• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Öğrencilerin Atatürk sevgisi bir başka

11 Kasım 2017 Cumartesi 10:00
12
14
16
18

Öğrencilerin Atatürk sevgisi bir başka

           HABER MERKEZİ     
     Karabağlar Belediyesi tarafından, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası kapsamında düzenlenen “Atatürk’ün İnsan Sevgisi” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
     Belediye ana hizmet binası içinde bulunan Muzaffer İzgü toplantı salonunda düzenlenen törene Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, meclis üyeleri, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Sizlerin Atatürk'ü araştırmasını istedik
     Konuşmasına bu yarışmanın gerçekleşmesi için önerge veren ve daha sonra da kabul eden Karabağlar Belediyesi meclis üyelerine teşekkür ederek başlayan Başkan Muhittin Selvitopu, öğrencilere “Bizler sizin Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ve biraz da onu sizlerin araştırması amacıyla bu yarışmayı düzenledik. Sizler de bu yarışmaya katılarak gerçek bir Mustafa Kemal Atatürk ödülünü kazanmış oldunuz. Hepinizi tebrik ederim” dedi.

80 milyonun kalbinde hep yaşayacak
     Atatürk’ün 79'uncu ölüm yıldönümü olduğunu belirten Selvitopu “O ölmedi, o sizlerde, bizlerde yaşıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet yaşayacağı gibi Mustafa Kemal Atatürk de 80 milyonun kalbinde ve gönlünde hep yaşayacaktır.” Dedi. Çocuklara, Mustafa Kemal Atatürk’ü araştırın ve öğrenmeye çalışın diyen Selvitopu sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bugün ülkemiz dünya ile rekabet edebiliyorsa,  dünyada kendi başına ayakta durabiliyorsa bunun temelleri Cumhuriyetin kuruluş yıllarında atılmıştır. Bunları asla unutmamalıyız. O bir dünya lideridir ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideridir. Bunu asla unutmamalıyız. Her yerde bunu haykırmalıyız. Kendisini bir kez daha saygıyla, rahmetle, minnetle anıyoruz.”

Sonsuza dek yaşatacağız
     CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ise yarışmada dereceye giren öğrencileri kutladı. "Atatürk olmasaydı biz buralarda olamazdık" diyen Demir, “Ben de bir profesör olarak Atatürk ve Cumhuriyet sayesinde şu anda buradayım. Ona çok büyük minnettarlığım var. Sonsuza dek Ata'mızı yaşatacağız” dedi.
Dereceye girenlere ödülleri verildi.

    Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayla Sert, Editör Yunus Bekir Yurdakul, Şair Berrin Nazlı, Şair-Yazar Muzaffer Kale ve Araştırmacı Yazar Muhittin Bilgin’den oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda;
     Yarışmada birinciliği Ali Akatlar Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi İrem Tufan “Atatürk ve Sevgi” konulu yazısıyla kazandı. Tufan plaketini ve dizüstü bilgisayar ödülünü Başkan Muhittin Selvitopu’nun elinden aldı. İkinciliği Seniha Mayda Ortaokulu 7’nci sınıf Öğrencisi İclal Aslı Fakı “Sevgi Evrenseldir” yazısıyla kazanırken, ödülü olan tableti CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir verdi. Yarışmada üçüncülüğü Ali Akatlar Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Ahsen Selçuk “Atatürk’ün gözünde insan sevgisi” konulu yazısıyla kazanırken, fotoğraf makinesi  ödülünü  burs eğitim komisyonu başkanı aynı zamanda meclis üyesi Emin Uztemur verdi. Yarışmada ayrıca seçici kurul özel ödülünü ise Eserkent Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Batuhan Beytut kazandı. Onun kitap seti ödülünü ise burs ve eğitim komisyonu üyesi aynı zamanda meclis üyesi Birsen Türkoğlu verdi.

Nutuk kitabı hediye edildi
     Etkinlik Bahçelievler Ortaokulu öğrencilerinin mini konseriyle sona erdi. Öğrencilerin okuduğu parçalarda konuklar da Türk Bayraklarını sallayarak renkli bir görüntü oluşturdular. Çıkışta ödül törenine katılan tüm öğrencilere "Nutuk" kitabı hediye edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


+ Benzer Haberler
» Star Rafinerisi, ilk özel endüstri bölgesi oldu
» Her yıl 214 milyar TL’lik gıda çöpe gidiyor
» Su ürünleri sektörü ABD’ye ihracatta 100 milyon dolar hedefliyor
» Kurulan şirket sayısı %16,26 arttı
» Palandöken, “Gıda israfıyla mücadele hızlanmalı”
» Koç Holding, Dünyanın en iyi işverenleri listesinde ilk 100’de
» Su ürünleri sektörü tek çatı altında buluştu
» ininal, yaygın yükleme ağına Teknosa’yı da ekledi
» Gıdanın geleceğine Aroma katkısı
» “16 Nisan, reform süreci başlangıcıdır”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.10.2018
  Ticaret 19.10.2018
  Ticaret 18.10.2018
  Ticaret 17.10.2018
  Ticaret 16.10.2018
  Ticaret 15.10.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni