• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Laleli ‘de, hedef 2 günde 10 milyon $’lık ticaret

06 Ağustos 2018 Pazartesi 14:00
12
14
16
18

Laleli ‘de, hedef 2 günde 10 milyon $’lık ticaret

           ANKARA TİCARET     
     Festival için 4 ülkeden 200’ün üzerinde alıcının İstanbul’a geldiğini bildiren LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, “Her biri ülkelerinde en az 10 mağazaya sahip alıcılarla üretici firmalarımız arasında iki gün boyunca binlerce B2B görüşme gerçekleşecek” dedi.
     Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) tarafından yedincisi gerçekleştirilen Laleli Fashion Shopping Festival, başladı. Bu yıl ‘Laleli Modadır’ sloganı ile düzenlenen ve 12 Ağustos’a kadar sürecek festival için 4 ülkeden 200’ü aşkın alıcı İstanbul’a geldi.
     Festivalin açılışında konuşan LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, 7 bini aşkın işyerine ev sahipliği yapan Laleli’nin İstanbul’da ticaretin kalbinin attığı merkezlerden biri olduğunu vurguladı. Laleli Fashion Shopping Festival için, Laleli Caddesi’nin Türkiye’nin en büyük açık hava fuarına dönüştürüldüğünü belirten Eyyüpkoca, hazır giyim ve turizm başta olmak üzere bölgede çok büyük bir ticaret potansiyeli bulunduğunu anlattı. Gıyasettin Eyyüpkoca, şunları söyledi:

2018’De laleli’den 7 milyar dolar ihracat yapacağız
     “Güzel İstanbul’umuzun bu güzide bölgesinin potansiyelini en iyi şekilde kullanmak, ülkemize daha fazla döviz kazandırabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Festival için Rusya, Polonya, Ukrayna ve Kazakistan’dan 200’ün üzerinde alıcı İstanbul’a geldi. Üretici firmalarımızın tercihlerine göre belirlediğimiz alıcıların her birinin ülkelerinde en az 10 mağazası bulunuyor. 40 üretici firmamız ile alıcılar arasında iki gün boyunca binlerce B2B görüşme gerçekleştirilecek. Festivalimizin ana etkinliğini oluşturan bu görüşmelerde yaklaşık 10 milyon dolarlık ticarete imza atılacak ve yeni ihracat köprüleri kurulacak. Festivalimizde yapılacak bağlantıların yaratacağı sinerji ile 2018’i 7 milyar dolar civarında bir ihracat ile kapatacağımıza inanıyorum.”
     Gıyasettin Eyyüpkoca, Laleli Fashion Shopping Festival için tam destek veren Ticaret Bakanlığı İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile İstanbul Büyükşehir ve Fatih belediyelerine teşekkür etti.

Gülle: İhracatçılarımızı TTM’lerde yerlerini almaya davet ediyorum
     Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle de konuşmasında Türkiye’nin geleceğinin ihracatta olduğunu vurguladı. TİM’in dünyanın her noktasında ihracatçıya desteğe ve hizmete devam edeceğini ifade eden Gülle, “Yurt dışında toplamda 35 Türkiye Ticaret Merkezi (TTM) açılacak. İhracatçılarımızı bu merkezlerde yerlerini almaya davet ediyorum” dedi.

Gültepe: Hazır Giyim Ve Konfeksiyon Sektörü Türkiye için stratejik önemde
     İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe ise konuşmasında sektörün Türkiye ekonomisi için stratejik önemde olduğunun altını çizdi.  Hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünün cari açığın kapatılmasına her yıl ortalama 14 milyar dolar katkı sunduğunu bildiren Gültepe, “Üstüne bir de Laleli’den yapılan ve ‘yolcu beraberinde’ diye adlandırdığımız ticaret var. Laleli’nin payı eklendiğinde cari açığın kapatılmasına katkımız 18 – 19  milyar dolarlara yaklaşıyor. Bu konuda diğer sektörlerin açık ara önündeyiz” diye konuştu.

Avdagiç: Hazır giyim ve konfeksiyon katma değerli üretimde öncü
     İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç de, hazırgiyim ve konfeksiyonun katma değerli üretimde öncü sektörlerden biri olduğunu vurguladı. Avdagiç, tasarım ve markalaşmaya ağırlık vererek sektörde katma değerli üretimi daha yukarılara taşımak için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini söyledi.
     Moda ve alışverişi buluşturan Laleli Fashion Shopping Festival, bölgede faaliyet gösteren işletmelerin ihracat potansiyellerini maksimum düzeye çıkarma hedefiyle düzenlenmeye başlandı. İlki 2012’de gerçekleştirilen ve bugüne kadar 72 ülkeden alıcıların ağırlandığı festival boyunca Laleli açık hava alışveriş merkezine dönüştürülüyor.

 


+ Benzer Haberler
» Yıldız Holding, GODIVA’nın dört ülkedeki haklarını MBK Partners’a satmak için anlaştı
» Fortinet, 5G’ye giden yolun güvenliğini sağlıyor
» Profil Sanayi 2019’da yüzde 25 büyüyecek
» Serter: İzmir’deki binaların yüzde 60’ kaçak ve ruhsatsız
» İzmir’de “yağmur suyuna” dev yatırım
» İnovasyon dünyayı değiştiriyor, Ar-Ge’ye yatırım yapan kazanıyor
» “A Ticket For Your Future” Pprogramının 2’nci atabı için başvuru süreci başladı
» Büyükşehir, Konak’ta yeni hizmet binası kuruyor
» Kaspersky, 2018’de yüzde 4 büyüdü
» Akbank ‘Nakit yönetimi’nde ‘Türkiye’nin en iyisi’ seçildi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni