• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“MODEKO Fuarı’nı büyütmek istiyoruz”

07 Mart 2018 Çarşamba 19:00
12
14
16
18

“MODEKO Fuarı’nı büyütmek istiyoruz”

   ► MODEKO 29. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı, fuarizmir’de açıldı.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     MODEKO 29. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, MODEKO Fuarı’nı büyütmek ve dünyaya açmak istediklerini söyledi.
     Türk mobilya sektöründe söz sahibi 310 üreticinin katıldığı MODEKO 29. Uluslararası İzmir Mobilya fuarizmir’de açıldı. Sektörel oda ve derneklerin işbirliği ile Efor Fuarcılık’ın düzenlediği organizasyon 5 gün sürecek. Fuar süresince 2018’in göz kamaştıran mobilya modelleri sergilenecek.

     Türkiye ve dünyadan sektör temsilcilerini bir araya getiren fuarın açılışında konuşan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, mobilya endüstrisinin ihracat hedeflerine ulaşmasında her geçen yıl katkısını artıran MODEKO’nun, katılımcılarına yeni hedef pazarlara yönelik iş geliştirme olanakları, ziyaretçilerine avantajlı iş fırsatları sunmaya devam ettiğini söyledi. İşleyen, “MODEKO’yu hiç ara vermeden 29 yıldır düzenliyoruz. Katılımcılarımız büyüdü. Fuar alanımız büyüdü. Fuarımız büyüdü. Uluslararası nitelik kazandı. Katılımcılarımız sektörde takip eden değil takip edilen konumdalar. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına mobilya gönderen sektör temsilcilerimiz 2018 mobilya modellerini ilk kez görücüye çıkaracaklar. Organizasyonumuza büyük ilgi gösteren yerli ve yabancı alım heyetlerini kentimizde ağırlıyoruz ”dedi.

İzmir fuarcılığı katlanarak büyümeye ediyor
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise, İzmir fuarcılığının katlanarak büyümeye devam ettiğini vurguladı. Kocaoğlu, “Bugün Marble Fuarı’nı, Türkiye’de birinciliğe yükselttik. IF Wedding’te rakipsiziz. Türkiye’nin en büyük tarım fuarı Agroexpo’yu düzenliyoruz. Ayakkabı ve zeytinyağı fuarlarında da iyi yerlere geleceğiz. MODEKO Fuarı’nı da daha da büyütmek ve dünyaya açmak istiyoruz. Tüm İzmir hep birlikte omuz vererek destekleyerek ve gelen konuklara da çok ilgi ve alaka göstererek, bütün sektörleri etkileyen, özellikle özel sektör ve turizme büyük artılar getiren İzmir’in fuarcılık geleneği büyüterek devam ettirme yolunda istekliyiz. Bunu başarmak ve öncülük yapmak bizim görevimiz” ifadesini kullandı.

“Uluslararası fuarlarımız artıyor”
     MODEKO Fuarı’nın İzmir için büyük önem taşıdığını söyleyen İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise, “29. MODEKO Fuarı’nı uluslararası boyutuyla açıyoruz. Uluslararası boyuttaki fuarlarımız artıyor. Bu bir rastlantıyla olmadı, bu bir çabayla oldu. Fuarizmir hayata kazandırılmasaydı, bu durumlar gerçekleşmeyebilirdi. MODEKO 29 yıl bu başarıyı sürdürdü. 27 ülkenin katıldığı, tüm illerden katılımın olduğu bu fuar oldukça sevindirici” dedi.
     İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan, sergilenen ürünlerin bugünün teknolojisiyle yarının tasarımıyla buluştuğunu ve bu ürünlerin 50 metre kare dükkanlarda üretildiği söyledi. Koparan,  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden sanayileşme konusunda yardım istedi.

“Fuarın bölge ekonomisine katkısı büyük”
     İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu ise, mobilya sektörünün emeğin yoğun bir sektör olduğunu vurgulayarak, sektörün en önemli noktasının markalaşmak olduğunu söyledi. Mutlu, fuarın bölge ekonomisine katkısının büyük olduğunun altını çizdi.
     Konuşmaların ardından MODEKO 29. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı kurdelesi kesildi. Bu yıl MODEKO 29. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’na sektörde söz sahibi 310 mobilya üreticisi katılıyor. Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir’de 50 bin metrekarelik alanın kullanıldığı organizasyon özel konsept ve seçkin tasarımlarından oluşan yeni trendler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Fuar 11 Mart’a kadar açık kalacak.

 


+ Benzer Haberler
» 50’yi aşkın diplomalı Türk uzman Akkuyu Nükleer Şirketi’nde işe başlayacak
» Çin Demiryolları’nın kilidi Türk şirketinden
» Hyundai Türkiye’nin yeni başkanından yükseliş’e ziyaret
» Renault ve Dacia yenilikleriyle 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda
» Turizm harcamalarında kredi kartı taksit sayısı artırılacak
» S&P: Ülkelerin dış borcu ilk kez 50 trilyon doları bulacak
» Her halinizi bu sergide bulacaksınız
» Baraner, “70 ülkeden gelecekler”
» Horeca Fuarı’nda Poyraz zeytinyağı yemeklere lezzet kattı
» Ege Serbest Bölgesi sıfır atık projesinde öncü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.02.2019
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni