• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Olumsuzluklara rağmen umudu kaybetmedik”

15 Mayıs 2019 Çarşamba 09:00
12
14
16
18

“Olumsuzluklara rağmen umudu kaybetmedik”

   ► İEO Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, yaşanan olumsuzluklara rağmen eczacıların umudunu kaybetmeden insanlara sağlık hizmeti sunmanın onuru ile yaşadığını söyledi.

           HABER MERKEZİ     
     İzmir Eczacı Odası tarafından 14 Mayıs Eczacılık Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’ndaki düzenlenen törende konuşan İEO Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, yaşanan olumsuzluklara rağmen eczacıların umudunu kaybetmeden insanlara sağlık hizmeti sunmanın onuru ile yaşadığını söyledi.

     İzmir Eczacı Odası (İEO) tarafından her yıl 14 Mayıs tarihinde düzenlenen Eczacılık Günü kutlaması, bu yıl da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na gerçekleştirildi. Eczacılık Mesleğinin Akademik Kuruluşunun 180. Yıldönümü kapsamında düzenlenen törende konuşan İEO Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, yaşanan olumsuzluklara rağmen eczacıların umudunu kaybetmeden insanlara sağlık hizmeti sunmanın onuru ile yaşadığını söyledi.

     Çok sayıda eczacının da hazır bulunduğu programda konuşan Başkan Sayılkan, “Uzunca bir süredir ağırlıklı olarak ekonomik sorunların yanı sıra mesleki olarak da oldukça zor ve sıkıntılı günler yaşıyoruz. Ülkemizin dört bir yanındaki eczaneler artan işletme giderleri ile mesleki yaşamını sürdürebilmek için mücadele ediyor. Bulunamayan ilaçlar ve eczane dışına çıkarılmaya çalışılan sağlık ürünlerinin halk sağlığı adına ne kadar ciddi tehdit olduğunu bıkmadan anlatıyor, kalıcı çözümler istiyoruz. Yaşadığımız tüm bu olumsuzluklara karşın özveriyle halk sağlığına hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

     Konuşmasında sağlıkta dönüşüm programa dikkat çeken Başkan Sayılkan, “Nedendir bilinmez sadece ilaç harcamalarından tasarrufta ısrar ediliyor, Sürekli artan katkı payları ile vatandaşımızın aldığı sağlık hizmeti de her geçen gün biraz daha paralı hale dönüşüyor. Eczacınız en yakın sağlık danışmanınızdır kavramını güçlendirmek için konusunda uzman birçok değerli hocamızı konuk ederek meslek içi eğitimler düzenliyor meslektaşlarımızın bilgilerini tazeliyor ve halk sağlığına olan katkımızı hakkıyla sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

İŞSİZLİK VURGUSU
     Eczanelerin ülke genelinde sağlıklı dağılımını sağlamak adına nüfusa dayalı yasal düzenlemeler yapıldığını hatırlatan Başkan Sayılkan, “Öğretim görevlisi kadrolarının yeterliliğine, fiziki koşullarına ve verilecek eğitimin niteliğine bakılmaksızın her yıl yeni eczacılık fakültelerinin açılışına onay veriliyor. Yeni çalışma alanları yaratılmadığı için de yakın gelecekte eczacılık mesleğinde de işsizlik sorunu yaşanması kaçınılmaz hale geliyor. Mesleğimize ve halk sağlığına önemli zararlar veren muvazaa ile mücadelemiz hız kesmeden devam ediyor” ifadesinde bulundu.

UMUDUMUZU KAYBETMEDİK
     Eczacıların Türkiye’nin aydınlık yüzü olduğunun altını çizen Başkan Sayılkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemiz, mesleğimiz ve halkımız için birlikte hareket eder, gerektiğinde de her türlü özveride bulunuruz. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara, ekonomik sorunlara karşın insanlara sağlık hizmeti sunmanın onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Büyük bir aile olarak umudumuzu hiç kaybetmedik, dimdik ayaktayız. Çünkü bizler çok önemli bir geçmişe sahip büyük bir aileyiz. Bilimin ve doğruların ışığında mesleğimiz ve meslektaşlarımız için hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz.”


+ Benzer Haberler
» Başkan Soyer’den sosyal demokrat belediyecilik vurgusu
» Karabağlar’da kaçağa geçit yok
» Güzelbahçe Belediyesi’nden can dostlara yeni yuva
» 30 metrekarelik evden 1.5 ton atık çıktı
» SOCAR Türkiye’nin ‘güvenli üretimi’ TSE tarafından tescillendi
» İyileşen sayısı yüzde 90’a yaklaştı
» İş güvenliği pandemiye rağmen ertelenmedi
» Mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatı 2,5 milyar dolar
» Kimya sektöründe 2019 ihracat yıldızları belli oldu
» TİM’in Milli Üretim Seferberliği kapsamında 100 bin maske ABD’ye teslim edildi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni