• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Kursiyerler sahne heyecanı yaşadı

07 Mayıs 2018 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

Kursiyerler sahne heyecanı yaşadı

           HABER MERKEZİ     
     Bornova Belediyesi’nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’nda eğitim alan Bornovalılar, sahneye çıkmanın ve eserlerini sergilemenin heyecanını yaşadı. Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’ndaki yıl sonu kursiyer gösterilerinin galasında Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da seyirciler arasında yer alarak sahne heyacanı yaşayan Bornovalıların yanında yer aldı.
     Bornova Belediyesi’nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’nda eğitim alan kadın-erkek, yaşlı-genç-çocuk binlerce Bornovalı, sahneye çıkmanın ve eserlerini sergilemenin heyecanını yaşadı. Tüm branşlardan kursiyerlerin yer aldığı Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’ndaki gala gecesi halk oyunları kursiyerlerinin harmandalı gösterisiyle başladı.

Müzik ziyafeti
     Türkülerden, latin danslarına Bornova Belediyesi’nin açtığı onlarca kursun en güzel sunumlarının ve kareografilerinin yer aldığı gecede, keman, gitar, piyano, kanun, ritim, yan flüt ve klarnet sesleri Büyükpark’ın her yerinde duyuldu. Çocuk korosunun da birbirinden güzel şarkıları seslendirdiği Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nun sahnesinde eğitmenler de enstrümanlarıyla müzik ziyafeti sundu.
     Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’na katılan kursiyerlerin yılsonu gösterileri 4, 7, 10 ve 15 Mayıs tarihlerinde, Ayfer Feray Açıkhva Tiyatrosu’nun yanısıra Uğur Mumcu Kültür Merkezi ve Pınarbaşı Kültür Merkezi’nde de sanelenmeye devam edecek. Yıl sonu kursiyer gösterilerinin saat ve detaylı yer bilgileri www.bornova.bel.tr adresinden edinilebilecek.

İnsana yatırım
     Kursiyerlerin sahne heyecanına ortak olan Başkan Olgun Atila, Bornovalıları açtıkları kurslardan yararlanmaya davet ederek, “Bornovalıların yeteneklerini keşfedip kendilerini geliştirme imkanı buldukları hobi ve beceri edindirme kurslarımızı fiziki yatırımlar kadar önemsiyoruz. Çünkü en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Yoğun ilgi gören kurslarımızın sonuçlarını sahnede görmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kurs merkezleri ve verilen kurslar:
     Bornova Merkez: Bağlama, gitar, piyano, keman, yan flüt, seramik, resim, satranç, takı tasarım, el sanatları, fotoğrafçılık, halk oyunları, bale, zumba, latin dansları, çocuk korosu, kadın korosu, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği.
     Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri: Bağlama, gitar, piyano, keman, resim, satranç, el sanatları, bale, zumba, çocuk korosu, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, takı tasarım.
     Altındağ Atatürk Kültür Merkezi: Bağlama, piyano, keman, resim, satranç, bale, takı tasarım, el sanatları, zumba, çocuk korosu.
     Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi: Resim, takı tasarım, el sanatları, satranç, gitar.
     Engelsiz Yaşam Merkezi: Kadın Korosu.
     Cumhuriyet Evi: Keman, gitar, darbuka, kanun, resim, satranç
     Pınarbaşı Kültür Merkezi: Satranç, resim, gitar, el sanatları, takı tasarım, keman, bağlama, çocuk korosu.

 


+ Benzer Haberler
» Bornova’da vefa buluşması
» Bornova kent tasarımlarıyla fark yaratıyor
» Bornova’da Ata’ya saygı yürüyüşü
» Bornova’da her mahalleye basketbol sahası
» Bornova’da 09.05’te hayat durdu
» Bornova Belediyesi-İNCİVAK işbirliği ile kurulan orkestra gelişiyor
» Daha temiz bir dünya için çöpe atmayın, ayrıştırın
» Amatörlerin en büyük destekçisi Bornova
» Bornova organ bağışında da örnek ilçe
» Ata Evi’nde buluşalım...


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.11.2018
  Ticaret 13.11.2018
  Ticaret 12.11.2018
  Ticaret 10.11.2018
  Ticaret 09.11.2018
  Ticaret 08.11.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni