• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Okul alışverişinde ikinci el eşya dönemi

03 Eylül 2021 Cuma 12:00
12
14
16
18

letgo’daki ikinci el alışveriş trafiği okula dönüş döneminde arttı

Okul alışverişinde ikinci el eşya dönemi


           HABER MERKEZİ      
     Yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanan milyonlarca öğrenci, okula dönüş heyecanının yaşandığı bu günlerde letgo ile ikinci el eşya alışverişine yöneldi. Okula dönüş hazırlıklarının başladığı ağustos ayı itibarıyla letgo’da, çalışma masası ve çalışma sandalyesi aramalarında yüzde 80 oranında artış yaşandı. Bunu yüzde 26 ile notebook, yüzde 10 ile bilgisayar aramaları takip etti.
     Hayalindeki öğrenci evini yaratmak isteyen gençlerin tercih ettiği ev eşyaları kategorisi ise okula dönüş döneminde letgo’nun en çok rağbet gören kategorilerinden biri oldu.
    Yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanan milyonlarca öğrenci, okula dönüş heyecanının yaşandığı bu günlerde ihtiyaçlarını karşılamak için letgo’ya yöneldi. İkinci el alışverişi tercih eden öğrenciler, okulların başlamasına kısa bir süre kala; notebook, bilgisayar, çalışma masası, çalışma sandalyesi, dolap ve mutfak gereçleri gibi birçok ürünü letgo’da aradı.

En çok çalışma masası ve çalışma sandalyesi arandı
     Paylaşım ekonomisini destekleyen letgo’da, okul hazırlıklarının başladığı ağustos ayından bu yana çalışma masası ve çalışma sandalyesi aramalarında yüzde 80 oranında artış yaşandı. Bunu elektronik kategorisinde yüzde 26 ile notebook, yüzde 10 ile bilgisayar aramaları takip etti. Aynı kategoride listelenen hoparlör ve kulaklık ilanlarının görüntülenme oranları ise yüzde 22 oranında yükseldi.  

Dünyada ve ülkemizde tüketim alışkanlıkları değişiyor
     Hayallerindeki öğrenci evine sahip olmak isteyen öğrenciler, sınırsız ürün çeşitliliği ile istediği alanı uygun fiyatlarla kolayca oluşturmak için letgo’yu tercih etti. letgo’nun “ev eşyaları kategorisi” okula dönüş döneminde en çok rağbet gören kategorilerden biri oldu. Ağustos ayı itibarıyla ev eşyaları kategorisindeki mobilyalara olan ilgi yüzde 32 oranında arttı. Mobilya aramalarındaki talebin yüzde 28’i dolaplara, yüzde 17’si ise mutfak gereçleri ve sofra eşyalarına oldu. Onları yüzde 12 ile koltuklar ve yüzde 10 ile masalar takip etti.

     Konu hakkında görüşlerini dile getiren letgo CMO’su Selin Süzer, “Ağustos ayı itibarıyla milyonlarca öğrenciyi ve ailelerini okula dönüş heyecanı ve haliyle alışveriş telaşı sardı. Yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanan öğrenciler, okulların başlamasına çok az bir süre kala ihtiyaçlarını karşılamak için letgo’ya yöneldi. Ülkemizde ikinci el eşyalara olan bu yönelim ve talep artışının dünyada değişen tüketim alışkanlıkları ile ilgili olduğu çok açık. Türkiye’de ikinci el alışverişi akıllara yerleştiren marka olma hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz.  Biz letgo olarak, ürün almanın ve satmanın çok daha ötesine geçerek, hiçbir eşyanın kullanılmadan kenara atılmadığı, sürdürülebilir bir gelecek yaratma hayaliyle çalışıyoruz. İlerleyen dönemde de platformumuzda, işlevini yitirmemiş pek çok ürünü atmak yerine daha makul fiyatlarla ekonomiye kazandıracağız. Böylece kaynakları daha verimli kullanacak ve paylaşım ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.  


letgo Hakkında:
Türkiye’ye 2016 yılına giriş yapan ve ikinci el alışveriş alışkanlığını yaygınlaştıran letgo, Türkiye’deki her 4 kişiden 3’ünün hayatına dokunarak, Türkiye’nin en büyük ikinci el platfromu haline gelmiştir. Alışveriş kategorisinin en popüler uygulamalarından biri olan letgo’nun pazaryerinde elektronikten otomobile, koleksiyon parçalarından giyim ve mobilyaya kadar her şey yer alıyor. Resim tanıma ve videolu ilan gibi yenilikçi özelliklere sahip olan ücretsiz uygulama, ihtiyacınız olmayan ürünler için ilan vermenizi ve yakınlarınızda harika teklifler bulmanızı kolaylaştırıyor. Herhangi bir ürün için ilan vermek fotoğraf çekmek kadar basit çünkü letgo’nun teknolojisi otomatik olarak başlık, fiyat ve kategori öneriyor. letgo, Türkiye’ye giriş yaptığı 2016 yılından bugüne hem Google hem de App Store tarafından da yılın “En İyi Uygulamaları” arasında gösterildi. Mobil analitik platformu AppAnnie’nin son yıllarda yayımladığı raporlara göre, letgo Türkiye’de en çok indirilen ve kullanılan ilk 20 uygulama arasında yer alıyor. letgo hakkında daha fazla bilgi için letgo.com adresini ziyaret edebilir, letgo uygulamasını Android ve iOS cihazlarınıza indirebilirsiniz.


 


+ Benzer Haberler
» “Kanatlı sektörünün yıllık cirosu 5.5 milyar TL”
» Mobilya ihracatında değer artışı miktar artışının önünde
» Net UYP Temmuz sonunda eksi 290 milyar $ oldu
» Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi Temmuz’da %2 arttı
» Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi, Ağustos’ta % 0,92 azaldı
» Ağustos ayı toplam kurulu güç 229 megavat arttı
» TEİS: Grip aşısı eczanelerde 85,12 TL’ye verilecek
» BNP Paribas Finansal Kiralama, pozitif leasing yaklaşımıyla yenilenebilir enerji yatırımlarını finanse ediyor
» Yüz yüze eğitim dizüstü bilgisayar satışlarını yüzde 40 artırdı
» Yeşilyurt Belediye Başkanlığı geri dönüşüm atık malzemeleri satacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.09.2021
  Ticaret 20.09.2021
  Ticaret 18.09.2021
  Ticaret 17.09.2021
  Ticaret 16.09.2021
  Ticaret 15.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni