muadilleri ile kıyaslandığında Panasonic’in hizmet kalitesinde de onları geride bıraktığını bildirdi. Anketin bu kategorisindeki sorularda hizmetin uygunluğu, bakım, hizmet kalitesi, müşteri hizmetleri ve yatırım değeri yer alıyor.

Fark yaratan özellikler
     VDC Research Kurumsal Mobilite ve Bağlantılı Cihazlar Kıdemli Başkan Yardımcısı David Krebs, konuyla ilgili “Panasonic’in teknolojileri, çeşitli entegre olmuş kurum ve misyon-kritik iş yüklerine fayda sağlıyor. Müşteri ihtiyaçlarını anlayabilme ve bu ihtiyaçlara yanıt verebilmek için fırsatları iyi değerlendirme becerileri, Panasonic’i sağlamlaştırılmış ürün sektöründeki rakiplerinden farklılaştıran anahtar noktalar olarak ön plana çıkıyor. Hizmete alım sonrasında ortaya çıkan benzersiz ihtiyaçlar ve değişim gerekliliklerini ele alış biçimi ve sunduğu profesyonel hizmetler de Panasonic’in rakiplerine fark attığı diğer noktalar. Bunlar Panasonic’in hizmet kapasitesinin çok önemli ve fark yaratan özellikleri” dedi.

Başarı getiren kararlar
     Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer ise “Bir kuruluşun mobil bilişim çözümü için doğru sağlayıcıyı seçmesi, kuruluşun başarılı olabilmesi için şarttır. Mobil işgücünün ihtiyaçlarını anlamaktan en iyi sağlamlaştırılmış çözümün belirlenmesine, uygulanmasından bakım, hizmet ve desteğe kadar ürünlerin yaşam döngüsündeki her aşamada doğru tavsiye ve desteği sunabilecek bir sağlayıcı gerekiyor. Panasonic olarak müşterilerimize bu denli yüksek seviyedeki desteğimizi sunabilmek için sürekli çalışıyoruz.
     Bu araştırmanın gösterdiğimiz çabaları ortaya çıkarmış olmasından mutluluk duyuyorum” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Soyer: İTB, belediyenin partneri olmalı
» “Değişim kültürünü EFQM Modeli ile yönettik”
» “Kayıt dışı istihdam 10 kat maliyetli”
» Paşabahçe mağazaları yenilenen yüzüyle Zorlu Center’da
» Renault ve Dacia’dan Bahar Servis Kampanyası
» ‘TESK-KOSGEB işbirliğinin ilk yurtdışı iş gezisi yapıldı’
» “Suyun ekonomik değeri de unutulmamalı”
» Serter: “Düne dair deneyimleri yarına ışık tutuyor”
» Pet Fuarı Tepekule Kongre Merkezi’nde açılıyor
» Sanayideki yeni meslekler için nitelikli iş gücü şart


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
  Ticaret 14.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni