• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Mirket, 1,5 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor

26 Nisan 2021 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Mirket, 1,5 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor

   ► Yerli sosyal medya uygulaması Mirket, toplumun nabzını tutma iddiasıyla yola çıkıyor

           SEZA NUR DEMİRPARMAK      
     Gündem analizinin yapıldığı, ilgi alanlarınıza özel içerik üreten, alanında uzman kişilerin ne düşündüklerini öğrenebileceğiniz %100 yerli yeni nesil telefon uygulaması Mirket’in basın lansmanı online olarak gerçekleştirildi. Tanıtıma başlamalarıyla beraber 1 sene içerisinde Türkiye’de 1,5 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Mirket App Kurucusu Berker Gürcihan, 2 seneye kadar yurt dışında, Türkiye’yi temsil edip bir sosyal medya platformu olarak oralarda bulunup, yazılım ihracatı gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

“Mirket içerik üreten bir sosyal medya platformu”
     Yeni nesil sosyal medya uygulaması olan Mirket’in şu an da Apple Store ve Google Play’dan indirilebildiğini dile getiren Gürcihan, “Bir dünya görüş’ mottosuyla yola çıktık. Mirket toplumun nabzını tutma iddiamızın olduğu, yüzde yüz yerli ekiple, yatırımcısından yöneticisine herkesin yerli olduğu yeni nesil sosyal medya platformu. Mirket’e üye olunduğunda kullanıcıların karşılaştığı ilgi alanlarının seçildiği ekran. Gündemden finansa, gastronomiye, eğlenceye, bilim tekniğe kadar birçok ana kategori ve alt kategoriler var.

     Kullanıcılardan bunları belirlemelerini istiyoruz ki sonrasında kullanıcının karşılaşacağı içeriği ilgi alanlarına göre özelleştirelim. İlgi alanlarını seçtikten sonra kullanıcı Mirket’ten paylaşılan içerikleri ana sayfasından görmeye başlıyor. Mirket olarak ayrıştığımız pek çok nokta var. Bunlardan biri içerik üreten bir sosyal medya platformu olmamız. 3 tip Mirket’ten ‘mirk’ dediğimiz içerikleri paylaşıyoruz. Bunlar; görüş mirkleri, tahmin mirkleri ve uzmanlık tablosu. Mirket olarak sadece kendimiz içerik üretmiyoruz. Kullanıcılarımız da içerik üretiyor. Bunu da ‘şimdi mirkleme zamanı’ mottosuyla öne sürüyoruz” ifadelerinde bulundu.

“Latin Amerika ve İspanya’dan yoğun ilgi var”
     Tanıtıma başlamalarıyla beraber 1 sene içerisinde Türkiye’de 1,5 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Gürcihan, “Mirket altyapı ve iş modeli olarak yurt dışına da açılmaya müsait bir platform. Çünkü teoride biz İngilizce içerik ürettiğimizde hatta aynı içeriği farklı dillerde ülkelere sorduğumuz zamana aslında o ülkelerde lansman yapmış, kendimizi tanıtmaya başlamış hazır duruma geleceğiz. Bu işlerde AB testi çok fazla yapılır biz de Google Play yani android tarafında birden fazla pazarda Mirket’i yayınladık.

     Yabancı dil desteği olmamasına rağmen yüksek not desteği verip, farklı ülkelerden bizim dil ne zaman gelecek diyenler oluyor. Özellikle Latin Amerika ve İspanya’dan yoğun ilgi olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla 2 senelik yurt dışına açılma planını biraz daha erkene alabiliriz. 2 seneden önce bir sürede başka ülkelerde, Türkiye’yi temsil edip bir sosyal medya platformu olarak oralarda bulunup, yazılım ihracatı gerçekleştirmiş oluruz diye düşünüyorum” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Rakamlarda gerileme devam ediyor
» İzmir engelsiz kent haline geliyor
» “İkinci el otomobil bayram sonrasını bekliyor”
» Turgutlu Belediyesi kırmataş mıcır satın alacak
» Hem iş hem oyun ihtiyacını karşılıyor
» Yerin 30 metre altında bayramlaşma
» Migros’tan dünyada bir ilk: Robot TARO
» Fersan, Orka Sirke’yi satın aldı
» “Güçlü sanayi altyapısı ile gençlerimizi iş ve aş sahibi yapmalıyız”
» EÜ Mühendislik Fakültesinden uluslararası bir proje daha


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 12.05.2021
  Ticaret 11.05.2021
  Ticaret 10.05.2021
  Ticaret 07.05.2021
  Ticaret 06.05.2021
  Ticaret 05.05.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni