• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Medicana’nın 15 yıllık İzmir hayali gerçek oluyor

08 Eylül 2020 Salı 10:00
12
14
16
18

Medicana’nın 15 yıllık İzmir hayali gerçek oluyor

           SEDA GÖK     
     Medicana, 28 yıllık tecrübesi ile 13. hastanesini yarın İzmir’de hizmete açacak.
     Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, açılış öncesinde İzmir basının temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Bozkurt, İzmir’de yeni sağlık kompleksini Türkiye’ye armağan etmekten gurur duyduğunu ifade etti.

     Medicana International İzmir Hastanesi’nde yaklaşık bin kişiye istihdam sağlayacaklarını bildiren Bozkurt, bu yatırım dolayısıyla hem ülke ekonomisine hem de istihdama sundukları katkıyı vurguladı.
     İzmir’deki yatırım süreci için 15 yıldır çalışma yürüttüklerini anlatan Bozkurt, son 5 yılda ise arazi alımı ve bina inşaat sürecinin tamamlandığını kaydetti. Bozkurt, “Ege’nin en iddialı hastanesi olmak için yola çıktık. 15 yıllık hayalimiz gerçek oluyor” dedi.

     Medicana Sağlık Grubu’nun 110 milyon dolar yatırım değerine sahip ve 13. hastanesi olan İzmir Hastanesi’nin, 40 bin metrekare kapalı alan ile Ege bölgesinin en büyük hastaneleri arasında yer aldığı belirten Bozkurt, Da Vinci robotik cerrahi teknolojisinin ilk kez İzmir’de özel bir hastane tarafından kullanılacağını bildirdi. Bozkurt, “Son teknoloji cerrahi sistemlerimiz, uzman kadromuz, steril ve dezenfekte alanlarımızla kusursuz hizmet için hazırız. Medicana, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde de yarattığı istihdam ve sağlık turizmi potansiyeliyle Türkiye’ye değer katmaya devam ediyor” dedi.
 
Medicana’dan Ege Bölgesi’ne dünya standartlarında sağlık tesisi
     Alanında uzman hekim kadrosu ile tüm tıp branşlarında faaliyet gösterecek olan hastane, sahip olduğu 40 bin metrekare kapalı alan ile İzmir’in yanı sıra Ege Bölgesi’nin de en büyük hastaneleri arasında yer alacağını anlatan Bozkurt, “Toplam 222 yatak kapasiteli hastane, akıllı bina özellikleriyle, hastalarına yüksek konfor ve modern teknolojileri bir arada sunacak.

     Medicana International İzmir Hastanesi, Medicana Sağlık Grubu’nun diğer hastanelerinde olduğu gibi SGK ve özel sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak faaliyet gösterecek. Üstün teknoloji, seçkin akademik kadro, hasta odaklı hizmet anlayışı ve tıbbın her dalında ileri düzey sağlık hizmetini bünyesinde barındıracak olan Medicana International İzmir Hastanesi, Ege’de yeni sağlık üssü olma hedefini taşıyor. Birçok hastalığın cerrahi çözümünde ve genel cerrahi ameliyatlarında kullanılan Da Vinci robotik cerrahi ile hem hasta hem de cerrah için konforlu cerrahi çözümler, ilk kez Medicana International İzmir Hastanesi ile İzmir’de özel sektörde hastaların hizmetine sunulacak” dedi.

     Sağlık turizmi konusunda Türkiye ve İzmir’in potansiyeline değinen Bozkurt, bu kapsamdaki çalışmalara ağırlık vereceklerini de kaydetti. Grup olarak 164 ülkeden hasta kabulü yaptıklarını hatırlatan Bozkurt, Türkiye’nin bu alanda daha uygun fiyata hizmet verdiğini söyledi. Bozkurt, “Gerek teknoloji gerek teknik imkanlar gerekse akademik olarak güçlü bir altyapıya sahibiz. Türkiye bu alanda uygun fiyat ile hizmet veriyor. Amerika’daki hastaneler ile karşılaştırdığımızda onda biri fiyatına hizmet veriyoruz” dedi.

     Gazetecilerin sorularını da yanıtlandıran Bozkurt,  İzmir hastanesinde ön plana çıkacak branşları ise kalp cerrahisi, robotik cerrahi, organ nakli, medikal onkoloji, kadın doğum olarak sıraladı.  Bozkurt, “Onkoloji ve Organ Nakli tedavilerinde kullanılan ve gelişmiş bir tedavi takım konsepti içeren tümör ve tedavi konseyi konseptleri, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi branşlarına da taşıyarak, Medicana International İzmir Hastanemizde multidisipliner bir kalp ekibi ve kalp merkezi ile hizmet vermeyi hedefliyor. Medicana Sağlık Grubu’nun 110 milyon dolar yatırım ile açacağı yeni sağlık tesisi, İzmir’in sağlık turizmi ve turist sağlığı alanlarındaki eksikliğini gidermeyi hedefliyor. Medicana Sağlık Grubu 2008 yılından bu yana dünyanın 164 farklı ülkesinden gelen hastalara gelişmiş sağlık hizmeti sunuyor” dedi.

“İZMİR’İN İLÇELERİNE HASTANE KURMAYI İSTİYORUZ”
     Turist sağlığının önemine vurgu yapan Bozkurt, bu kapsamda İzmir’in çevre ilçelerinde hastaneler açmayı hedeflediklerini söyledi. Bozkurt, “İzmir’in çevresinde başta Çeşme ve Alaçatı olmak üzere ilçelerinde hastane yatırımları yaparak bu alanda hizmet vermek istiyoruz. Bu konuda Pazar araştırmalarımız sürüyor. İlk etapta 2-3 ilçede bunu yapmak istiyoruz” dedi. Bozkurt ayrıca İzmir’deki bütün spor takımlarının da sağlık alanında hizmet vermeye talip olduklarını sözlerine ekledi.


+ Benzer Haberler
» Büyükşehir, süt dağıttığı ilçe sayısını 25’e çıkarttı
» Pratis ve Figopara işbirliğiyle tedarikçi finansmanı süreçleri tek noktadan gerçekleşiyor
» İzmir maratona hazır
» Maksimum sürüş keyfi için Hyundai yeni i30 N
» “Araçlarımızın fiyatı kadar değerinide bilmeliyiz”
» “Ülkemizin hedefleri doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz"
» “Kimya sektörümüz için finansal desteklerde öncelik bekliyoruz”
» Yeni Ekonomik Program’a iş dünyasının yaklaşımı
» “Değişen küresel ekonomik görünümün programa yansıması önemli”
» Anadolu’nun ezgileri 5 bin yıllık kentte yankılandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 30.09.2020
  Ticaret 29.09.2020
  Ticaret 28.09.2020
  Ticaret 26.09.2020
  Ticaret 25.09.2020
  Ticaret 24.09.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni