• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

LG, yapay zekanın geleceğini tanımlıyor

02 Ağustos 2018 Perşembe 12:00
12
14
16
18

LG, yapay zekanın geleceğini tanımlıyor

           HABER MERKEZİ     
     LG, Kuzey Amerika’da hayata geçirdiği yeni Yapay Zeka Araştırma Laboratuvarları’nda gelişmiş yapay zeka teknolojilerinin gelişimini teşvik etmeyi amaçlıyor.
     İnovasyon öncüsü LG Electronics (LG), Kuzey Amerika’da akademisyen ve start up liderlerinin iş birliği ile Yapay Zeka Araştırma Laboratuvarını hataya geçirdi. Bu merkezlerde yapay zeka ile ilgili detaylı araştırmalar yapılarak tüketiciler ve işletmeler için yapay zekanın geleceğinin tanımlanması amaçlanıyor.

     Bu hafta Kanada’da lansmanı gerçekleşen yeni LG Electronics Araştırma Laboratuvarları, LG’nin Silikon Vadisi’ndeki Yapay Zeka Laboratuvarının bir uzantısı olarak çalışmalarını sürdürecek. Yapay zekayı gelecekteki önemli bir büyüme motoru olarak gören LG’nin bu vizyonla hayata geçirdiği Kuzey Amerika Laboratuvarları, LG’nin Güney Kore, Hindistan ve Rusya’daki yapay zeka laboratuvarlarını içeren küresel araştırma yeteneklerini daha da genişletecek.

Yapay Zeka konusunda Toronto Üniversitesi’yle iş birliği!
     LG ayrıca, özellikle dünya çapındaki derin öğrenme, yapay zeka konularındaki uzmanlığıyla tanınan Toronto Üniversitesi ile yeni bir araştırma ortaklığına giriyor.
     Konuyla ilgili açıklama yapan LG Electronics Başkanı ve Baş Teknoloji Sorumlusu Dr. I.P. Park, yapay zekanın herkesin hayatına dokunarak, yaşama şeklini tamamen değiştireceğini vurgulayarak “Yapay zeka sayesinde yarının akıllı şehirleri, akıllı evleri, akıllı işletmeleri ve akıllı cihazları, henüz hiç kimsenin hayal bile edemediği yetenekleri ile karşımıza çıkacak. Kuzey Amerika Laboratuvarları ve araştırma ortağımız Toronto Üniversitesi ile bu geleceği tanımlayan kaynak teknolojilerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacağız” dedi.

     Toronto Üniversitesi ile gerçekleşen beş yıllık araştırma ortaklığı kapsamında üniversite LG’nin yapay zeka ekosistemini genişletmek için Açık Platform-Açık Ortaklık-Açık Bağlantı stratejisini geliştirecek. Yeni laboratuvar, Toronto Üniversitesi’ndeki araştırmacıların uzmanlıklarından yararlanarak LG’nin büyüyen ABD ve Kanadalı AR-GE ekipleriyle işbirliği içinde çalışma fırsatı bulacak. Bu çalışmayı tamamlayan LG, Kuzey Amerika’daki yeni şirketlerle işbirliği yapmayı ve yatırım yapmayı planlıyor.

     Toronto Üniversitesi Başkanı Meric Gertler ise LG’yi yapay zeka araştırmaları için heyecan verici yeni bir ortak olarak gördüklerini belirterek, “Toronto Üniversitesi olarak araştırmacılarımız, yapay zeka sınırlarını ilerletmeye devam ettikçe, LG gibi yenilikçi ve global bir şirketle ortaklık yapmayı dört gözle bekliyordu. İnovasyon ekosistemimizde bu kadar önde gelen çok uluslu firmaların bulunması fakültemizi, öğrencilerimizi ve yeni başlayan şirketler için  birçok fırsat barındırıyor.” dedi.
     Başkan Gertler’in görüşlerine katıldığını belirten Dr. Park, “LG olarak yapay zeka stratejimiz, kullanıcılar için en iyi yapay zeka deneyimini sağlamak ve ekosistemdeki önde gelen oyuncuların tamamlayıcı yeteneklerini kullanmak.” dedi.

LG Electronics Hakkında:
     LG Electronics, Inc. dünya genelinde 100’den fazla şehirde teknoloji ve üretim alanında küresel olarak faaliyet gösteren yenilikçi bir şirkettir. 2017 yılında dünya çapındaki satış rakamı 55,4 milyar dolar olan LG, Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri, Ev Eğlence Sistemleri, Mobil İletişim, Otomotiv Malzemeleri ve Profesyonel Ürünler olmak üzere 5 iş biriminden oluşmaktadır. Ayrıca üst sınıf LG SIGNATURE ürünleri ve yapay zekaya sahip ThinQ’in yanı sıra televizyon, buzdolabı, klima, çamaşır makinesi ve mobil cihaz alanında da dünyanın lider üreticisi olmaya devam etmektedir. LG Electronics hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.LGnewsroom.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Toronto Üniversitesi Hakkında:
     1827’de kurulan Toronto Üniversitesi, araştırma ve öğretimde küresel bir lider olarak tanınan Kanada’nın en büyük üniversitesidir. Üniversite sürekli olarak dünyanın en iyi 25 üniversitesi arasında yer almaktadır. Seçkin fakülteleri, burs olanakları ve yenilikçi akademik olanakları sayesinde dünya çapında seçkin akademisyenler ve öğrencileri çekmektedir.

 


+ Benzer Haberler
» Ege Bölgesi’nin ihracatı 21 milyar dolara dayandı
» “İstihdamda yüzde 5 büyümeyi hedefliyoruz”
» Çiftçiye 1.000 TL’lik mazot ve gübre desteği
» Yerli turist yurtdışında 4,9 milyar $ harcadı
» Selçuk Yaşar’a TÜSİAD’dan teşekkür plaketi
» Türkcell en hızlı büyüyen operatör
» Düşünür Koleji 35’inci okulunu Güzelbahçe’ye açıyor
» Marmara Bölgesi’nin en büyük ithalat limanı: ‘Kumport’
» Turizmciler İzmir’de buluştu
» İpragaz, turizme enerji veriyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni