• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Mordoğan’da “Masal”lar gerçek oldu

16 Mart 2020 Pazartesi 10:00
12
14
16
18

Mordoğan’da “Masal”lar gerçek oldu

   ► Seçim döneminde verdiği sözleri tek tek yerine getiren; özellikle kadın, çocuk ve gençlere yönelik projelere öncelik veren Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, ilk Masal Evi’ni Mordoğan’da hizmete açtı.

           HABER MERKEZİ     
     Karaburun Belediyesi, ilçedeki çocukların sosyal gelişimleri için uygun koşulları sağlamak, annelerinin ise ekonomik hayata katılımını sağlayacak mesleki eğitimler vermek amacıyla kurduğu ilk Masal Evi’ni Mordoğan’da hizmete açtı.
     Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, belediye bürokratları, Karaburunlu yurttaşlar ve Aşkla İzmir Gençlik Gönüllüleri katıldı.

KADIN VE ÇOCUKLARA POZİTİF AYRIMCILIK
     Törende bir konuşma yapan Başkan Erdoğan, açılış sevincini Karaburunlu kadınların çok farklı yaşadıklarını belirterek, “Karaburun’un anneleri, Karaburun’un çocukları İzmir’deki annelerden ve çocuklardan biraz daha dezavantajlı. Bizim annelerimizin, çocuklarını güvenli ellere emanet ederek sosyalleşecekleri bir yerleri yoktu, hiç olmadı… Benim annem de bu sorunu yaşadı, ben de bir anne olarak aynı sorunu yaşadım. Artık başka anneler yaşamasın diye yola çıktık ve başardık. 25 çocuk kapasiteli Masal Evi’nde, ihtiyaç ve talepler doğrultusunda çocuklarımıza ve ailelere yönelik sanatsal atölye çalışmaları, sosyal ve kültürel faaliyetler, eğitmen-psikolog-ebeveyn destekli çalışmaların ve seminerler de düzenlenecek. Seçim dönemimizden beri söylediğimiz gibi kadınlarımıza ve çocuklarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Şimdi sıra Karaburun ilçe merkezimizde açacağımız ikinci Masal Evi’nde.” dedi.

     Karaburun Belediyesi bünyesindeki ilk Masal Evi’nde çocuklar eğitim alırken, annelerin de mesleki kurslarla ekonomik hayata katılmasını sağlanacak. 3-6 yaş arasındaki çocuklara yönelik kavram çalışmaları, beden koordinasyon etkinlikleri, dil gelişimi etkinlikleri, resim, el sanatları, müzik, mutfak ve doğa atölyeleri gerçekleştirilecek. Annelere yönelik mesleki beceri kazandırma amacıyla ilk aşamada Pastacılık, Aşçılık ve Seramik eğitimleri verilecek.
     İzmir’in her ilçesine, özellikle dezavantajlı yurttaşların yaşadıkları mahallerde Masal Evleri açmaya devam edeceklerini ileten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de,  “Kadınlarımızın ürettiği ne varsa onların pazarlanmasını da mümkün kılacağız. Ürettiklerini ellerinde kalmayacak” şeklinde konuştu.

GENÇLER DE ÖNCELİKLİ 
     Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mordoğan Masal Evi’nin açılışından sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Mordoğan Spor Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi.
Başkan Soyer, Mordoğan Spor ve Karaburun Spor kulüplerinin futbolcularıyla maç başlangıç vuruşunu yaptı.  Gençler, belediye başkanlarına forma hediye etti.


+ Benzer Haberler
» Sosyal mesafe temassız ödeme kullanımını artırdı
» Korona günlerinde obezite riskine dikkat!
» Ev ve mutfak eşyaları sektörü ‘Ekonomik Kalkan’a dahil olmak istiyor
» Girişim yatırımları yüzde 62 arttı
» Pazarlarda yeni dönem başladı
» Kira ödelemeleri haziran’dan sonra yapılabilecek
» Geliri olmayan 65 yaş üstündekiler için ‘Biz varız’
» Büyükşehir’den minibüs esnafına destek
» İZELTAŞ’tan örnek davranış
» Merkez Bankası kredi kartı faiz oranlarını düşürdü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.03.2020
  Ticaret 27.03.2020
  Ticaret 26.03.2020
  Ticaret 25.03.2020
  Ticaret 24.03.2020
  Ticaret 23.03.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni