• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Octet’i tercih edenler büyüyor

21 Ekim 2021 Perşembe 09:00
12
14
16
18

Yapı-inşaat, makine ve otomotiv sektöründe cirolar 6-10 kat arasında arttı

Octet’i tercih edenler büyüyor


           HABER MERKEZİ      
     Pandeminin ekonomide yarattığı zarar Türkiye’de on binlerce işletmeyi derinden sarsarken, dijital dönüşüme ayak uyduran bazı sektörler ise hızla büyüdü.  Octet Türkiye Müşteri Deneyimi Müdürü Yeşim Ramazanoğlu, Octet ürünlerini kullanan ve cirolarını artıran ilk üç sektörün Yapı-İnşaat, Makine ve Otomotiv sektörü olduğunu açıkladı.
     Tahsilat sıkıntıları ile mücadele eden işletmelerde nakit yönetiminin ciddi bir sorun haline geldiğini vurgulayan Octet Türkiye Müşteri Deneyimi Müdürü Yeşim Ramazanoğlu, “Dünyayı etkisi altına alan Covid-19’un etkilerini yaşamaya devam ediyoruz. Arz talep dengeleri tamamen değişti. Octet Türkiye, geliştirdiği dijital platform üzerinden işletmelerin ödeme ve tahsilat işlemlerini güvenli bir ortamda, hızlı bir şekilde yapabilmelerini sağlıyor. Octet kullanan müşterilerimiz arasında Yapı-İnşaat, Makine ve Otomotiv sektörü cirolarını 6-10 kat arasında artırdı ve artırmaya da devam ediyor.” dedi.

     Bu artıştan Yapı ve İnşaat sektöründeki müşterilerinin en büyük payı aldığının altını çizen Ramazanoğlu, “Evden çalışan ve evde daha fazla zaman geçiren her birey evinde yenilik veya tadilat ihtiyacı hissetmeye başladı. Yapı ve İnşaat sektöründeki müşterilerimiz Octet ile cirosunu 10 kat artırırken, bu sektörde Octet Sanal POS hizmetini kullanan işletmeler ise 6 kat büyüdü. İkinci sırada ise pandeminin ilk zamanlarında durgunluk yaşayıp, daha sonra hızla büyüyen makine sektörü bulunuyor. Octet kullanan makine sektörü, ortalamada hacimlerini 7 kat artırdı. Bu artışın nedeni de Türkiye’deki makina üreticilerinin artan döviz kuru nedeni ile daha uygun maliyetlere yüksek kalitede makina tedarik etmesi ve yurtdışından temin edilen servis hizmetinde yaşanan aksaklıklar oldu.

     2020 yılında pandeminin etkisine rağmen 17,1 milyar dolar makine ihracatı yapan Türkiye’nin makinecileri, Türkiye’nin toplam ihracatına yüzde 10,9 katkı sağladı. Üçüncü sırada ise Octet kullanan ve cirolarını 4 kat büyüten Otomotiv sektörü yer alıyor. Otomotiv sektörü zor zamanlar yaşasa da Octet bünyesinde hizmet alan müşterilerimiz son dönemde hızla büyümeye devam ediyor. Bu artışın en önemli nedeni ise insanların toplu taşıma araçları yerine kendi şahsi araçları ile seyahat etme taleplerinin artmış olması. Türkiye’nin lokasyonu açısından özellikle otomotiv ve otomotiv yan sanayi ürünlerinin üretimi konusunda rekabetçi bir rol oynayacağını öngörüyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

     Ramazanoğlu ayrıca; hızlı ve dijital çözümler ile tüm tarafları destekleyerek yeni yapılanmada tahsilat ve ödeme konusunda mevcut ve potansiyel tüm müşterilerinin yanında olmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Octet aracılığı ile ödeyebilme imkanları sektörlerin rahatça büyümesine izin verdi. Fintech çözümlerimiz ile uluslararası ve holding bazında müşterilerimizden nihai tüketiciye kadar uzanan, tahsilat ve ödeme adımlarını Octet sayesinde tamamen dijital ve güvenli yöntemlerle sağlayan paydaşlarımızın memnuniyetini devam ettirmeyi hedefliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.


OCTET Türkiye Hakkında
OCTET Türkiye, Avustralyalı Ticari Finansman Şirketi Octet’in MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Firmalar arası çevrimiçi bir tedarik zinciri ödeme portalı sunan şirket, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile BDDK’nın 26.01.2017/7222 no’lu kararı kapsamında aldığı lisansla ödeme kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Octet Türkiye ek olarak TCMB mevzuatına ve PCI-DSS standartlarına uyum sağlamaktadır ve bağımsız olarak denetlenmektedir.
Bugün Octet, Türkiye’de şirketlere çoklu banka platformunda güvenli işletme sermayesi yönetimi ve tedarik zinciri finansmanına ulaşım hizmeti veriyor. Çözümleriyle KOBİ’ler, büyük işletmeler ve bayi ağına sahip firmaların işlerini kolaylaştıran Octet Türkiye, satıcı için nakit döngüsünü kısaltırken alıcı için de bu süreci uzatıyor. Octet platformunun ticaret yapan tarafları arasında yanlış anlamalara ve sahtekârlığa olanak tanımayan güvenli altyapısı, kredi sağlayan bankalar için de şeffaflık sağlıyor. Octet üyeleri de çok sayıda banka ve tahsilat aracına güvenli ve kolay şekilde erişmenin farkını yaşıyor. 


+ Benzer Haberler
» Vak’a test oranı 21 Kasım’dan beri en düşük seviyede
» EİB’ten kasımda 1 milyar 437 milyon $’lık ihracat
» Enflasyon yıllık yüzde 21,31’e çıktı
» Yİ-ÜFE, kasımda yüzde 9,99 yıllık yüzde 38,94’e yükseldi
» Dikili TDİOSB’nin, jeotermal arama ruhsatı 9’a yükseldi
» EPDK, lisans bedeli ve katılma payını yürürlükten kaldırdı
» Merkez Bankası’ndan üst üste ikinci döviz müdahalesi
» Doğu ve Güneydoğu’nun sınır ticaretinde düzenleme yapıldı
» Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş.’de yeni dönem
» EGEPLASDER, sektörün dünya buluşmasında yerini aldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni