• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Otomotivde Online Gör-Ayırt-Al dönemi

17 Kasım 2021 Çarşamba 14:00
12
14
16
18

İkinci el araca ve dijital ödeme yöntemlerine ilgi arttı

Otomotivde Online Gör-Ayırt-Al dönemi


           HABER MERKEZİ      
     Otomotiv sektöründe 2021 yılı 3.çeyrek sonunda toplam üretim yüzde 8 artarken, otomobil üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1 oranında azaldı. Bu dönemde, toplam üretim 921 bin 619 adet, otomobil üretimi ise 571 bin 108 adet düzeyinde gerçekleşti. Octet Türkiye Satış ve Pazarlama Grup Başkanı Kazım Can Saydam, piyasada sıfır araç bulmanın zorlaştığını, otomotiv sektöründe Git-Gör-Al devrinin kapanıp, Online Gör-Ayırt-Al döneminin başladığını belirtti.
     Octet Türkiye Satış ve Pazarlama Grup Başkanı Kazım Can Saydam, “Otomotiv sektörünü uzun süredir olumsuz etkileyen çip krizi sıfır araç bulunmasını zorlaştırdı. Bu da piyasada ikinci el araca olan talebi artırdı. İşte tam bu aşamada Octet Portal’ı kullanan müşterilerimiz sistemin avantajını kullanarak, ödeme için farklı kredi kartları kullanabildi. Kredi kartında yetersiz limit olması halinde birden fazla kredi kartıyla ödeme yapabilen müşterilerimiz bu sayede kartların sunduğu farklı ve çoklu taksit seçeneklerinden de yararlanabildi” dedi.

     Saydam, “Araç alıp satmanın zorlaştığı bu dönemde otomotiv şirketleri ve online satış platformları, araç alımı yapmak isteyen müşterilerin yüksek limitli kredi kartlarını kullanarak satışlarını hızlıca tamamlayabiliyor. Octet kullanan otomotiv sektörü şirketleri cirolarını 4 kat artırdı.” şeklinde görüşlerini belirtti.
     Alım satımda otomobil zor bulunup, çabuk tükendiği için, müşteriler showrooma gitmeye gerek kalmadan, otomotiv şirketlerinin web siteleri üzerinden aracını seçip, beğendiği aracın kaporasını ister kredi kartıyla isterse de kendi bankasının internet bankacılığı içinde Octet menüsü kullanarak yatırıp kolayca araçlarına sahip olmanın ilk adımını atıyorlar. Otomotiv sektöründeki online 0 km ve 2. el araç satış kapora bedellerinin tahsil edilmesinin yanı sıra yedek parça ve servis hizmet ödemelerinin de online tahsil edilmesi sektörde hızlıca yayılıyor.
     Octet sanal pos ve 7-24 nakit tahsilat ürünüyle otomotiv sektörü, müşterilerinin tahsilatlarını kolay, hızlı ve ERP sistemlerine entegre şekilde yapabiliyor.


OCTET Türkiye Hakkında
Avustralyalı Ticari Finansman Şirketi Octet’in MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Firmalar arası çevrimiçi bir tedarik zinciri ödeme portalı sunan şirket, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile BDDK’nın 26.01.2017/7222 no’lu kararı kapsamında aldığı lisansla ödeme kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Octet Türkiye ek olarak TCMB mevzuatına ve PCI-DSS standartlarına uyum sağlamaktadır ve bağımsız olarak denetlenmektedir.
Bugün Octet, Türkiye’de şirketlere çoklu banka platformunda güvenli işletme sermayesi yönetimi ve tedarik zinciri finansmanına ulaşım hizmeti veriyor. Çözümleriyle KOBİ’ler, büyük işletmeler ve bayi ağına sahip firmaların işlerini kolaylaştıran Octet Türkiye, satıcı için nakit döngüsünü kısaltırken alıcı için de bu süreci uzatıyor. Octet platformunun ticaret yapan tarafları arasında yanlış anlamalara ve sahtekârlığa olanak tanımayan güvenli altyapısı, kredi sağlayan bankalar için de şeffaflık sağlıyor. Octet üyeleri de çok sayıda banka ve tahsilat aracına güvenli ve kolay şekilde erişmenin farkını yaşıyor.


 


+ Benzer Haberler
» “MESS metal işçisinin hakkını korumalı”
» Eylül’de sigortalı çalışan sayısı 802 bin kişi arttı
» “Müteahhittin 15 milyar TL kredi borcu var”
» İMSAD: İç ve dış talep eylül ayında da devam etti
» Havacılıkta motorların hidrojen yakıtları ile uyumluluğu hedefleniyor
» EİB’den Hollanda ve Belçika atağı
» Çevre kirliliğine karşı yönetmelik yürürlüğe girdi
» İzmir’de satış ve kira bedelleri yüzde 20-25 arttı
» Serter: Işılay Saygınlar çoğalsın
» “Turizmin gelişmesi için her türlü desteği vereceğiz”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni