• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Otobüslere yerli soğuk su otomatı üretildi

01 Ekim 2018 Pazartesi 15:00
12
14
16
18

Otobüslere yerli soğuk su otomatı üretildi

           HABER MERKEZİ     
     Sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte suya olan ihtiyacımız artıyor. Elektral A.Ş. insanların vazgeçilmezi olan suyu her alanda ulaşılabilir kılmak adına otobüsler için soğuk su otomatını geliştirdi. Erdem Dinçsoy, otomatın yenilikçi, dünyada tek ve benzersiz bir ürün olduğunu söyledi.
     Otobüslerde özel alan gerektirmeden basitçe monte edilebilecek olan otomat, suya ulaşmak isteyenlere de kolaylıklar sağlıyor. Elektral A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili Erdem Dinçsoy, ürünün özelliklerini şöyle sıraladı, “Otobüsler için su otomatı özel bir alan gerektirmeden, basitçe monte edilecek şekilde üretildi. 24 volt aküyü zorlamadan çalışabilecek şekilde tasarlandı.

     İyi poliüretan yalıtımlı bir kasa ile minimum enerji ile maksimum soğutma sağlayabiliyor. Yeterli para atılınca suyu otomatik olarak tuşlamaya gereksinim olmadan verecek. Cihaz özellikle turistleri düşünülerek tasarlandı. TL, Euro, Dolar gibi bozuk paraları tanıyor ve suyu veriyor. Kompakt soğutma teknolojisi ile yer kaplamadan 50 cc. civarındaki 35 pet şişeyi kısa sürede soğutuyor. Özel bir dizime ihtiyaç olmadan pet şişeler kolondan atılarak hızlı bir şekilde yükleniyor. Alışverişlerde sadece para atılıp ürün düşer ve dolayısıyla işlem çok hızlı bir şekilde gerçekleşir. Ürünün fiyatı da kolay bir şekilde ayarlanabilmektedir.”

İlk siparişimizi aldık
     İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Kadıköy arasında yolcu taşıyan HAVABÜS firmasının 28 otobüsü için anlaşma yaptığını belirten Erdem Dinçsoy, kısa süre içerisinde başka firmaların ve belediyelerin de ürüne ilgi göstereceklerini sözlerine ekledi. Dinçsoy, “İlk siparişimizi HAVABÜS işletmesinden aldık. Sabiha Gökçen – Kadıköy arasında servis hizmeti vermekte olan şirket 28 otobüsü için sipariş verdi. Havalimanında HAVABÜS’e binen yolcular para atıp sularını alabilecekler. Biz bu makinelerin çok kısa sürede Antalya, İzmir, Muğla, Eskişehir, Ankara gibi illerin otobüs işletmelerinde de olacağını öngörüyoruz. Bunun yanında özel otobüs firmalarının, HAVAŞ, HAVABÜS gibi firmaların seyir seferlerinde kullanılmasında mümkün görüyoruz. Yine bunun yanında vapurlar, duraklar, sosyal alanlar, spor tesisleri, tramvay ve tren gibi yerlerde de cihazın kendisine yer bulmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Tamamen Yerli Üretim
     Otobüsler için üretilen su otomatının tamamen yerli üretim olduğuna dikkat çeken Elektral A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili Erdem Dinçsoy sözlerini şöyle sürdürdü, “Tamamen yerli üretim olan su otomatımız kolaylığıyla da insanlara yardımcı olmaktadır. Doğu Avrupa ve Orta Asyanın en büyük üreticisi olarak yüzde 85 yerlilik oranıyla bu ürünleri üretip ihraç ediyor ve ülkemize döviz kazandırıyoruz. Üretimlerimiz geniş bir yelpazeye yayılmış durumda, dondurma, çorba, protein tozu, işçi güvenliği, müze, parfüm, İbadet, babet otomatları üreterek belli bir noktaya geldik. Şimdi de yenilikçi bir ürün olan otobüs otomatı ürettik ve daha varılacak hedefler var.

 


+ Benzer Haberler
» İç pazar daralıyor, ihracat artıyor
» “Güçlü sigorta kalkınmanın anahtarıdır”
» Brexit, İngiliz zincir mağazalarını olumsuz etkiledi
» Emekli ikramiyeleri 31 Mayıs’ta ödenecek
» Palandöken, “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
» Maden sahalarında artış sürecek
» IMF: Çin’e gümrük vergisinin maliyetini ABD üstleniyor
» EFD Başkanı Vurucu: “İvme Finansman Paketi’nin hedefi doğru”
» Norm Cıvata, EBSO 100 listesinde 13. sırada
» Türkiye Uluslararası Yönetim Asistanları Derneği kuruldu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.05.2019
  Ticaret 25.05.2019
  Ticaret 24.05.2019
  Ticaret 23.05.2019
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni