• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Maxion İnci, metalürji duayeni Prof. John Campbell’i ağırladı

12 Kasım 2019 Salı 10:00
12
14
16
18

Maxion İnci, metalürji duayeni Prof. John Campbell’i ağırladı

           HABER MERKEZİ     
     Döküm endüstrisinde önemli bir bilgi birikimi bulunan Akademisyen-Yazar Prof. John Campbell, Maxion İnci Alüminyum çalışanlarıyla özel bir çalıştay için bir araya geldi. Globalden ve Türkiye operasyonlarından sorumlu üst düzey yöneticilerin de bulunduğu çalıştayda, metal üzerine yeni trendler ve gelişen teknolojiler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
     Çalışanlarının iş ve sosyal alanda yetkinliklerini geliştirmelerine destek olan Maxion İnci Jant Grubu, dünyaca ünlü Akademisyen-Yazar, Birleşik Krallık Birmingham Üniversitesi, Döküm Teknolojisi Metalurji ve Malzeme Bölümü Fahri Profesörü John Campbell’i ağırladı. Fabrika içi alüminyum kabulünden, dökümhanenin son prosesine kadar olan süreci daha verimli hale getirmek amacıyla gerçekleşen çalıştaya katılan çalışanlar, teorik bilgileri pratiğe dönen uygulamalarla deneyimleme fırsatı buldu.

     Maxion İnci Alüminyum fabrikasında gerçekleşen çalıştayda, kariyer sürecinin çoğunu döküm endüstrisinde geçiren ve hala üniversitelerin ilgili bölümlerinde kitapları okutulan Campbell, alüminyum ergitme-döküm metalürjisi, metal temizliği-kalitesi ve ölçüm yöntemleri üzerine paylaşımlarda bulundu. Çalışanlar, gelişen döküm teknolojileri ve trendleriyle ilgili bilgilenirken, inovatif metalürjik yaklaşımlarla birlikte farklı bakış açıları edinme şansı yakaladı.

     Çalışanların gelişimine verdikleri önemin altını çizen Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim: “Bilgi birikimini üniversiteden özel sektöre kadar pek çok platformda paylaşan ve yazdığı kitaplarla hem üniversiteli gençler hem de kurumlar tarafından oldukça iyi tanınan metalürji konusunun duayeni Prof. John Campbell’i fabrikamızda ağırlamaktan mutluluk duyduk. En önemli değerimiz olan çalışanlarımızın büyük ilgi gösterdiği çalıştayımız, tüm arkadaşlarımıza farklı bir vizyon kazandırması bakımından önemli bir fırsattı. Maxion İnci Jant Grubu olarak, mevcut teorik bilgilerimize ek olarak, bizi kutuların dışında düşündürecek, yeni gelişmeleri ve inovatif yaklaşımları takip edip, ilham alabileceğimiz bu gibi etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.

     Maxion İnci çalışanlarının motivasyonlarını ve öğrenme azimlerini çok ilham verici bulduğunu belirten Campbell, “Teknoloji, insanların hayat kalitesini geliştirecek şekilde çok hızlı gelişiyor. Bu gelişmeleri iş süreçlerine uygulayan bir şirket olarak, Maxion İnci Jant Grubu’nun çok önemli bir potansiyeli olduğunu ve bu potansiyeli hedefleri doğrultusunda çok iyi değerlendirdiğini düşünüyorum. Dolayısıyla bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi.
     Alüminyum alaşımlarının geleceğinin parlak olduğunu söyleyen Campbell sözlerine şöyle devam etti: “Alüminyumun, gelecekte de en iyi seçenek olmaya devam edeceğini, önümüzdeki 20 ila 50 yıl boyunca bu trendi sürdüreceğini düşünüyorum. Otomobiller ve ulaşım konusu hayatımızda oldukça alüminyum üretimi gelecekte de önemini koruyacaktır.”


Maxion İnci Jant Grubu Hakkında
     Türkiye’de jant üretimine yön vererek sektörün lokomotif firmalarından Brezilyalı Maxion Wheels ve İnci Holding iştirakleri, Maxion İnci Jant Grubu’nun şirketi olan Maxion Jantaş, 1968 yılında Cevdet İnci tarafından kuruldu. 1974 yılında Maxion Jantaş ticari ve ağır vasıta sac jant üretimine başladı. 2000 yılında üretiminin yüzde 70’ini dünyaya ihraç etmeye başlayan Maxion Jantaş, Avrupa’da en çok tercih edilen tedarikçi konumuna yükseldi. Ticari ve ağır vasıtalar grubunun lider jant üreticisi olan Maxion Jantaş, bugün yıllık 2.4 milyon jant üretim kapasitesine sahip 20 bin m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 34 bin m2’lik tesisinde üretimini gerçekleştirmektedir.
     1992’de binek ve hafif ticari araç sac jant üretimi için kurulan bir başka iştirak Maxion İnci ise Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında üretime başladı. Maxion İnci Çelik adı altında bugün yıllık 4.7 milyon jant üretim kapasitesine sahip 19 bin m2’si kapalı olmak üzere toplam 36 bin m2’lik fabrikasında üretimini gerçekleştirmektedir. Bu üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük otomobil sac jant üreticisi olma özelliğine sahiptir.
     2006’da yine Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde binek ve hafif ticari araçlara alüminyum jant üretme kararı alan Maxion İnci, Maxion İnci Alüminyum olarak üretime başladı. Bugün yıllık 4.5 milyon jant üretim kapasitesine sahip 70 bin m2’si kapalı olmak üzere toplam 100.000 m2’lik tesislerinde üretim yapmaktadır. 
     Yıllık yaklaşık 12 milyon jant üretim kapasitesine sahip olan Maxion İnci Jant Grubu, tek lokasyonda en geniş ürün yelpazesine sahip jant üreticisi konumunda üretimine devam etmektedir.


 


+ Benzer Haberler
» İyileşen sayısı yüzde 90’a yaklaştı
» İş güvenliği pandemiye rağmen ertelenmedi
» Mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatı 2,5 milyar dolar
» Kimya sektöründe 2019 ihracat yıldızları belli oldu
» TİM’in Milli Üretim Seferberliği kapsamında 100 bin maske ABD’ye teslim edildi
» Yeni fuarcılık dönemine Marble İzmir vurgusu
» Bayraktar: Soğan, patates ve limon üreticisi sıkıntıda
» En güçlü pasaportlar belli oldu
» Çinli teknoloji devi Türkiye’ye yatırıma geliyor
» SOCAR Türkiye, kimya sektöründe ihracat şampiyonu oldu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni