• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ODE Yalıtım 2019 yılında inorganik büyüme hedefliyor

14 Ocak 2019 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

ODE Yalıtım 2019 yılında inorganik büyüme hedefliyor

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ODE Yalıtım, geçtiğimiz yıl dolar bazında yüzde 30’un üzerinde artırarak büyük bir başarıya imza attığı ihracatta bu yıl da büyümeyi hedefliyor. 2019’da ihracatın ciro içindeki payını yüzde 40’a çıkartmayı hedefleyen ODE Yalıtım; şirket satın alma fırsatlarını da değerlendirerek sağlayacağı inorganik büyüme ile, global marka olma hedefine yönelik önemli bir adım atmayı planlıyor.
     Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda her alandaki yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE Yalıtım, 2018 yılını ihracat cirosunda dolar bazında yüzde 30’un üzerinde büyüme ile kapattı. Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım firması olan ODE Yalıtım’ın Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, hem dünyanın hem de Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu zor koşullara rağmen ODE’nin 2018 yılında büyüme hedeflerine ulaştığına dikkat çekti.

“İhracatın toplam ciro içindeki payı yüzde 40’a çıkacak”
     Halen 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını anlatan Özdemir, “İhracat ODE’nin büyümesi içinde itici güç konumunda bulunuyor. Geçtiğimiz yıl ihracatımızı bir önceki yıla oranla dolar bazında yüzde 30 ’un üzerinde artırdık. Bu da büyüme hedeflerimizi yakalamamızı sağladı. Bu kapsamda, 2019 yılında da hedef pazarlarımızı çeşitlendirmeye devam ederek ve mevcut pazarlarımızda daha da derinleşerek yurtdışı gelirlerimizin toplam ciromuz içindeki payını yüzde 40 ’a çıkarmayı planlıyoruz. Ayrıca, ODE’nin global marka olma yolculuğunu hızlandırmak için şirket satın alma da dahil olmak üzere bir çok imkanı da değerlendirmek üzere araştırma ve planlama yapıyoruz. Bu sayede güçlü büyüme trendimizi inorganik olarak da desteklemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Pazara özel ürün ve bir haftada teslimat ile ihracatta atak”
     Küresel pazarlara hitap eden bir marka olarak Ar-Ge’ye büyük önem verdiklerini ve 75 bin metrekare alan üzerine kurulu Eskişehir tesislerinde bu alanda aralıksız çalışmalar sürdürdüklerini kaydeden Özdemir, şöyle devam etti: “ODE olarak bulunduğumuz pazarları yakından takip ediyor, Ar-Ge çalışmalarımızı da bu pazarların talep ve ihtiyaçlarına göre şekillendiriyoruz. Yakın takip bizi ihracatta çok başarılı bir noktaya taşıdı. Bu doğrultuda 2018 yılı içerisinde 11 ülke için farklı ürün çalıştık ve bu ülkelerin değişik kalınlıklar, farklı kaplamalar gibi aslında yurt içi pazarda olmayan bir takım taleplerini, bir hafta gibi kısa bir sürede karşılayabildik. Talebe uygun üretim yapabilmek ve bunları hızla ihraç edebilmek, satış, pazarlama, kalite, üretim ve tedarik zinciri birimlerimiz arasındaki bilgi akışını, doğru ve etkin kurgulayabildiğimizin bir göstergesi.”

 


+ Benzer Haberler
» Modanın yeni prensesi İpek Kızıltan
» Mağazacılıkta dijital dönüşüm
» Check Poınt siber saldırılara karşı çözümleriyle ICSG İstanbul 2019’da
» Esnek, kullanımı kolay, uygun maliyetli dijital dönüşüm
» Türkiye’de her üç kullanıcıdan biri internette gizliliğini nasıl koruyacağını bilmiyor
» Narlıdereli kadınlar Şükran Kozalı ile buluştu
» Karşıyaka Çocuk Müzesi’ne ‘çevre dostu’ proje
» Türkiye için rekabetin anahtarı robotik otomasyon
» Teknosa yeni nesil İK yönetimini anlattı
» ING Bank ve TİM’den ihracatçıları destekleyecek iş birliği


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
  Ticaret 16.04.2019
  Ticaret 15.04.2019
  Ticaret 13.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni