• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ÖDED, EWPN ile işbirliği anlaşması imzaladı

09 Nisan 2019 Salı 12:00
12
14
16
18

ÖDED, EWPN ile işbirliği anlaşması imzaladı

           HABER MERKEZİ     
     Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED), kadınların fintech alanındaki görünürlüklerini artırmaya yönelik çalışmaları kapsamında European Women Payments Network (EWPN) ile önemli bir işbirliğine giderek, EWPN’in dernek partneri oldu. Bu anlaşma doğrultusunda ÖDED, bankacılık ve teknoloji alanlarında çalışan kadın ve erkek profesyonelleri bir araya getiren EWPN Türkiye Bahar Buluşması’nın etkinlik destekleyicisi olarak yeni işbirliği fırsatları için ilk adımı attı.

     Türkiye’de sunulan ödeme ve elektronik para hizmetlerinin gelişmesine liderlik eden Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED), kadınların fintech ekosisteminde daha çok yer almasına yönelik çalışmaları kapsamında European Women Payments Network (EWPN) ile önemli bir işbirliğine giderek, EWPN’in dernek partneri oldu. EWPN; fintech ve finansal hizmetler sektörlerindeki profesyonellerin buluşmalar ve konferanslar yoluyla bir araya gelerek sektördeki güncel konular hakkında bilgi alışverişi yapmalarını, kadınların mentorluk programları aracılığıyla birbirlerinden ilham alarak profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmalarını sağlayan bir platform olarak faaliyet gösteriyor. EWPN’in dernek partnerleri arasına katılan ÖDED, bu anlaşmayla Türkiye fintech sektöründe çeşitlilik ve katılım konularında farkındalık yaratacak önemli adımlar atmaya başladı.

     Bu önemli işbirliği kapsamında ÖDED, organizasyon genelinde çeşitliliği artırmak, üyelerini çeşitlilik ve katılımın önemi hakkında bilgilendirmek, sektörde bu oranı artırmaya teşvik etmek ve düzenlediği etkinliklerde kadın konuşmacı dağılımına önem vermek gibi alanlarda EWPN’in desteğini alacak. ÖDED Başkanı Burhan Eliaçık’ın da Erkek Destekleyici (Male Ally) olarak katıldığı EWPN, 4 Haziran’da Money 20/20 Europe sponsorluğunda Amsterdam’da düzenleyeceği yıllık konferans biletlerinde ve EWPN üyeliklerinde ÖDED üyelerine yüzde 20 indirim uygulayacak.

EWPN Türkiye Bahar Buluşması, sektörün önde gelen oyuncularını buluşturdu
     8 Nisan Pazartesi günü düzenlenen, ÖDED ile EWPN’in işbirliklerini duyurdukları EWPN Türkiye Bahar Buluşması’nda fintech, ödeme, bankacılık ve teknoloji alanlarında çalışan kadın ve erkek profesyoneller bir araya geldi. Sektöre değer katacak yeni iş fırsatlarının yaratılması için gerçekleştirilen ve fintech’le ilgilenen herkesin katılımına açık olan etkinlikte; TransferGo, PayU Türkiye, Hepsipay, Solak & Partners, Insider, manibux, Zebrapos, Tekkredi ve Kassa temsilcileri konuşmacı olarak yer aldı.  

     EWPN ile gerçekleştirdikleri işbirliğini değerlendiren ÖDED Başkanı Burhan Eliaçık, “Finansal teknoloji alanında faaliyet gösteren ve başarısıyla dikkat çeken kadınların sayısının artması hem cinsiyet eşitliği ilkesinin gerçek anlamda gözetilmesi hem de ülke ekonomisine katkı sağlanması açısından son derece önemli. Bu anlamda EWPN 2015’ten bu yana Avrupa’da önemli çalışmalara imza atıyor. Biz de Türkiye’de büyük potansiyel taşıyan fintech ekosistemini kadın çalışanlarla birlikte geliştirmenin olmazsa olmaz olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle EWPN ile bu güç birliğine gitmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

     ÖDED ile işbirliklerinin Türkiye’deki hedeflerini gerçekleştirmede önemli bir adım olduğunu belirten EWPN Türkiye Elçisi Melike Belli, şöyle konuştu: “Fintech ve ödemeler sektörlerinde her alanda çeşitliliği ve katılımı artırmayı hedefleyen ve Avrupa’nın 20 ülkesinde faaliyet gösteren güçlü bir destek ağı olarak, vizyonumuzu paylaşan değerli destekçilerimizle birlikte Türkiye’de ekosistemin gelişmesine önemli katkılar sağlayacak projeler üretiyoruz. Bu faaliyetlerin daha geniş kitlelere ulaşması ve farkındalığın artması amacıyla ödeme sektörünün temsilcisi ÖDED ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”


+ Benzer Haberler
» Rektör Budak dereceye girenlerin kayıtlarını yaptı
» Çeşme’de ortalama yazlık fiyatı 1.081.485 TL, geri dönüş süresi 37 yıl
» İnternetteki korku siber zorbalık
» Serter’den cesur avukatlara yürekten destek
» İşitme engellilerin ‘engelsiz’ meleği
» Palandöken, “Turizm sadece deniz ve güneşten ibaret değil”
» Skysens’ten ABD’ye modül ihracatı
» Türkiye Finans’tan ihracat destek finansmanı
» 12. Kösedere Üzüm Şenliği’ne yoğun ilgi
» Evdeki açık kapı: Akıllı televizyonlar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.08.2019
  Ticaret 17.08.2019
  Ticaret 16.08.2019
  Ticaret 15.08.2019
  Ticaret 10.08.2019
  Ticaret 09.08.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni