• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Özel sektörden örnek dayanışma

06 Ağustos 2018 Pazartesi 19:00
12
14
16
18

Özel sektörden örnek dayanışma

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan kuruluşlarından ISS, çalışanlar arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlama konusunda adeta devrim yaptı. 11 yıl önce kurulan ve bugün itibarıyla 12.000 üyeye ulaşmış olan ISSDER, ISS çalışanları ve birinci derece yakınlarına zor günlerinde maddi ve manevi açıdan büyük destek sağlıyor.
     ISS ve Bağlı Grup Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ismiyle 2007 yılında kurulan ISSDER, 14 üye ile başladığı yolculuğunda 12.000 üye sayısına ulaşmanın gururunu yaşıyor. ISS çalışanlarının zor günlerinde birbirlerine destek olmak amacıyla hayata geçirilen ISSDER, geçen 11 yılda 500’dan fazla yardım talebine yanıt verdi. 2017 ‘ de 542.724 TL nakdi yardım gerçekleştirildi.

ISSDER ÜYELERİ BİRBİRİNE SAHİP ÇIKIYOR
     Maddi altyapısını üye çalışanların maaşlarından, her ay kendi belirledikleri miktarlarda yapılan kesintilerle oluşturan ISSDER, yardıma ihtiyacı olan tüm ISS çalışanlarının elinden tutuyor. Tamamen gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren ve kurumsal yapı dışında bir örgütlenme olan ISSDER, ISS çalışanları ile onların birinci derecede yakınları için SGK’nın karşılamadığı sağlık giderleri, doğal afetler ve vefat gibi zor günlerde koşulsuz ve geri ödeme beklentisi olmaksızın destek sağlıyor. Yardım talebinde bulunanların ISS çalışanı olması ve sağlık ihtiyaçları için SGK’nın karşılamadığına dair belgeleri, doğal afet durumunda itfaiye raporu ile ikametgâh belgesini, vefat halinde ise ISS matbu evrakını teslim etmesi yeterli görülüyor.
     ISS Türkiye’nin 37.000’ den fazla çalışanından 12.000’inin üye olduğu ISSDER’in gerçekleştirdiği yardımlar arasından ikisi, derneğin kara gün dostu olduğu gerçeğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

HUZURLU HAYATLAR İÇİN BÜYÜK ADIMLAR
     Birinci vaka, eşi tarafından şiddet gören ve ciddi sıkıntılar yaşayan bir ISS çalışanının yaşadıklarını anlatıyor. Boşandıktan sonra gidecek bir yeri olmadığı için ortada kalan ISS çalışanı, nihayet çocuklarıyla birlikte bir sığınma evine yerleşti. Çalışanın yöneticisine ilettiği bu sorun hakkında bilgilendirilen ISSDER derhal harekete geçti ve kadın çalışan ile çocukları için ev tutulmasından tüm eşyasının alımına kadar bütün ayrıntıları gerçekleştirerek ailenin hayata yeniden umutla bakmasını sağladı.

     İkinci vaka ise sağlık desteğiyle ilgili. Bir ISS çalışanının fibrozis hastalığından mustarip çocuğu, vücudunda biriken balgamı kendi başına atamıyor, yaşamının çoğunu hastanede geçirdiği gibi zamanla ölüme kadar varacak bu rahatsızlığın giderilmesi için gün içerisinde üç dört saat boyunca sırtına vurulması gerekiyordu. Yurt dışında bu hastalığın tedavisine yönelik için bir cihaz bulunduğunu öğrenen aile, SGK’nın ödemediği cihaz için ISSDER’e başvurdu. Ses dalgaları yayan bir yelek tipindeki bu cihaz ISSDER tarafından derhal satın alınarak çocuk ile aileye daha huzurlu bir ortam yaratıldı ve bir gün bu rahatsızlıktan tamamen kurtulma umudu aşılandı.

 


+ Benzer Haberler
» Yıldız Holding, GODIVA’nın dört ülkedeki haklarını MBK Partners’a satmak için anlaştı
» Fortinet, 5G’ye giden yolun güvenliğini sağlıyor
» Profil Sanayi 2019’da yüzde 25 büyüyecek
» Serter: İzmir’deki binaların yüzde 60’ kaçak ve ruhsatsız
» İzmir’de “yağmur suyuna” dev yatırım
» İnovasyon dünyayı değiştiriyor, Ar-Ge’ye yatırım yapan kazanıyor
» “A Ticket For Your Future” Pprogramının 2’nci atabı için başvuru süreci başladı
» Büyükşehir, Konak’ta yeni hizmet binası kuruyor
» Kaspersky, 2018’de yüzde 4 büyüdü
» Akbank ‘Nakit yönetimi’nde ‘Türkiye’nin en iyisi’ seçildi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni