• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Liderlik için kendini tanı, eksik yönlerini geliştir”

15 Şubat 2021 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

“Liderlik için kendini tanı, eksik yönlerini geliştir”

   ► İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Liderlik Eğitimleri’nin üçüncüsü gerçekleştirildi.

           HABER MERKEZİ      
     İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), Liderlik Eğitimleri’nin üçüncüsü gerçekleştirildi. Toplantıya ‘Temel Liderlik Becerileri’ sunumuyla Fly Koçluk ve Danışmanlık Sahibi Yaşam Koçu Emine Yelkenci katıldı. Yelkenci, Temel Liderlik Becerileri edinmenin yolunun öncelikle kendini tanımaktan geçtiğini söyledi.
 
 “Geçmişe takılmadan hareket etmeliyiz”
     İKKB ile yürüttükleri bu çalışma ile STK’lara liderlik eğitimlerini sürdürmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yelkenci, İKKB’nin Liderlik Eğitimleri kapsamında yapılan üçüncü eğitimde temel liderlik becerilerini anlattı. Yelkenci, “Öncelikle hayatınızın lideri olmak gerekiyor. Geçmişte yaşadığımız şeylere takılmadan hareket etmemiz gerekiyor. Her olayı kendi zaman dilimi içinde değerlendirmek gerekli” dedi.

“İşin başı kendinize dürüst olmak”
     Liderliği dört aşamada değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Yelkenci, “Kendimize, işimize, ilişkilerimize ve geleceğe liderlik etmek olarak tasnif edebiliriz. Güçlü lider bunların hepsinde yetkin olan insanlardan çıkar” dedi.
     Liderlikte iletişim şekli, karakterimizin rengi gibi konuları işlemek gerektiğini söyleyen Yelkenci, “Liderlikte nasıl bir şirket istiyorum, smart hedef, planlama, 5n1k’ya gibi alanlara özen göstermek gerekiyor. İlişkilere liderlikte beden dilini kullanma, dinleme anlama, karizma ana başlıkları oluştururken, geleceğe liderlikte ise esneklik, az çoktan iyidir, stres yönetimi, ses tonunu kullanma gibi alanlar bu başlıkları dolduruyor” dedi.
      Nasıl bir lider olmak istiyorsunuz diye soran Yelkenci, hayatta kendinize lider belirlediğiniz kişilerin 8 özelliğini yazarak kendi liderlik haritanızı çıkarabileceğinizi belirterek, şöyle konuştu: “Doğru bir liderlik kendini tanımak, eksik yönlerini geliştirmekten geçiyor. Bu çarkta bulunan özelliklerde kendiniz neredesiniz puanlayın ve güçlü olduğunuz yönlerinizle eksik yönlerinizi görebilirsiniz. Kendinize dürüst olmak bu işin başı”
 
“STK liderleri daha güçlü birer önder olmalı”
     İKKB Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter toplantının açılışında, iKKB olarak Liderlik Eğitimlerine devam ettiklerini belirterek, “Fly Koçluk ile beraber yürüttüğümüz ve Mayıs ayına kadar sürecek bu eğitimlerde STK liderlerine liderlik eğitimi vererek daha güçlü birer önder olmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.
     STK’ların toplumdaki etkisinin yadsınamaz bir gerçek olduğunu söyleyen Serter, “Tüm dünyada devletlerin politikalarına bile etki eden en önemli örgütlenme STK’lardır. Onun için biz istiyoruz ki içimizdeki tüm dernek başkanları ve dernek üyeleri tam donanımlı liderler haline gelmeli. Kendimizi ve ekibimizi tanımak da bu kapsamda çok önemli. Temel liderlik becerilerinin başında bu geliyor” diye konuştu.
     Nitelikli üyeler sağlamak için doğru liderlik yapılması gerektiğini söyleyen Serter, “Kendimizin algısını yönetmek için bir planımız var mı, bu plan kimleri içeriyor, kaç yıllık planlara sahibiz tüm bunları temel liderlik becerisi eğitiminde bize Fly Yaşam ve Koçluk’un Sahibi Yaşam Koçu Emine Yelkenci anlatıyor” dedi.


+ Benzer Haberler
» Aktif vak’a sayısı Mart’ın ilk 6 gününde 24 bin kişi arttı
» Sürdürülebilir tarım, pandemide kilit rol oynadı
» Patates ve soğan üretimi 2020’de arttı
» Şubat ayında üst segment araçların ilan sayılarında düşüş yaşandı
» “Türkiye güvenli liman olma yolunda hızla ilerliyor”
» Gürer: Bakanlıklar vekâletle yönetiliyor
» Örnekköy’de ikinci etap için temel atma zamanı
» Hedef 10 milyon kadının işgücüne katılımı
» “Teknolojiyi yaratan girişimlerde kadınların payının artması adına harekete geçiyoruz”
» Başkan Soyer: Çocuklara daha çok sürprizimiz olacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.03.2021
  Ticaret 05.03.2021
  Ticaret 04.03.2021
  Ticaret 03.03.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni