• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Müstakil yaşama talep arttı, nitelikli konutlar ilgi görüyor

15 Kasım 2021 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Müstakil yaşama talep arttı,
nitelikli konutlar ilgi görüyor


           HABER MERKEZİ      
     Gayrimenkulun her dönem en güvenilir yatırım aracı olduğunu belirten Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, İzmir’de nitelikli ve kurumsal markalı projelerin özellikle tercih edildiğini söyledi.  
     İzmir’de yıllardır güvenli ve doğal yaşama sahip konut projeleri ürettiklerini ifade eden Münir Tanyer, projelerinin hem ülke geneli hemde yurtdışındaki yatırımcıların gözdesi olduğunu dile getirdi.
     Yaşanan salgın ve depremin ardından müstakil konutlara olan talebin çok arttığını vurgulayan Tanyer, İzmir’in yaşam biçimi, iklimi ve tatil merkezlerine olan yakınlığı nedeniyle göç aldığını, 2022 yılında da konut ihtiyacının artarak devam edeceğinin altını çizdi.
     Münir Tanyer, Yapımına hazırlandıkları Urla Bademler köyünün karşısında yer alan Tan Urla projesiyle modern yaşam ve doğayla bütünleşmek isteyenlerin taleplerine cevap vereceklerini vurguladı.

HER EVDE BAHÇE OLACAK
     Mimar Nevzat Sayın’ın imzasını taşıyan Ege yaşamından ve Priene Antik kentinden esinlenen bir mimariye sahip olan Tan Urla’nın yurt içi ve yurtdışından ilgi gördüğünü belirten Münir Tanyer,  her evin bahçesi olacağını söyledi.
     Tan Urla’nın modern mimari ve otantik köy yaşamının unsurlarını buluşturacağını da kaydeden Tanyer, şu bilgileri verdi: “ Yatay mimariye örnek olacak nitelikteki Tan Urla, 200 dönüm arazi üzerinde önemli bir modern köy projesi. Yüzde 85’i yeşil alan statüsünde olan Tan Urla’da güneş enerjisinden yararlanarak sürdürülebilirlik anlayışıyla doğaya katkımız olsun istiyoruz.  1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve dubleks ve tek katlı daire çeşitleri olacak. Her evde bahçe bulunacak. Konutlar Ege yaşamından ve Priene Antik kentinden esintiler taşıyan bir mimariye sahip. Projemizi Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden olan mimar Nevzat Sayın tasarlıyor. Proje, tasarımıyla Ege’nin köy yaşamını modern mimariyle birleştirecek. Yaklaşık 300  konutun bulunacağı Tan Urla’da, seralar, sağlıklı beslenmek isteyenlere özel hobi bahçeleri, köy pazarı gibi organik tarım ve modern yaşamın tüm olanakları iç içe sunulacak” ifadelerini kullandı.

SAĞLIKLI YAŞAM, SAĞLIKLI BESLENME
     Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, Tan Urla projesinin sağlıklı bir yaşam arayanlar için önemli imkanları da beraberinde sunacağını kaydetti.
     Münir Tanyer sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölge temiz havası ve iklimiyle sağlıklı yaşam için de elverişli bir yapıya sahip. Sağlıklı yaşam; sağlıklı beslenme sloganıyla Tan Urla’da insanlara özlemini duydukları doğal yaşamı ve organik ürünleri de bir arada sunacağız. Alışveriş merkezi mantalitesinden uzak, bir çarşı ve minik dükkanlarda bölge halkının yetiştirdiği doğal ve taze ürünlerin satışı da gerçekleştirilecek. Tan Urla, konumuyla yarımadaya açılan bir kapı özelliğini taşıyor ve ulaşım avantajına sahip bir bölgede yer alıyor. İnsanların doğa projelerine olan talepleri de çok arttı.  İnsanlar artık pandemi nedeniyle evlerinde daha fazla vakit geçiriyor.  Bu nedenle sosyal hayatın ve doğal ortamın ön planda olması da çocuk gelişimi açısından önemli. Bunun yanısıra projelerimiz lokasyon olarak, kent merkezine, sağlık ve eğitim alanlarına da yakın olması nedeniyle tercih ediliyor. Temel çalışmalarına Temmuz ayında başlayacağız. Konutların teslim tarihini ise 36 ay olarak öngörüyoruz”


+ Benzer Haberler
» “MESS metal işçisinin hakkını korumalı”
» Eylül’de sigortalı çalışan sayısı 802 bin kişi arttı
» “Müteahhittin 15 milyar TL kredi borcu var”
» İMSAD: İç ve dış talep eylül ayında da devam etti
» Havacılıkta motorların hidrojen yakıtları ile uyumluluğu hedefleniyor
» EİB’den Hollanda ve Belçika atağı
» Çevre kirliliğine karşı yönetmelik yürürlüğe girdi
» İzmir’de satış ve kira bedelleri yüzde 20-25 arttı
» Serter: Işılay Saygınlar çoğalsın
» “Turizmin gelişmesi için her türlü desteği vereceğiz”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni