• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Markalar sadık müşterilerini iş süreçlerine dahil edecek

23 Kasım 2021 Salı 11:00
12
14
16
18

Markalar sadık müşterilerini
iş süreçlerine dahil edecek


           HABER MERKEZİ      
     Pandemi sonrası başlayan dijital dönüşüm çalışma biçimlerini de etkiledi. Doğru bir çalışma ekosistemi için arayışlara yönelen şirketler birçok yeni strateji geliştirdi.
     Bu kapsamda gelişen yeni bir anlayışın doğurduğu model ile deneyimli, tutkulu ve en önemlisi de markaların kendi ürünlerini kullanan uzaktan çalışan uzman yöntemi ortaya çıktı. Freelance çalışan tüketiciler, hayranı olduğu markalar için hizmet vermeye başlıyor. Müşteri hizmetlerinde  “Kitle kaynaklı” bir modeli benimseyen markalar artık sadık müşterilerini iş süreçlerine dahil ediyor.
     2023 yılına kadar tüm dünyada GİG Ekonomisi (Esnek Ekonomi) modelinin üretimin yüzde 35’ini oluşturacağı öngörülüyor.  Araştırmalar 2025 yılına gelindiğinde müşteri hizmetleri işgücünün yüzde 50’sinin uzaktan çalışanlardan sağlanacağını kaydediyor. Yeni gelişmelerle birlikte markalar da müşteri hizmetleri ve müşteri deneyimi yaklaşımını değiştirmeyi hedefliyor.
     ‘En İyi Müşteri’sini de sürece dahil eden ve kendi tüketici topluluğundan hizmet almaya hazırlanan markalar, müşteri hizmetleri operasyonlarında ürünlerini kullanan deneyimli insanlar ile sadakati arttırmayı hedefliyor.

MARKALAR TÜKETİCİDEN ALDIĞINI TÜKETİCİYE VERECEK
     Yeni iş modeli ile markaların tüketiciden aldığını tüketiciye geri vermeye başlayacağına dikkati çeken Champs Kurucu ortağı ve Yöneticisi Mahir Tüzün, gelişen bu yeni yöntemle birlikte ilk elden tavsiye ve empati sunabilen daha deneyimli marka elçilerinin öne çıkacağını vurguladı.
     Kendi tüketici topluluğundan hizmet almaya hazırlanan markalar için müşteri hizmetleri operasyonlarında ürünlerini kullanan deneyimli insanlar ile sadakati arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Mahir Tüzün, “Modern hibrit model ile kaçınılmaz olarak gündeme gelen “Hangi müşteriye, hangi kanaldan hizmet verilmeli?” sorusu doğru yönlendirmenin ayrılmaz bir parçası.  Öte yandan ilk kez alışveriş yapan müşteri gerçeği göz önüne alındığında, doğru iletişim ve empati tartışmasız çok önemli hale geldi. Bu doğrultuda markalar satın alma öncesi soruları gerçek yaşamdan yanıtlarla destekleyerek dijitalde empati esnekliğini geliştirmeye karar verdi. Müşteri hizmetleri operasyonlarına ürünlerini kullanan deneyimli tüketicileri dahil etti. Sadakati arttırmayı hedefleyen markalar, müşteriler ve potansiyel müşteriler için büyük fırsatlar yaratıyor” dedi.

“İLK ELDEN TAVSİYEYE İMKAN SAĞLIYOR, ETKİLEŞİMİ HIZLANDIRIYOR”
     Yenilikle birlikte geleneksel çağrı merkezi modeli anlayışının aksine, sorunları yönetmenin ötesine geçildiğini söyleyen Mahir Tüzün, müşterilere rehberlikten, bir ürün üzerinde koçluğa varana kadar hatta satış öncesi sorgularında yardıma ihtiyaç duyduğu zamanlar için bile ideal çözüm sunulduğunun altını çiziyor. Sabit personel sayısı, vardiya ve bekleme süresi olmayan uzaktan çalışma platformu uzmanlığının esnek ve yenilikçi hale geldiğini aktaran Tüzün,  müşteri deneyimi endüstrisinin geleceğini şekillendiren bu değişikliğin etkileşimi hızlandıracağını, ilk elden tavsiyeye imkan sağlayacağını aynı zamanda müşteri hizmetleri ekibinin daha fazla değer katan diğer faaliyetlere katkıda bulunacağını belirtiyor.


Champs Hakkında:
Dijitalleşme çağında daha sürdürülebilir iş modelleri geliştirme fikriyle hayata geçirilen Champs, tüketici destek hizmetleri konusunda yer ve zamandan bağımsız (freelance) olarak çalışmak isteyen marka elçilerini, şirketlerle bir araya getiriyor. Türkiye’de alanında ilk olan yeni nesil çalışma platformu Champs, 2020’nin son çeyreğinde kuruldu, faaliyetlerine ise 2021 yılının ilk ayında başladı.


 


+ Benzer Haberler
» Vak’a test oranı 21 Kasım’dan beri en düşük seviyede
» EİB’ten kasımda 1 milyar 437 milyon $’lık ihracat
» Enflasyon yıllık yüzde 21,31’e çıktı
» Yİ-ÜFE, kasımda yüzde 9,99 yıllık yüzde 38,94’e yükseldi
» Dikili TDİOSB’nin, jeotermal arama ruhsatı 9’a yükseldi
» EPDK, lisans bedeli ve katılma payını yürürlükten kaldırdı
» Merkez Bankası’ndan üst üste ikinci döviz müdahalesi
» Doğu ve Güneydoğu’nun sınır ticaretinde düzenleme yapıldı
» Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş.’de yeni dönem
» EGEPLASDER, sektörün dünya buluşmasında yerini aldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni