• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Panasonic, dayanıklı tabletini tanıttı

07 Mayıs 2018 Pazartesi 14:00
12
14
16
18

Panasonic, dayanıklı tabletini tanıttı

           HABER MERKEZİ     
     Intel® RealSenseTM 3 boyutlu kameraya sahip Panasonic Toughpad FZ-M1 tableti, pek çok sektörel uygulamada doğru bir üç boyutlu ölçüm için ideal.
     Panasonic, Intel® RealSenseTM 3 boyutlu kamera entegre edilmiş, tamamıyla sağlamlaştırılmış ve hareket halindeyken 3 boyutlu ölçüm ve işlem için tasarlanan Panasonic Toughpad FZ-M1 tabletini tanıttı. Almanya’da gerçekleşen Hannover Messe’de duyurulan çözüm, depo alanı optimizasyonu, tesis ve varlıkların bakımı, sağlık hizmetlerinde yaralanmalar ve suç mahali görüntülemeleri ve sigorta talebi fotoğrafları gibi geniş kapsamlı sektörel uygulamalarda kullanıma uygun.
     Intel® RealSense™ D410 kameraya sahip kullanışlı 7 inç Panasonic FZ-M1, Windows temelli sağlamlaştırılmış bir tablet olup, saha çalışanlarının 3 boyutlu ölçümleri anında çekip işlemelerine ve bu görüntüyü diğer uygulamalarda kullanmalarına imkan tanıyor.

     Çözüm halihazırda, dünya çapında sağlık hizmetleri uzmanları tarafından yaraların ve Dekübitüs Ülseri’nin (yatak yarası) iyileşmesini ölçmek ve gözlemlemek için kullanılıyor. 3 boyutlu kamera ve uzman uygulamaları, yaraların 3 boyutlu resmini ve ölçümlerini oluşturmak için hızlıca kullanılabiliyor. Bu yaklaşım, geleneksel yöntemlerle kıyaslandığında daha hızlı ve kesin olarak ön plana çıkarken daha fazla hemşire ve klinik tedavi uzmanları tarafından kullanılabiliyor.
     Çözüm, merdivene tırmanmaya gerek kalmadan köprülerdeki ve binalardaki çatlakların fotoğrafını ve ölçülerini oluşturmak için varlık yönetimi ve bakım alanlarında da kullanılabiliyor. Aynı zamanda boru hatları gibi yapıların fotoğraflarını çekmek için de kullanılabiliyor. Böylece bu fotoğraflar, bakım raporlarında ve onarımlarda ek olarak sunulabiliyor.

     Lojistik sektöründe ise yük ve kargoların ölçülerini hızlı ve doğru olarak belirlemek için kullanılabiliyor. Böylece depolama alanı ve yükleyen araçlar daha iyi optimize edilebiliyor.
     Hukuki yaptırım ve sigorta sektöründe de cihaz, analiz ve hasar tespiti amacıyla olay yeri görüntüleri ve araba kazalarının hatasız fotoğraflarını çekmek için kullanılabiliyor.
     Çevre koşullarına ve netliğe bağlı olarak Intel® RealSenseTM kameranın menzili 16 cm’den 10 m’ye kadar artabiliyor. Açık hava kullanımlarına uygun olan kamera, 1280x720 görüntü çözünürlüğüne de sahip. Intel® RealSense™‘li Panasonic FZ-M1 tableti aynı zamanda kurumun belirli isteklerine göre uyarlanabiliyor. Cihaz satın alındığı sırada kamera, barkod okuyucu, termal kamera, kablolu LAN, sağlamlaştırılmış LAN, seri port ve USB 2.0 gibi seçeneklerle birlikte yapılandırılabiliyor.

     Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer, konuyla ilgili şunları söyledi: “Mobil işgücünün üretkenliğini en yüksek seviyeye çıkarmak için kurumların yapılandırılabilen ve farklı çalışanların belirli ihtiyaçlarını karşılayabilen mobil bilişim cihazlarına ihtiyacı var. Yakın zamanda piyasaya sürdüğümüz termal kameralı sağlamlaştırılmış tablet gibi Intel® RealSenseTM’li Panasonic FZ-M1 tableti de belirli kullanıcıları göz önünde bulundurarak tasarlandı.”
     Intel® RealSense Group™ Genel Müdürü Sagi Ben Moshe, “Panasonic’in, yeni nesil derin teknolojimizle donatılmış tabletiyle Intel RealSense görüntü işlemcileri olan D4 ve D410 Derinlik Modülünün birleşimi, doğru ve kullanılabilir 3 boyutlu kutu ölçümüne ihtiyaç duyan mobil işçiler için en ideal mobil bilişim cihazını yaratıyor” dedi.

     Panasonic Toughpad FZ-M1 tabletindeki Windows 10 Pro işletim sistemi ve 6. nesil Intel Core işlemcisi, birçok işi aynı anda yürütebilen, yüksek performanslı çalışma imkanı sunuyor. Saha çalışanları için cihazda 20 saat seçeneğine sahip 9 saatlik batarya ömrü ve cihazı kapatmadan batarya değiştirme imkanı bulunuyor. Güneş ışığında okunabilen ekranı, stylus kalem ve eldiven varken bile dokunarak kullanılabiliyor. Tamamıyla sağlamlaştırılmış olması ve fansız tasarımı, 180 cm’ye kadar varan yüksekliklerden düşmeye dayanıklı ve IP65 derecesine sahip olmasının yanı sıra cebe sığacak kadar hafif olduğu anlamına da geliyor.
     RealSense hakkında daha fazla bilgi için www.realsense.intel.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
     Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.

PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
     •    Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
     •    Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
     •    Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
     •    Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
     •    Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
     •    Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2’lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)

 


+ Benzer Haberler
» “Market markalı ürünlere sınırlama enflasyonu artırır”
» İzmir-İstanbul Otoyol ücretleri açıklandı
» İngiltere’de iş kuran Türkler Dünya arenasında
» Yurt dışı üretici fiyat endeksi aylık %1,79 düştü
» Tarım ve gıda etiği İzmir’de konuşulacak
» İhracatçı mobilyacıya teşvik var
» Türkiye Otomotiv Endüstrisi gücünü evinde gösterecek
» Soyer: İTB, belediyenin partneri olmalı
» “Değişim kültürünü EFQM Modeli ile yönettik”
» “Kayıt dışı istihdam 10 kat maliyetli”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni