• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kübik; pratik, ekonomik ve sağlıklı

09 Ekim 2018 Salı 11:00
12
14
16
18

   ► “Yemekten sonra keyifle tatlı yiyip pişman olmayacağınız bir kafe hayal edin; Kübik”

     Günümüzde yoğun iş temposu ve artan çalışma saatleri çalışanları düzensiz beslenmeye itiyor. Hızlı tüketilen gıdalara yönelen çalışanlar, uzun süreli tüketimde kilo alımı, halsizlik, mide rahatsızlıkları gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşabiliyor. 
     Vegan, vejeteryan gibi özel beslenme alışkanlıkları bulunan insanlar da dışarıda kendilerine uygun yemek bulmakta zorlanırken, bu özel yemeklerin fiyatlarının oldukça yüksek olduğu da gözlerden kaçmıyor. Bu noktada, Kübik kafe dikkat çekiyor.
     Hem özel beslenme alışkanlığı bulunanlara hitap eden hem de geleneksel yemekleri lezzetli şekilde sunulduğu Kübik Kafe’nin sahibi Tuğçe Gülcüler Öktem, gazetemize Kübik’in kurulma sürecini,müşterilerine sunduğu özel ürünleri ve İzmir’deki potansiyelini anlattı.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
     2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Mühendisliği bölümü  mezunuyum. Üniversiteden sonra, Yüksek mühendis olarak doğduğum değil ama doyduğum ve çocukluğumun en güzel yıllarını geçirdiğim şehir olan İzmir’e dönme kararı aldım ve aile şirketimizde ticari hayata atıldım.
     Ticari hayata atıldığım ilk günden beri motivasyonum İzmir’e değer katan işler yapmak ve hizmet sektöründe yer almak oldu. Bu motivasyonumu ilk olarak sivil toplum ile birleştirdim; şuan ailece Türkiye Aile İşletmeleri Derneği’ne üyeyiz ve ODTÜ mezunlar derneğinde gönüllü çalışmalarda bulunuyorum.

Kübik’i açma süreciniz nasıl gelişti?
     Kübik benim bir yansımam aslında. Kendimi bildim bileli yemek yemek benim için bir tutku oldu. O denli ki ; Yakın arkadaşlarım ve ailem açken benim ben olmadığımı bilirler ve yemek yerken keyfimi ve yemekle aramda olan bağı bozmamak için benden biraz uzak dururlar ve doymamı beklerler.
     Hal böyle olunca ve tutkum peşimi bırakmayınca hem iyi hem çok yemek aynı zamanda sağlımı ve fiziğimi korumak benim için büyük bir hayale dönüştü. Bu hayali önce kendim sonra benim gibi hisseden insanlar için gerçeğe dönüştürmek, erişilebilir fiyatlarda sağlıklı yiyecek ve içecekler satan bir marka yaratmak istedim. Bazen şöyle anlatırım; Yemekten sonra keyifle tatlı yiyip pişman olmayacağınız bir kafe hayal edin; Kübik.
     Kübik yoğun hayat tempomuza , sağlıklı kalarak ve pratik şekilde doyma imkanı katıyor. Bizim için diğer önemli konu ise; bu lezzetlere isteyen herkesin erişebilmesi yani Ekonomik olmak. Kübik  herkese keyifli ve sağlıklı yemek yeme ortamı sunuyor. İlk Kübik şubat 2018’de açıldı ve akıbetinde ürün geliştirme sürecine girdik; ürünlerimizin hazırlanması, tadı damak bırakan  ürünlerin keşfi, markamızın şekillenmesi... İkinci Kübik bu sezon Ekonomi Üniversitesi’nde açıldı. Yeni yılda İzmir içerisinde beş Kübik daha açmış olacağız.

Kübik’e özel ürünler var mı? İzmir’de müşterilerin sadece burada bulabileceği ne gibi ürünler sunuyorsunuz?
     Detoks sularımızla başlayalım ; sindirim sistemimizin ve en sağlıklı diyetlerin dostları. Cam kavanozda ya da cam şişelerde sunduğumuz anne eli değmiş zeytinyağlılardan , çeşit çeşit çorbalara kadar zenginleşen doyurucu ürünlerimiz var. Camda saklanan ürün daha sağlıklı olduğundan, ve yemeğin tadını güzelleştirdiğinden çoğunlukla cam kapları tercih ediyoruz. Alternatif olarak; vegan, vejeteryan, glutensiz beslenenen kişilere özel ürünler de var. Falafel köfte, vegan kek, kabak ve brokoli çorbası gibi. Bunların yanında Soğuk demleme çaylarımız ve özel Kübik kahvemiz var.
     Gelelim günün keyifli ilk öğününe; kahvaltı. Yulaf ezmesi, granola gibi kahvaltılık seçeneklerimiz var, tabi ki vazgeçilmezimiz gevrekler de. Yeni heyecanımız ise özel ev yapımı ekmeklerimiz.
     Hem kendinize iyi bakarak hem keyfinize bakarak üç öğün istediğiniz lezzeti bulacağınız iddiasındayız.Bu kadar yemekten bahsedip ağzınızı sulandırmışken, sizi bu iddiamızı test etmeye davet ediyoruz.

Müşteriler açısından farklı bulunabilecek ne gibi ürünler sunuyorsunuz?
     Kolajen ağırlıklı ürünlerimiz var. Kolajen cildi gençleştiren, kırışıklıkları azaltan bir maddedir. Sağlığına güzelliğine önem veren kişiler için iyi bir tercih.
Kemik iliği var, evde bütün gün kemiği kaynatayım, suyuna çorbasını yapayım dersek uzun zaman alıyor. Hem de kokusundan rahatsız olunabiliyor. Zaman ve emek bizden afiyetle yemesi sizden diyoruz.
     Kafeinsiz olarak ve çiftlikte özel olarak yetiştirilen çaylarımız var. Hızlıca tüketebileceğiniz, atıştırmalık olarak yanınızda taşıyacağınız ya da akşam yemeği için saklayacağınız raf ömrü uzun olan ürünler de var. Probiyotik özellikli kombucha var. Bunlarla beraber küçük kaçamaklarımıza bakalım; browni, fındıklı kurabiye, kruvasan, lavantalı cheesecake.. Şeker ilavesiz tatlımız olduğu gibi, sporcular ve tatlı sevdalıları için bol kalorili tatlılar da var. Herkesin tercihine göre ürün bulabileceği bir kafe-market mantığında ilerliyoruz

Sağlıklı ürünleri nereden tedarik ediyorsunuz?
     Çoğunlukla kendimiz üretiyoruz. Bazı Coğrafi işaretli ürün dediğimiz bölgeye özel olan ürünleri sunabilmek için titizlikle ve tadım testleriyle seçtiğimiz farklı üreticilerle iş birliği yapıyoruz. Mesela noodle Gaziantep’teki bir yerli firmadan geliyor. Zeytinyağı Akhisar’dan ,süt reçeli Çanakkale’den, fındık ezmesi Ordu’dan, salça ve reçeller  Datça’dan geliyor.
     Sandviçleri, meyve sularını, salataları, kurutulmuş sebze ve meyveleri kendimiz katkısız olarak, şeker ve koruma maddesi eklemeden hazırlıyoruz. Zeytinyağlı yemeklerimizi de Kübik Mutfak adını verdiğimiz atölyemizde tek tek içeriklerini belirleyerek hazırlıyoruz.

Kübik’in müşterilerinden geri dönüşler nasıl? 🙂
     Beni en motive eden ikinci kısma geldik şimdi. Hizmet sektörünün keyifli yanı insanlarla temas halinde olmamız. Bu sayede hem geri bildirimleri alıyor hem de müşterilerimizden birçok şey öğreniyoruz. Müşterilerimizin damak zevki ve yorumları ile kendimizi geliştiriyoruz.
     En çok gelen geri bildirim ürünlerin fiyatlarının çok uygun olması ve lezzetleri... Genelde bu tarz ürünler satan yerlerin yüksek fiyatlar uyguladıklarını ve bu nedenle müşterilerde ön yargı oluşturduklarını söylüyorlar. Anne eli değmiş gibi dediğimiz ürün grubumuz çok talep görüyor çünkü müşterilerimiz kendi evinde gibi hissettiklerini, gönül rahatlığı ile yediklerini söylüyorlar. Aldığımız geri bildirimler sayesinde paket servisimizi ve İnternet üzerinden satışımızı da başlattık.

Müşterileriniz sizi nereden buluyor? Reklam kampanyaları yaptınız mı?
     Reklamın en iyisi bizi sahiplenen müşterilerimiz. Lezzetlerimizin alışkanlık yaptığı müşterilerimiz bizi kendi çevrelerine anlatıyorlar. Bu sayede halka hakla genişliyoruz .Bunun yanı sıra hayata bizimle benzer yerden bakan, İzmir için değer üreten organizasyonlarla iş birliği yapıyoruz ve farklı etkinliklerdeki insanlara da ulaşıyoruz.
     Bizim için önemli olan lezzetimizi ve vizyonumuzu koruyarak müşterilerimizle bağımızı baki tutarak titiz ve yavaş ilerlemek. En iyi reklamın müşterilerimizin aklında ve damağında kalan lezzetlerimiz olduğunu düşünüyoruz.

Kübik’in ismi nereden geliyor?
     Rubik küpten geliyor. Daha da bilinen adı ile Zeka Küpü. Rubik küp hem ismiyle hem cismiyle bize ilham verdi ve isim olarak Kübik doğdu. Beyaz,sarı, turuncu,kırmızı, mavi renklerini barındıran rubik küpü bizim farklı beslenme tiplerine yönelik çeşit çeşit olan ürünlerimizi anlatıyor. Her beslenme tipinden onlarca ürünümüz var ve hepsi Kübik’te bir arada.

Dekorasyonda neye önem verdiniz? İçeri girdiğimizde bol yeşillik ve çiçekler olduğunu görüyoruz?
     Yeşil bir insanım... doğayı çok seviyorum. Yeşil bana huzur veriyor, herkese de huzur vereceğini düşünüyorum. Doğalı, tazeliği, sağlığı simgeliyor. İnsanlar Kübik’e girdiğinde ormana giriyormuş gibi huzurlu hissetmeleri beni mutlu ediyor.

İlk şube için Bayraklı’yı tercih etme sebebiniz nedir? Gelecekte açacağınız şubeleri hangi bölgelerde düşünüyorsunuz?
     1998 yılından bu yana Bornova, Bayraklı bölgesindeyiz. Benim evim, ait olduğum yer burası. Öte yandan, İstanbul’un Maslak’ı nasılsa İzmir’in de yeni ticari merkezi Bayraklı. Daha çok beyaz yakanın, bu ürünleri tüketime ihtiyaç duyacak kişiler burada artık ve bölgeyi, insanını tanıyorum. Diğer şubeler öncelikli olarak Alsancak, Balçova, Karşıyaka olacak. Bunun dışında çeşitli AVM’lerde, benzin istasyonlarında, okulların içerisinde olabilecek bir konseptimiz olduğundan zamanla büyüyecek.
     İlk açıldığı günden beri amacımız şube sayısının artması, daha ulaşılır olabilmek, bu da bizim daha sürdürülebilir olmamızı sağlıyor. Kübik’in konseptinin herkesin ihtiyacı olan bir konsept olduğuna inanıyorum.

  • Taze sandviçler, zeytinyağlılar da var çeşit çeşit tatlılar da
  • Herkesin tercihine göre ürün bulabileceği bir kafe-market
  • Doğal ürünleri kendimiz üretiyoruz
  • Yeni sezonda bizi İzmir’de herkes duymuş olacak
  • İkinci Kübik bu sezon Ekonomi Üniversitesi’nde açıldı
  • Yeni yılda hedefimiz İzmir içerisinde minimum 5 şube açmak
  • Hem kendinize iyi bakarak hem keyfinize bakarak üç öğün aradığınız lezzeti bulacağınızı iddia ediyoruz


 


+ Benzer Haberler
» Sıfır konut fiyatları alıcıyı ikinci ele yöneltti
» “Marketler bayramı fırsat biliyor”
» Müze ziyaretlerinde yüzde 18,88’lik artış
» Sünnet kıyafetleri artık alınmıyor
» “Tohumlar çeyiz sandıklarından çıkıyor”
» Organik sabun cilde ilaç oluyor
» “Anneannemin el emeğini nesilden nesile aktarmak istiyorum”
» Yemlik mısır talebi karşılanamıyor
» Konteyner taşımacılığında ihracat ağır bastı
» Üreticiyi sıfır gümrük vuracak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
  Ticaret 16.05.2019
  Ticaret 15.05.2019
  Ticaret 14.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni